Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

legende zalecaja siac 350-450 na m2.zalezy jakie masz stanowisko.jesli dobre to 350-400.po zbozach 400-450.tak przynajmniej ja bym zasiał.mtn masz niską to wyjdzie zapewne 150-180 kg na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku po zbożach siałem legende 340-350szt/m2. I Nie była rzadka.

Plon dobrze ponad 8t. Nie wiem skąd tendencje do zawyżania norm wysiewu. 400-450szt?

Nie przegęszczajmy łanów.

W tym roku Boomer bedzie siany ok 330-340szt i to tylko z powodu konieczności wysiania 150kg/ha dla ARR. Skagen 280szt/m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadka pszenica lepiej zimuje, mniej choruje, a z za gęstą same problemy. Do żniw często te rzadko siane mają większą obsadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pytanie o zwalczanie chwastów jesienią czy wiosną to jednogłośnie odpowiem, że lepiej jesienią ponieważ zawsze jest szansa na poprawki wiosną, natomiast żeby polecić preparat muszę wiedzieć co to za chwasty pojawiły się tak wcześnie jesienią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosilbym o szybka odpowiedz do ilu dni po siewie mozna stosowac maraton? bo dzis juz jest 3 dzien pszenica ma bardzo duzo wilgoci bo padalo non stop , czy poczekac az beda wschody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym zwalczacie w tym roku chwasty w oziminach? chodzi mi oczywiscie o zabieg jesienny, u mnie zawsze zostaje chaber i musze wiosna robic poprawki, wiec w tym roku chce zwalczyć miotle i troche pokiereszować dwuliścienne przy umiarkowanych kosztach a wiosna zrobic poprawke mustangiem lub czymś podobnym. Pytanie czym pryskać na jesieni? zastanawiam się nad Boxer i Expert Met.

 

Uprawiał ktoś pszenice Agil? bo zasiałem kawałek z ciekawości, zaskoczył mnie material siewny, MTZ 62 gramy ona tak zawsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Agila, jest ziarno grube, jak porównałem z kwalifikatem Arkadii to poślad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli i tak planujesz poprawki to proponuję expert met, wychodzi tanio a z miotłą radzi sobie rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dałem trochę plamę i zasiałem pszenice Pamier ok 140kg/ ha a miało być koło 160. Czy już coś kombinować czy zostawiać i czekać na rozwój wydarzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azot swoje zrobi zwłaszcza ten wczesny wiosenny. Ale o tym napewno wiesz!!!! Kiedy ją siałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja. Moja norma pod 200kg wychodzi. U mnie jakoś nie chcą się krzewić pszenice zabardzo. Jak aura będzie sprzyjać to będzie dobrze nawet nie będzie widać tej różnicy już na jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego Pamiera siałem 155kg i było OK ,Teraz z C3 dałem 170kg i siany poniedziałek i środę ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku sialem pszenice Pamier 165kg tj. 320 ziaren kiełkujących na m2 siew 15X, w tym roku zasiałem 155kg 300 ziaren na m2 bo siałem 5X. Plon był rewelacyjny jak dla mnie, bede jeszcze siał tą pszenice po burakach odstawa 17X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem w ubiegłym roku Pamiera pierwszy raz i wówczas wyszło mi 150kg i wynik na żniwa był bardzo dobry. Teraz planowałem wysiać 160 bo ziarno był dość grube ale źle wyliczyłem pole i machłem się o 0,20ha gdyż kawałek dość długi i dwa siewniki na długości okazały się już za dużo. Trzeba będzie nadrabiać azotem - trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki:

 

Na wiosnę ziemniaki były pryskane Commandem w dawce 0,15 teraz chcę zasiać pszenicę ale pod talerzówkę. Czy myślicie, że oprysk może coś działać? Orka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki:

 

Na wiosnę ziemniaki były pryskane Commandem w dawce 0,15 teraz chcę zasiać pszenicę ale pod talerzówkę. Czy myślicie, że oprysk może coś działać? Orka?

Nic im nie będzie. w tytoniu dawka Commandu to ok 0,8 l/ha i to stosowana póżno, w maju. Często po nim uprawiane są zboża i przebarwienia widoczne są jedynie na uwrociach badz zakładkach . 0,15 l/ha to pikuś , tym bardziej ze rok był przekropny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę , ze stosowany Command w sierpniu, po siewie rzepaku w żaden sposób nie niszczy samosiewów zboza .Owszem są przebarwienia , ale w rzepaku również., a te jak wiemy z biegim czasu przemijają bez wpływu na plon.

By zwalczyć samosiewy trzeba użyć zupełnie innej substancji, więc obawy by taka sama dawka podana ziemniakom 4 msc wcześniej niszczy zboże nie ma uzasadnienia. Tym bardziej że poddana była wielu rodzajom erozji , wypłukaniu i uprawą przedsiewną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...