Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na septoriozy to najlepszy i najtanszy jest chorotalonil lub jak co niektótrzy twierdzą również folpet.

A capalo to fenpropimorf czyli morfolina czyli mączniak metrafenon tez mączniak podobne działanie zapobiegawcze jak talius czyli proqinazid.

I jescze epoksykonazol troszke septoriozy walczy.

 

napewno brak prochlorazu czyli waliki z podsuszkami (najtańsza substancja na rynku w niskich temp. bardzo dobrze działa)

Warto napewno przyspeszyć 2 zabieg i nawet wykonąc 4 słabe zabiegi . Ale to wszystko zależy od pogody i wielu innych czynników.

Napewno dobre rozwiązanie kleje i wody 100lna ha.

Takie są moje uwagi . nie mam bardzo dobrych ziem . i nie realne jest na moich mozaikach z suszą coroczną zebrać 10 t z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na septoriozy najwyższą skutecznosc ma sdhi.Chlorotalonil działa powierzchniowo i jest łatwo zmywalny.Metrafenon działa też na choroby podstawy nawet lepiej niż prochloraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasałem juz dawno temu ze mozna 30% dać zalecanej dawki ale nie na chorobę ale przed jak ktoś planuje 1 zabieg na 20 kwietnia niech da go 12 z 30% dawka

 

no i niech podzieli sie z obserwacjami a pisanie z góry ze nic nie da mija sie z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na septoriozy najwyższą skutecznosc ma sdhi.Chlorotalonil działa powierzchniowo i jest łatwo zmywalny.Metrafenon działa też na choroby podstawy nawet lepiej niż prochloraz

 

Miałem to samo napisać. Nic dodać nic ująć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u was pszenica po 580 czy juz w cenie owsa?

 

żyto ma dobra cene 520 to do 580 w pszenicy jest bardziej opłacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos chce rozwijac papier toaletowy- bo tylko takie inwestycje wchodzą w gre

 

przy cenie 580za pszenice nie pokrywa sie kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy cenie 580 jak niczym nie ochronisz to nic nie zarobisz.co tobie płacą 1000 co szczerzysz zeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

kolego rok temu przewidywałem cene 100 jeuro i tyle będzie moze nie w tym roku ale idziemy w dobrym kierunku jest 125-135

 

Czy Ty widziałeś moj jeden wpis by nie chronić zboża przed chorobami?

ja sprzedałem w żniwa lub na krótko po w cenie średniej 700

 

JEDEN FORUMOWICZ PISAŁ ZE BLEDNĄ TAKTYKĘ ZASTOSOWAŁEM bo w Polsce 5mln jest za wiele a była susza normienie było by z 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymarzniętej pszenicy opryskanej na jesień Expert met 0,35kg/ha można posiać łubin lub buraki bo nic o tym nie ma na etykietach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brr.... zimno, mrozy nadają do -10...jeszcze rzepaków nie zdążyłem przesiać czyżby kolejne wymrożenia ?....oby nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-10 .. a ja buraki chciałem siać. Ozime po pierwszej dawce N. Mam ochotę po bronować tylko na jesieni na chwasty opryskałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-10 .. a ja buraki chciałem siać. Ozime po pierwszej dawce N. Mam ochotę po bronować tylko na jesieni na chwasty opryskałem.

 

W jakiej skali podajesz ?

 

a po ile u Ciebie pszenica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po wymarzniętej pszenicy opryskanej na jesień Expert met 0,35kg/ha można posiać łubin lub buraki bo nic o tym nie ma na etykietach?

 

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/test-przezimowania-zboz-warto-go-zrobic-wczesniej,61847.html

 

chłopie zrób prosty test i będzie po krzyku co Ci mogło nie przezimować

siej pszenice jara jeszcze jest czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej okolicy pszeniczki lichwawe, wiecej miotły niż zboża u sąsiadów, ja co prawda nie mam w tym roku, ale dziś talerzowałem jęczmien - z nim nie było dylematów, bo 95% gołe pole, a pozostałe 5% znów porażone wirusem. Niestety jęczmienia na moich polach już nie będzie w najbliższym czasie, drugi rok z rzędu musze przesiewać.. masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jęczmień oz nie lubi biedy

pamiętam kiedys to uprawiałem bo plon był o 1 tone wyższy niz w pszenicy było to czasy gdy średnio miałem 4 tony pszenicy -rekord na tamte czasy to 7 ale tylko z najlepszego pola

 

Dzis u mnie w okolicy tez sa zawirusowane ale to moim zdaniem jest efekt wtórny słabego nawożenie odejscia od obornika itd

 

Ale wczoraj sie fajnej rzeczy dowiedzialem od dużej firmy nie maja kwasów humusowych poza swoim ale pracownik prywatnie kupuje gdziies u producenta jeszcze inny niz ja szukałem a mianowicie HUMI MAX HUMI ALFA

 

A jeszcze przeczytałem AF ANSU znalazł tam kilka artykułów ze kwasy humusowe nie zwiekszaja plonów -to Poplony które produkują kwas humusowy tez nie przynoszą wzrostu plonu

 

sami poszukajcie ROSOHAMUNUS plus nawóz tego producenta co ASAHI robi

 

rzepak oz dał 30% wyższy plon na 120NPK niż na kontroli na pełnym NPK

 

http://www.ppr.pl/rolnictwo/produkcja-roslinna/rosahumus-i-microstar-pz-gwarancja-wysokich-i-stabilnych-plonow-166077

 

Tylko ze nie chodzi o dawke 3 kg ale o 250 g dolistnie tu chyba chcieli wymieszać z tym nawozem ale patrzcie 20kg fosforu całkowicie rozpuszczlanego w wodzie -Polidap w 41% pozwala na ogranicznie 50% dawki fosforu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie akurat nawożenie organiczne jest stosowane, bo słoma zostaje na polu, zalana 30 tonami gnojowicy - praktycznie coroku na każdym polu, chyba że akurat rosną motylkowe, wiec raczej to nie wina nawożenia, szu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z cała pewnością przyjacielu Ułanie -dodaj na ruszt maczki bazaltowej moze gnojowica będzie mieć smiedzieć

 

ale 200 szt w cyklu otwartym to okolo 20 tys do 30 na rzut dokładasz w roku mozesz mieć od 2 do 4 to do 100 tys jesteś w plecy to dla Idei robisz?

 

Z gnojowicą jest duży problem z statami bo nie zawsze masz dzień ze pada gdy to wywozisz na pole i od razu nie mieszasz z gleba bo Watpie byś miał takie aplikatory - nie daleko mnie na fermie 100 tys swin maja 3 beczki i jedna ma aplikator ze 6 rur pod gesiostąpę wlewa gnojówkę ale to tylko 1 raz było załojone na tej maszynie a to ze warto by chelatować te składniki to inna bajka

 

a dlaczego nie masz głębokiej sciółki ? staty sa najmniejsze

 

ale tak czy inaczej nie tylko Tobie ale wszystkim życze zdrowych i spokojnych swiat no i w poniedziałek obfitego dyngusa ale nie polewajcie tylko spożywajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pszenica ozima opryskana na jesieni mieszaniną Boxer + Stakato czyli prosulfokarb+DFF czy w przypadku przesiewania takiej plantacji pszenicą jarą trzeba wykonać orkę?? macie jakieś doświadczenia?

 

siej konopie indyjskie a chwasty glifosatem traktuj sa już gmo wiec glifosat przetrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyżej talerzówką przejedź wcześniej i tyle.. pługa bez sensu zapianać i ziemie osuszać tak głęboko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada była z 1 kwietnia wieć proszę ja tak taktować

 

Ułan ale co Ty sie chłopie nagniewałes na mnie ? moze ja bym swinie hodował jak bym sie dowiedział jak nie dokładac do nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku po Bizonie / DFF , penoksulam i florasulam czy coś/ łubin siany tylko w agregat był do niczego, kombajn mało co chwycił, tam gdzie nie dopryskane był ok. Na drugi raz to bym głeboko stalerzował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

talerzówka głebo nie wymiesza ziemi to nie orka

 

a jak myslisz który środek zaszkodził łubinowy .

 

a jak u Ciebie z cena pszenicy 550 juz jest czy jeszcze chwile musisz zaczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pszenica ozima w tym sezonie jest już tylko historią-dziś likwidacja plantacji.Co za rok-dookoła świeże przesiewy i gdzieniegdzie coś pozostało z ozimin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tanio resztek swoich zapasów nie sprzedam. Na razie u nas paszowa po 59 brutto. Dziwnie z tym przezimowaniem, na niektórych polach nawet Arkadia (6 st w skali) odczuła zimę, a teraz o dziwo najlepiej się zregenerowała Bamberka (3 st) i Arkadia po burakach ( zimowała w fazie 2 liści ).

Co do szkodliwości oprysku po zimie to obstawiam DFF, patrząc na jego średni czas rozkładu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...