Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale który system wybrałeś, siew bezpośredni, strip till czy uprawa agregatem i siew siewnikiem i po czym to zasiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tato myślisz ze no till agriculture ze pomylę systemy

 

ja nie mam skompilowanych maszyn i siewnik do siewu bezpośredniego wszystko zwykle stopowe siewniki

 

zrobiłem dwa razy talerzówka i założyłem siewnik z agregatem biernym i oczywiście konia 140 mogłbyć większy

 

wiec z cała pewnoscia nie jest to system no til ani strip till

 

 

rzepak był przedplonem ale jeden to działka nabyta i tam sa niespodzianki do dziś

 

ale pszenica u mnie dużo lepiej wygląda niz u znajomego po kukurydzy on ma 1 klasy siewnik talerzy z agregatem talerzowym i to inna bajka co prawda siał 1 mies pozniej

 

samą talerzówkę tez ma z innej bajki ale pszenice ma duzo słabszą od mojej

 

mimo ze moja tez mogła by być lepsza

 

na orkowym siewie rosła ona równo miernie i nie było problemu chwastów tu sa nie złe ale luz bo jak narazie jestem do przodu z wegetacja i kłosy juz prakwycznie w 30% wyskoczyły z liscia flagowego i nawet nie złe sa może lekko za gesta sie zrobila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sa oczywiście pojęcia względne i umowne

 

 

System orkowy ma wady i zalety

 

system bez orkowy ma tez wady i zalety

 

tylko wódka i kobiety sa dobre i bardzo dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rzepaczysku i systemie bezorkowym nie miałeś problemu z samosiewami rzepaku, co dawałeś na chwasty, u mine idzie bezorkowo po buraku, ziemniaku i łubinie w tym roku może spróbuje też po rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani pan jako nie liczny i który został ma wiedzie i zna ,,triki ''

 

 

Moim celem nie jest pana wykosić z forum mało tego sam juz sie zastanawiam nad daniem pauzy albo usunieciem konta

 

 

po burakach ziemniakach to nie ma problemu z uprawą i to nawet jest system orkowy mimo ze faktycznie nie było orki przed siewem oziminy lub zboża jarego

 

z łubinem faktycznie to juz jest system bez orkowy i problem samosiewów rozwizuje zima

 

z rzepakiem oz problem samosiewów rozwiązuje glifosat scien mimo ze rzeprk był dedykowany jeszcze raz jest dedykowana bez grubera nie da rady inaczej

 

a Glen 3 do 5 gr jesienia to koszt minimalny a wiosną HELM - podróbka Granstaru 20 g na samosiewy nawet 15 działa to tez koszt nie ogromy

 

Generalnie samosiewy nie sa najwiekszym problemem tylko inne chwasty który sa na danym polu taki chaber potrafi odbijać fiołek polny , przytulia to lubi stanowiska po glifosacie

 

No i znowu nie wiem dlaczego chłopy nie stosują Galaperu stron albo samego Galmetu przytulie 30cm lekko i tanio niszczy

 

Ale ja juz chyba nawet nie jestem ciekawy dlaczego

 

pzdr i życze wszystkiego najlepszego

 

A w bez orkowym systemu trzeba widzieć jakich miko i makro elementów brakuje w poczatkowych fazach bo jak sie tego nie poda dolistnie to bedzie nie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak człowiekowi sie nie chce to juz tragedia

 

system uprawy u mnie nie ma nic wspólnego z technologią uprawy .

 

dzięki temu ze zmieniłem sposób nawożenia przyspieszyłem wegetację o 2 tyg lekko u mnie pszenica kwitnie na całego

 

a u innych będzie kwitła za tydzień może dwa

 

Skoro u mnie każda kwinie a tylko kilka działek mam bez orkowo to to nie jest przyczyna ze coś jest przyspieszonego

a nie napisze co zrobilem inaczej bo to takie zabawne było

macie głowy jak konie to trochę pogłówkujcie co zrobić by było dobrze

 

czy to lepiej czy gorzej w żniwa sie okaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy falstart: pszenica, odmiana Arcadia, plon ok 6.5t/ha, wilgotność 17%. Dzisiaj powinno być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pany taka pszenice zyczył bym sobie co roku

 

system uprawy nie ma wiele do plonów i jakiość ale minimalnie lepsza była na orkowym

 

ale najgorsza pszenica odała plon bliski dwu cyfrowego czy najlepsza przekroczyła nie napiszę bo cena jeszcze zjedzie i cena jest nie zła a moze wróci w okolice 750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie głowy jak konie to trochę pogłówkujcie co zrobić by było dobrze

I taki szacunek mam dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pany każdego tu szanuje i każdego staram sie równo kratować

 

wiadomo sa forumowicze których poznalem na innych forach np takie forum Forszmita -bieda łaczy tych ludzi ale kolega i na tym forum sie udzielał ale jest słaby kont do napraw wiec jest cicho

 

z AF tez sa tu ludzie

 

Panowie życie takie jest albo Ty kogoś zasza(słowo zostało usunięte)esz albo ktoś Ciebie warto znać zasady gry w szachy bo zycie to taka jedna wielka partia szachów jak ułozysz pionki i inne figrury tak grasz

 

pzdr Wszystkich forumowiczów i przepraszam jak kogoś uraziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elo zyje ktos tu w ogole jeszcze??

Żyje żyje tylko odechciewa się cokolwiek komentować jak potem trzeba się (słowo zostało usuniete) przez pół tematu z takim jednym upośledzonym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nic się nie dzieje Forum umarło , zresztą bylo to do przewidzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem z lubelskiego i połowe mam dobrze wyglądającą a drugą gorsza ale posieje po 300 kg saletry /ha i powinna się rozkrzewić może uda mi się to w tym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...