Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w wielkopolsce jest juz 10 dni po pełni kwitnienia. jenczmienie pewnie na koniec miesiaca pujdą pod kose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8)

 

 

czy post forumowicza z pyrlandi o nick OJP z 8 czerwca z 6 45 jest na temat pszenicy czy sorga bo miesza wątki z dzieciństwa i młodości a na końcu wspomina dziadzia

 

wczoraj był miedzynarowowy dzień seksu a ty ino ziemniaki i kartofle uprawiasz . trochę prokreacji w 500 plus sie bys wbił (ale macior nie kryj bo to sie nie liczy)

 

 

a chciałem dopytać czy 1980 w stanie wojennym był snieg na pszenicy czy błoto ?

 

Nie wiem czy ta przypadłość umysłowa nie postępuje i czy nie potrzeba ci "szu" jakiejś konsultacji lekarskiej.... na siłę patafianie chcesz zaimponować tu na forum i być błyskotliwym oraz dowcipnym ale do tego musisz mieć o dwa zwoje mózgowe więcej od konia. Jak na razie to epatujesz głupotą i swoją ciasnotą umysłową.

PS: Co ty ciągle masz z tym seksem? Czyżbyś miał jakąś traumę z dzieciństwa ? Ja w przeciwieństwie do ciebie miałem bardzo szczęśliwe dzieciństwo i kiedy mój tatko brał mnie na barana to twój zapewne brał cię na pieska.... stąd masz takie schizy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na pomorzu jest z 10 dni wegetacja do tyłu

Harvest Zinc Fertilizer Project, tu nasz znajomy z wielkopolski jest prezesem tego projektu ale to durnie badaja

 

 

http://r4d.dfid.gov.uk/Output/190795/

 

to chyba jedno z największych badań rolniczych ostaniach lat obejmujących prawie wszystkie kraje świata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJP w jakiej jednostce byłeś w Wojsku?

 

a w Słupsku tez byleś i co burmistrz Ci cacao zrobił ?

 

 

Jesteś swiiatkiem Jehowym?

 

 

a seks uprawiasz czy juz po ptakach ?

 

a dlaczego Ty nie cytujesz swoich nauczycieli z tego ośrodka specjalnego

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest agonia tego forum.

Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdyby któregoś dnia po naciśnięciu linka do strony PPR , oczom nie ukazała się informacja -nie ma takiej strony lub błąd serwera.

Sentyment nie pozwala przejść obok , a tak byłby święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj od razu spokój

 

wchodzisz dowiadujesz sie newsów z kraju i ze świata

 

 

Nie jesteś dumy z Rolnika farmera i ojca wszystkich ojców z Wielkopolski

 

jest to nasz przyjaciel nosi różowe stringi typu C

 

Ma tez dojarkę wiec automatycznie doi krowy

 

ma tez zagraniczny ciągnik koloru zielonego

 

nie jest to Claas

 

 

ale patrz i nie narzekaj opady takie sobie rolnicy wiele nawozu nie dali

 

a jak bedą jeszcze 2 deszcze do żniw na poziomie 30mm to zapowiadaja sie rekordowe zbiory

 

Tylko czy w elewatorach mniejsca nie braknie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już jest agonia tego forum.

Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdyby któregoś dnia po naciśnięciu linka do strony PPR , oczom nie ukazała się informacja -nie ma takiej strony lub błąd serwera.

Sentyment nie pozwala przejść obok , a tak byłby święty spokój.

 

i przez to CCCP upadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już jest agonia tego forum.

Zastanawiam się czy nie lepiej by było, gdyby któregoś dnia po naciśnięciu linka do strony PPR , oczom nie ukazała się informacja -nie ma takiej strony lub błąd serwera.

Sentyment nie pozwala przejść obok , a tak byłby święty spokój.

 

Niestety ,święty spokój to dziś towar deficytowy dostępny dla nielicznych.Onedgaj zamiast ppr.pl przypadkiem wpisałem ppf.pl-to dopiero uspokaja.

W moich okolicach od 2 tyg bez kropelki deszczu,wcześniej coś tam przelotnie pokropiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jakieś konkrety. Miałem nie robić w tym roku T3 ale niestety muszę pojechać teraz na robala(larwy skrzypionki) więc może doradzicie coś niedrogiego na ochronę kłosa to może doleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego masz najwiecej . plamistości lisci fuzariozy ?

 

co dawałaś do tej pory

 

mocznik i magnez dodaj to podstawa jak jakies deszcze sie czasem pojawiaja

 

Tebukonaloz to chyba podstawa i daj jeszcze coś bo to trochę mało

 

ale Ten od skrzypionki proponuje rozwianie za 130 i pyta o efekt cena bez środka na skrzypionkę

 

 

I tak sobie siedzę i dumam jaką ta integrowana ochrona jest idiotyczna

 

mozesz dać ten sam środek przed chorobą na w miarę zdrową rośline - zdrowych nawet nie ma w ogrodach botanicznych albo masz czekać do przekroczenia progu ekonomicznej skodliwosci co tez idotyczne nie było by gdybyś miał 100% diagnozę

 

ktoś coś o zgodzie pisał znam 2 rodziny które z 40 lat ze soba nie rozmawiali a są sąsiadami w czasie powowdzi w jednej minucie jak im wody do domów po 2,5 m nalało zapomnieli ze sie kłócą

 

wiec jak masz brzuch pełny nie jestes zainteresowany zgodą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne dni bez deszczu, u mnie na wiosce już 25 dzień, po innych wioskach burze przechodziły...dziwne że i tak jakoś to wygląda ale jeszcze kilka dni i będzie naprawdę problem a może rozwiąże się problem nadwyżki zbóż i cena godziwa się pokaże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradź koledze co dać na T3

 

50% transpiracji to kłos to chyba lepiej T2 opuścić niz kłos nie chronić

 

w T3 dany nawóz idzie w jakość ziarna

 

Ja bym jeszcze zwykła sól kuchenną dodał 2 kg na ha

 

oczywiście najpierw próba małym opryskiwaczem czy nic nie zrobi na 99 % bedzie efekt dodatni

 

 

a nie wiem czy wiesz ze znika program Rolnik Szuka żony

ma sie pojawić Ksiądz Szuka żony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na opolagrze z kolegami z ukrainy

 

Igor 21 zwany wredny pejs

 

i Ivan 19

 

chciałem sie spotkać z kolegą pyrakiem ale nie było go

 

a tyle miał do powiedzenia

 

 

Jestw swiecie nauki ważny parametr suma temperatur dla danego gatunku a nawet odmiany

 

z 25 lat temu moze mniej znajomy przywiózł z niemiec pszenicę odmiany Mikon . w niemczech rewelacyjnie plonowała przy bardzo rzadkim siewie

 

u nas ziarno w porównaniu do niemickiego to poślad

 

po kilku latach wiedzieliśmy ze ona sie nadaje od wisły na wschód do uprawy

 

i tam mtz miała kolo 46 u nas 38 a 40 to rekord

 

Trochę sie nadziwić nie mogę ze u nas ten parametr jest tak nie istotny do dzis

a ten rok jak na dłoni widać w porównaniu do tamtego jaki to ważny czynnik

 

rok prawie tak samo suchy a rośliny o wiele lepiej wygadaja to nie jest przypadek

 

 

chciałem pozdrowić mojego znajomego pyraka moze w następnym roku sie na opolagrze spotkamy tez zaprosze kilku gosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok prawie tak samo suchy a rośliny o wiele lepiej wygadaja to nie jest przypadek

 

które rośliny wyglądają lepiej? u mnie w zeszłym sezonie pszenica nie miała już ani kawałka zielonych fragmentów od początku lipca, w tym sezonie już dołem też zaczyna usychać (a obsada jest mniejsza, gdyż węzeł krzewienia ostro oberwał), rozkład opadów jest bardzo słaby, a wody gruntowe coraz niżej;/

 

rzepaki też wyglądają słabo, ostro dokarmiane jeszcze zielone, ale większość plantacji już zmienia barwę na żółtą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Susze nawet instytut z Puław widział w tamtym roku

 

Jeczmień jary nie jeden orał bez zbierania w tym roku ma 40cm lub wiecej i ładny kłos

 

Pszenica u mnie jest nawet za gęstą fakt ze sa to kawałki gdzie w latach mokrych mi wymaka wszystko

 

ale ogólnie pszenica wyglada lepiej dłuższy kłos ,suchej na spodzie jeszcze nie ma

 

moze kukurydza jest mniejsza ale złe nie wyglada

 

rzepak mimo ze tragicznie wschodził przez wiecej niż miesiać i wiele tego co wschody były w pazdzieniku lub koniec września nie ma . a obsada nie jest rewelacyjna to jakos wyglada

 

Pozatym u mnie dużo żyta na słabych polach jest dawno tak nie było

 

a odmiana Makon to inna niż Mikon tamta jest wykreślona z rejestru odmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś tu ktoś dał filmik gościa co uprawia bez Orkowo i ma w pszenicy jesienią korzenie nie pamiętam ile ale coś kolo 100 cm

 

Co miało mieć zbawienny wpływ na nie dobór wody

 

No i tak jest tylko ze nie do końca

 

roślina z głębokim systemem korzeniowym potrzebuje poza wodą NPK z 1 m lub głębiej i skąd tak głęboko NPK wiercić i dawać ?

 

U mnie Władza lokalna uzyskała dofinasowanie europejskie i wybetonowali rynek

 

Stare drzewa bez dostępu wody osychają wiec teraz za swoje robia tam nawadnianie wentylacje i kilka cudów by drzewa nie uschły ,Betonu nie mogą pokruszyć bo twałosc i

 

nwestycji musi mieć 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deszczu nie widać , susza się pogłębia...z każdym dniem widać większy areał po zwiędniętych roślinach szczególnie na słabszych stanowiskach...zboża zasychają ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem pogoda usrednia plony niezaleznie od technologii uprawy.

Ciekawe, która z nich się lepiej sprawdzi czy wysokonakladowa zakladająca plony min 7t/ha , czy oszczędna na poziom ok 4 t ?

Bo coś mi się zdaje że i tu i tu 3 tony mogą być wyzwaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLA LUBELSZCZYZNY ŚWIEŻA PROGNOZA ZERO DESZCZÓW ZMIENIAJĄCYCH SYTUACJĘ W PRZECIĄGU 4- 5 DNI ...MYŚLĘ SOBIE ŻE DOBRZE ŻE CZŁOWIEK NA ETACIE W FIRMIE BO BIDA SIĘ ZAPOWIADA OJ BIDA ....A JA GŁUPI AZOT W SOBOTĘ SYPAŁEM NA JARE....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak deszczu nie widać jak w piątek 1mm był

 

 

Panowie problem technologi nie jest podstawową bolączka na dziś

 

CENA ZIARNA a SUMA KOSZTÓW jest dużym problemem

 

 

 

Ale znajomy działekowiec mi sie żalił ze jak zmienił działke na tak co jest obok pszenicy jeszcze nie maił ogórków dobrych

i cała działa jest zdecydowanie mocniej atakowana przesz szkodniki rózne niż miał działke w ogródkach działkowych

 

I jak tak sobie myśle skoro jest integrowana ochrona

progi szkodliwości sa identyczne jak dla konwencjonalnej

dlaczego te miedze śród polne nie sa promowane i nie ma takich stawek jak była pierwsza propozycja

 

to w gruncie rzeczy dobra rzecz

 

rosna tam chwasty na które szkodniki atakauja np komosa biała to super chwast na mszyce . jakies odmiany dzikie lub nawet samosiewy rzepaku chowacz słodyszek by to atakował aż miło

 

no i zmienic termin wykaszania tego na od 15 czerwca

 

by sie skosiło rozdrobniło trawę a po żniwach przyorało

 

 

by te miedziedze miały rotacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pogodą nie nadążysz...niby miało nie padać a tu niespodzianka 16 godzin równomiernego deszczu o różnym natężeniu i sytuacja w polu zgoła inna, trochę uprawy teraz pociągną i nadrobią...zgadza się szu cena do kosztów nie wygląda ciekawie , także trzeba szukać alternatywy dla uprawy pszenicy bo się nie opłaca albo minimalnie się opłaca....czytałem iż do drobnonasiennych wysokobiałkowych (koniczyna) chcą dopłatę zabrać ....gdzie sens gdzie logika ? w jednym roku dają w następnym zabierają ....na dzień dzisiejszy dużo wsiewek porobionych i okazuje się że za rok może być brak dopłaty....więc pytam jak racjonalnie i planowo gospodarować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pogoda to jeszcze nic ale jak o dotacjach piszesz to sie zastanów kto z nich korzysta

 

na 4 koncerny cukrowe Polska daje rocznie 250mln euro

rolnicy otrzymują mniej niz 70mln euro gdzie tu sprawiedliwość społeczna średnia płatność w Polsce to 1200 euro

to 200 tys ludzi tyle dostaje co 4 producentów cukru

 

SKORO TO NAM PASUJE TO SUPER

ja nic z tego nie mam ze w POLSCE sa cukrownie które bez tej dotacji nogi do przodu by wyciągnęły juz dawno

Kolega pisał o drobo nasienych wsiewkach zrobią Ci kontrole jak nie masz obsady to jeszcze dostaniesz karę

 

ja pisałem wiele razy ze uważam ze nasz system dopłat jest poroniony i Niemcy francuzi z nas sie śmieją

 

to sie nie zmieni do puki dopłaty bedą

 

Polacy jak durnie liczą 1000zł do ha ale nie liczą do 1 tony plonu

 

 

Zaraz lament ze jak znikną to bedzie katastrofa -pewnie bedzie ale czy dla rolników Polskich czy Niemieckich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was otrzymał rabat po uzysakniu dopłat jak to cukrownie otrzymały cena z 41 euro do 26 i jeszcze dopłaty dla cukrowni ? W imie czego ?

 

 

to dlaczego cena nawozów wszystkich poszły w górę gdzie jest przelicznik 100 kg saletry soli potasowej to 100 kg pszenicy ?

 

 

Ja jeszcze o nawożeniu pszenicy potasem pisałem o siarczynie potasu lub azotanie potasu to nawozy bez chlorowe i pewnie żle nie działają ale cene maja zdrową

 

jest to duzo tańsze niz gotowe nawozy dolistne a równie bezpieczne ale można w uprawach rolniczych tam gdzie nie ma roślin wrażliwych na chlor - Pójsć po bandzie i dać chlorek potasu dawki nalezy ograniczyć bo to 60% nawóz ale efekt jest lepszy niż bez potasu a trochę gorszy niż z siarcznem potasu czy azotanem

 

.Tak pisze o tym mimo ze wiedziałem o tym i to juz dawno temu próbowałem

 

Bałem sie o tym pisać by nie być zjedzonym

 

Ale dochodzę do wniosku ze alopatia ujemna roślin na chlor to kolejny mit

 

nie che pisać o roślinach które faktycznie wykazują fitotoksyczność juz przy małych dawkach ale to insza inszość -człowiek ma za mała głowę by wszystko zrozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...