Skocz do zawartości
pawelek32

Wszystko o beczkowozach

Rekomendowane odpowiedzi

wychodzi na to ze cena yoskina 7tys jest taka sam jak pomotu 6700 na tandemie i szerokich gumach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostke dodam, że istnieje możliwość przesunięcia osi względem beczki.

fabrycznie jest tak ustawione, że pełny beczkowóz 7000 daje nacisk na zaczep 2500kg.

wniosek:

na prostej to nawet poczciwa c-360 pociągnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ,że taki 7 tys.l stoi też i kwitnie dłuższy czas w Contractusie (Białystok).Jutro tam dzwonię więc mogę się spytać ile kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się ,że taki 7 tys.l stoi też i kwitnie dłuższy czas w Contractusie (Białystok).Jutro tam dzwonię więc mogę się spytać ile kosztuje

 

jak chcesz to się zapytaj...

złożyłem już papiery na dofinansowanie i lepiej żeby był to Augustów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33,5 tys cena wyjściowa (oczywiście do dogadania)-jak znam POM to nie są zbyt skorzy do upustów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z POMem też można się targować- brałem już u nich kilka maszynek. teraz prawdopodobnie będzie kolejne 5szt (ciągnik, beczkowóz, siewnik zbożowy i do nawozów i agregacik do siewnika).

pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz tego nowego z nierdzewki ?Ile kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierdzewka to raczej nie jest.

jest z blachy ocynkowanej z obu stron. cenę już pisałem 32tyś zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nierdzewka to raczej nie jest.

jest z blachy ocynkowanej z obu stron. cenę już pisałem 32tyś zł.

Pawelek -miałem na myśli oczywiście rozsiewacz do nawozów !Że z obu ston ocynkowany to ja doskonale wiem -przedwczoraj miałem wątpliwą przyjemność zapoznania się z wnętrzem Joskina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rozsiewacza to jeszcze sam nie wiem.

na początku chciałem motyla (z 2 tarczami), ale doszedłem do wniosku, że nie będzie wtedy możliwe ciągnięcie z tyłu przyczepy (z nawozami oczywiście).

do dzisiaj mam zwykłego lejka z dorobioną nakładką- wchodzi 8 worków. zwykły motyl kosztuje ok 7000zł, nierdzewny ok 12 000zł!!!!!

spodobał mi się zwykły lejek tyle, że z plastikowym zbiornikiem.

co w tej sytuacji robić?

moze się jakoś przerobi motyla żeby można było przyczepe ciągnąć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozsiewacz dwutarczowy wysieje dokladniej niz jednotrczowy, mam na mysli rownomiernosc wysiewu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tandem to w wiekszych beczkach polecam, nie wiem jak w mniejszych, mam 12tys uzywke ze skretną osią, tylko te duże balony są do niej drogie i ciezko je dostać;/ kiedys mialem 6tys uzywke na tandemie i byla spoko, gosc porzyczał i MF małym ciogał;) a opony mozna bylo od tira zalozyć jak walneła któraś, czyli groszowa sprawa a pozatym zaiwesznie bylo tak skonstruowane ze jak jedna opona walneła to mozna było spokojnie na drugiej z rzędu przyjechać do domu, kazde kolo mialo niezalezne resorownie, w tej co teraz mam jest wachacz i raz zdrzyla sie guma to nie przyjjemna sprwwa była:( tyle ton podnieść na lewarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko na temat wozow asenizacyjnych ktory lepszy ile kosztuje itp itd

 

Ile kosztuje ten woz asenizacyjny w standartowym wyposazeniu

nie kupuj mniejszego niż 4000l,można się pochlastać jak przyjdzie wozić ponad 3km.
w 3tys litrow mysle narazie na poczatek poitem zawsze mozna kupic wieksza
jak chcesz ale później i tak przyznasz rację
ja mam 4300 i teraz to bym kupił cos koło 6-7tys, a 20 lat służył na 2000l to była maskara
damian ma racje !!!

bedziesz zalowal

ja jezeli bym bral to od razu 5000-7000

zalezy co chcesz wozic i ile bedziesz kilometrow jezdzil?

a jaki masz ciagnik ? 60tke?

 

/edit1 - Pon Cze 26 16:33:42

i mowisz "pozniej wieksza" po co masz kupywac pozniej i na tym tracic zawsze troche kasy sie zaoszczedzi

 

/edit2 - Pon Cze 26 16:36:00

http://www.agroma.a4.pl/index.php?show=oferta&oferta=meprozet-koscian-wozy

jak chcesz ale później i tak przyznasz rację
wcale nie mowie ze nie masz moze i dobrze gadasz bo narazie to bym chial zrobic na maciory z tylu kraty i potem mozer na cale tuczniki to moez masz racje

a ile kosztuje taki 3tys litrow a dajmy na to 5tys-6tys??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoim 3p ciągam beczkowóz 3,400l.

Właśnie jutro będe wylewał gnojówke to zrobie kilka zdjęć w wrzuce na agrofoto.

Nie powiem że ma z nim problemy bo ich niema,

Mam na polu troche piasków i kilka górek i idzie równo z pełną beczką.

Raz zaryzykowałem i zaczepiłem mu 10000l i nie powiem bo ładnie z nią ruszły, drogą jechałem normalnie na 5 biegu, na pole też nieą wjechałem i szedł ale jak stanąłem żeby założyć wałek to już była lipa.

Jak stanął tak ruszyć niechciał.

Nawet bardzo go nie dusiłem.

Zaczepiłem wąż strażacki z końcówką i porozlewałem gnojówke wkoło beczkowozu i z pustym już problemu nie miał.

Beczkowóz odprowadziłem szwagrowi bo to był jego i wróciłem do swojego 3,400l aczkolwiek myśle nad jakimś 5000l bo ten jest za mały a podejrzewam że z 5tys litów powinien sobie poradzić bez większych trudności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirku, skoro już jesteśmy w temacie to powiem szczerze że na beczkowozie aż tak bardzo mi nie zależy.

Coprawda myśle nad kupnem 5tys l ale może jakoś zimą.

Na dzień obecny mam inną potrzebe.

Musze koniecznie kupić jakis pług zagonowy 3 skibowy, zwykły najzwyklejszy pług, oczywiście w miare ciężki, gdzieś w granicach 350 - 400kg żeby nie wychodził mi na ciężkich glebach z ziemii a niechce czepiać do niego jakichś obciążników.

Najlepiej żeby był to pług unii grudziądz i w miare za rozsądną cene.

Jeżeli ma Pan niedrogie i ciężkie zagraniczne marki w mozliwym stanie to czekam na Pana propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czy jest jakiś sposób żeby ominąć rejestrowanie beczkowozu?

niestety jest taki mały niekorzystny haczyk przy SPO- każdy, nawet najmniejszy beczkowóz trzeba rejestrować

sąsiad już ma tablicę do meprozeta 6700...

przeglądu i tak bym nie robił, tablica do szafy, tylko nieszczęsne OC

najlepiej żeby wcale tego uniknąć...

 

niedługo pewnie i pług trzeba będzie rejestrować!!!! złodzieje!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nabyłem okazyjnie beczke kościan 3000 l mało używaną tylko stała 15 lat pod jabłonką w środku wyrzuciłem 5 wiader rdzy i farby czym to wogóle zabezpieczyć malować czy zostawić jak jest i gdzie moge dostać klapkę do zamykania spustu na wiatrak z tyłu czy wogóle jest coś takiego do nabycia czy dorabiać. Nie jest aż tak żle obgniła tylko ta klapka i ślimak ma troche cienkie łopatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebny beczkowóz 4000l, polski, prosze o jakieś namiary, najlepiej z wielkopolski 509315651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na www.allegro.pl jest beczkowoz wejdz w "firma i przeysl" potem "rolnicze" i potem w wyszukiwarce wpisz beczkowoz (nacisni rowniez szykaj w tytulach i opisach) i tam jest z pomot 4tys litow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli beczkowóz jest w miare często używany, to nie zdąży zardzewieć, ja mam 16 lat od nowości, chodzi przynajmniej raz w tygodniu ( nieraz 30 beczek dziennie- usługi), i nie ma śladu rdzy w środku, a oryginalna farba w środku już dawno zniknęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tatamarty.323.

U nas byl taki okres, że beczkowóz chodził non-stop.A ostatnio w ogóle go nie używałem i rdza robi swoje.

A mam taki stary nawet nie wiem, który rocznik, ale podejrzewam, że coś koło lat 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niektóre miejsca od środka pociągnąłem cynkalem, ale w tym moim starym kościanie coś około 87r ślimak długo nie nachodzi i myśle o wyrzuceniu go i tego wiatraka z tyłu i wstawieniu czegoś w kształcie poidła (tak mój kumpel mawia o swojej nowej beczce), ile takie "poidło" może kosztować?

Na co zwrócić uwagę w pompie która stała z 8 lat nie jest w ogóle wypracowana max 100 beczek było wylanych sprawdzałem olej jest i się swobodnie obraca.

Nie miałem nigdy z beczką do czynienia czy jakoś się przestawia pompe żeby dmuchała do beczki i szybciej wypompowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...