Skocz do zawartości
pawelek32

Wszystko o beczkowozach

Rekomendowane odpowiedzi

chcę kupić beczkowóz o pojemności 6-7 tyś. w joskinie nie podoba mi się wskazówka pokazująca napełnienie beczki- nie wróżę jej długiej żywotności.

poza tym lepiej kupić na 1 osi czy na tandmie???

/edit Zmieniona nazwa tematu, żeby czasmi przypadkiem kogoś nie kusiło, aby założyc nowy temat. Mod

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napewno masz różnice w cenie!!!!

Ja mam 14000l Meprozet od zeszłego roku!

Beczka w mig sie napełnia!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam beczki 5000 litry z pomotu nie podoba mi się bo nie ma rególowanej stopki do odczepiania

Cenowo różnica między joskinem a krajowymi beczkami nie jest wielka ale joskin jest lepiej troche wykonany jeśli na SPO to joskina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam meprozet 4300 od 3 lat i jednyna wada to taka jak w pomocie u piootra brak regulowanej nózki. to jest nie uciazliwe jesli ma sie zaczep typu hitech, ale ja w swoim 7341 niestety go nie mam i jak mysle o zaczepianiu lub odczepianiu to mnie krew zalewa. uzywam do tego paska od bebna młocacego w kombajnie bizon. zakładam go na belki podnosnika i ustawiam beczkowóz na pienku o odpowiedniej wysokosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam pomot 4000l i nie polecam, kompresor juz naprawialiśmy a ma dopiero 1,5 roku, ponadto jak juz inni zauważyli beznadziejna podpórka, z zasuwy do rozlewania nie domyka już od nowego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam wątpilwości co do układu jezdnego... szerokość opon w przypadku 1 osi jest większa niż w tandemie? wogóle co lepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co w tym dziwnego, przecież jakoś 1-osiowy beczkowóz musi jakoś zrekompensować "nacisk na podłoże", który osiąga beczkowóz typu tandem. Rozumiem, jakbyś miał jakieś wątpliwości, gdyby jednoosiowy beczkowóz miał węższe koła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tandem podobno tnie podłoże (i opony)na zawrotach -więc takiego 6-7 tys.litrów na tandemie nie polecam (mój kuzyn ma Joskina zdaje się ok.14 tys litrów i jednoosiowy)-podobno jest niezły ale dopiero niecały rok w akcji-ma też kilka Fortschrittów (tandem)-i szczerze mówiąc opony nie wyglądają najgorzej.Ja mam Joskina Modulo 2 4 tys.-jak na razie jest w porządku, w porównaniu z polskimi lepiej wykonany,standardowo ma króćce po obu stronach beczki,beczka jest zintegrowana z ramą,większe koła (u mnie 385-22,5)i uwaga !podpórka jest regulowana i na kółeczku-zero problemów z podczepianiem.Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony w porównaniu z Meprozetem niewiele droższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Beczki 4300 nie ciagasz 3512 ja 5000 ciagam 360

Jak sprzedałem 7011 i chwilowo ciagałem 3512, ale on jest za słaby do takiego ciezaru. wszystko było oki ale po twardym polu. Ale po łace nie dawał czasami rady. I tak jak wjezdzałem na łake to odrazu redukcja do 4 polowej i ledwo ciagnoł na wiosne. kilka razy utobiłem sie topiłem tym ciagnikiem. u mnie 3512 to jest taki ciagnik do bardzo lekkich prac i lekkiego transporty, do cyklopa, przewracania siana, rozwijacz bel. bo do ciezszych robót to jest zbyt cienki.

Dzis własnie go prowadze do mechanika na remoncik generalny silnika. bede wiózł blok do wawy i tam beda mi wciskac tuleje z surówki i je rozwiercac( podobno wtedy chodzi jak nowy), osiowanie bloku, korbowody( tulejki) wał do szlifu. jedynie głowica bedzie nie ruszana bo była robiona 2 lata temu( 600mth)

Ja w swoim beczkowozie wymieniałem łopatki w kompresorze bo sie starły po 2 latach, ale ja sporo woże na zarobek. ( łopatki sa z tworzywa i kosztowały mnie razem z przesyłka 150zł także nie wielki koszt naprawy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja pomot 4000l ciągam mf 255, dosc cięzko ma, teraz to nawet na polnych drogach, a czasami nawet trudno jest przejechac przez bruzdę, w pole to wyjeżdzam praktycznie tylko jak jest sucho no ale co zrobic przeciez nie będę go ciągał Claasem 125 KM a innego ciągnika nie mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pomot z Chojny natomiast

MEprozet jest z Kościana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moj kuzyn kupił tydzien temu pomot 6700 na tandemie na szerokich gumach, ocynk, nówke sztuke za 22tys !!!!!!!!!!!!!!!!

Ale to okazja była :):):):)

Nowy taki 32tys w agromie

Ale to długa historia tego beczkowozu była :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to ja opowiedz bo i tak teraz nik nic nie pisze

No problem

to było tak jedna z firm która miescie sie niedaleko mnie produkowała czesci do t25 i wstawiała je do agromy w Łomży, ale ta agroma zaczela plajtowac i wisiała kase frmir produkujacej czesci 40tys, a na placu w agromi stał beczkowóz. wiec ta firma produkujaca czesci zabrała beczkowoz i czesci które pozostały nie sprzedane na poczet długu . Gosc z tej firmy znała sie z handlarzem który sciaga maszyny z zachodu i na jego placu postawił beczkowóz, niedaleko mnie jakies 20km, a tam czesto zagladał moj kuzyn bo poszukiwał uzywanego beczkowozu 8-10tys, pewnego dnia jechał i zobaczył stojacy na placu nowy beczkowóz, pogadał z gosciem . najpierw chciał 28ty, pózniej 25tys, a jak pojechał z kaska to za 2tys go wyrwal . Beczkowóz jest z 2004r, ale nie uzywany. Okazja zyciowa tylko takie miec. Ale ten mój kuzyn to ogólnie jest farciarz.

Jk brał na wiosne 11441 aresa + poloneza + Ibisa + kosiarke roatcyjna na tył dostał kosiarke czołowa gratis , a juz sie rozgladał za uzywana, bo na spo wpisał tylko jedna bo za mało ha miał łaki na siebie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zdecydowałem się na joskina modulo2 7tyś na pojedyńczej osi.

Ile będzie cie kosztował ten wóz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zdecydowałem się na joskina modulo2 7tyś na pojedyńczej osi.

Ile będzie cie kosztował ten wóz

32tys zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

razem z ruro ssawno , rozlewaczem

masz też mocowanie pod aplikator

gdzie kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

razem z całym osprzętem.

kupuje w POMie w Augustowie.

myślę, że będe zadowolony.

pojedyńcza oś- szerokość koła to 55cm!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi