Skocz do zawartości
pawelek32

Wszystko o beczkowozach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od nowości PN 20 z Meprozetu Kościan, od 18 lat użytkuje ją bez żadnej awarii, ale podczas pompowania pierwszej beczki, jak była nowa, pompe szlag trafił i serwisant na gwarancji wymienił mi pompe na jakąś używaną po regeneracji i powiedział, że ta pompa jest nie do zajechania, nie brałem jego słów całkiem na serio, ale miał gościu racje, palcem nie tknąłem tej pompy, jak i reszty maszyny, ale dosyć często ją użytkuje, przynajmniej dwa razy w miesiącu, a bywa tak, że co dzień przez kilka dni (usługi).

Co do twierdzenia, że często używana nie zardzewieje po częsci jest prawdą, bo napewno sto lat nie wytrzyma, ale takie użytkowanie znacznie wydłuża jej żywot, co na własnym przykładzie moge potwierdzić, a jeśli chodzi o pompe, to moja ma łopatki grubości ok 1 cm, z jakiegoś tworzywa, ale podstawa, to olej, żeby zawsze był w zbiorniczku i tylko nowy, czy to superol, czy hipol, lux, praktycznie obojętne to jest, ale zawsze nowy, nigdy nie przepalony silnikowy!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie można kupić pompę do beczkowozu?

Mam beczkę 4500 litrów zdjętą chyba ze Stara. Dorobiłem już oś i ramę (wszystko ze złomowiska. Do szczęścia brakuje już tylko pompy i węży.

Jle może taka pompa kosztować?

Ok 1000 zł na taką pojemnośc beczki, są na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie do 60 jaki będzie lepszy beczkowóz 6000l na tandemie czy na jednej osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tandem, czy jedna oś, to i tak jednakowy ciężar spoczywający na ciągniku, tylko że przy tandemie gorzej ze skrętami w grząskim terenie, może czasem 360 mieć co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 tyś to troche za dużo do c360, chyba, że twardy i w miare równy grunt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beczkowóz na tandemiie w polu idzie lżej niż na jednej osi.

 

co do 6000l to sąsiad pożycza odemnie rozrzutnik obornika 6ton na tandemie i daje sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
beczkowóz na tandemiie w polu idzie lżej niż na jednej osi.

 

co do 6000l to sąsiad pożycza odemnie rozrzutnik obornika 6ton na tandemie i daje sobie radę.

Płynny ładunek jest bardziej "upierdliwy", więc nie można porównywać rozrzutnika do beczkowozu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mne w komunalnej maja 6700 na tandemie na standardowych oponach 11,5 x15,3 chodzi on z zetorem 7211 i raczej tylko po drogach, na łaki to tylko jak jest sucho podobnie pole tylko po twardym bo jak miekko to nie daje rady Ja troche swoim 4300 na szerokich gumach jedna os woziłem 3512 jak czekałem na 7341 i czasami 4 polowa i umierał na lekko wilgotnej łace i ciagle było wyciaganie, bo jak stanął to juz kaplica albo wylewanie albo duzy drugi ciagnik

 

Także c360 i 6tys mi sie nie widzi chyba ze bedziesz woził tylko po drogach i np po sciernisku, lub suchych polnych łakach bo na torfowych to za nic nie dasz rady

 

mam kolege co ma 6700 tandem i szerokie gumy ciaga ja 4514 albo w ciezkich warunkach 11441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torfu jest mało głównie trawa na polach i ścierniska. a taki litraż bo szambo dość spore 330m3 i mniejszym to sporo wożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gosc ma okolo 2,5tys swin i wszystko na ruszcie i wozi to tylko jednym beczkowozem 6,7tys pomotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quazi1

nie twierdzę, że bedzie lekko ale jak masz pola czy łąki tak jak ja

stosunkowo daleko od domu to myślę, że sobie poradzisz.

Oczywiście nie twierdze, że będzie lekko bo 6000l do 360 to jest max.

 

o wyjeździe wczesną wiosną niestety zapomnij ale pod kukurydzę

czy ściernisko to pociągniesz te beczkę.

 

A na putanie czy tandem czy jedna oś to bezdyskusyjnie tandem, czy

mokro czy sucho jest lepszy.

oczywiście w mojej skromnej opinni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 6000 litrów do C360 to za dużo jak na rolę

Miałem 6000 i ciągałem to ursusem 1224

nie miał z nią co robić ale wczesną wiasną to było nie ciekawie

nie polecam 6000 do c360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie lepsza jest pojedyńcza oś (na szerszej gumie rzecz jasna).

mamy rozrzutnik T088 na tandemie i jak jest mokro to robi głębokie kolejny.

dla porównania mamy joskina 7000 na pojedyńczej osi 550/22,5 i takich kolejn nie robi.

tandem ryje na zakrętach i opony wtedy sie bardziej zużywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelek32

tandem ryje na zakrętach i opony wtedy sie bardziej zużywają.

 

Oczywiście ryje ale tylko tandem nie skrętny ja mam 14000 z Meprozetu na Skrętnej osi nie ma nis lepszego polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 360 to najlepiej 4000-5000l. Dobry by był tandenm ale ze skrętno osio. Ale czy przy takiej małej betce można takie coś dostać?? Niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym ryciem to nie przesadzajcie, fakt, zagarnia troszeczkę ale to wcale nie takie uciążliwe,

co do zużycia opon to na polu prędzej się zestarzeją niż zedrą.

w moim tandemie wywaliłem opony z 50% bieżnika bo struchlały i strzelały pokolei. Ale to zależy ile kto po asfalcie jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Kościana 4300l. na szerokich laczkach i podczepiam go do zetora 5211. pod względem uciągu jest ok, ale 6000l. to już wydaje mi się że za dużo byłoby dla niego, a jeśli już to tylko na suchym i twardym. a zetor potrafi więcej niż c-360- wiem bo mam oba te ciągniki. i jeszcze jedna sprawa, czyli dolny zaczep w c-360. on jest po prostu za słaby na beczkę 6000l. kumpel podpiął taką beczkę pod sześćdziesiątkę i już pierwszego dnia kiedy wpadł w dołek na drodze uszy od zaczepu urwały się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie gdzie mozna kupic zawor wylewowy kulowy 5" z kryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić plastikową beczkę 5000l, bo chcę w własnym zkresie zrobić wóz asenizacyjny do gnojówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka beczka może być droższa jak używany beczkowóz 3 tyś litrów, mi udało się taki znaleźć za 500 zł troche farby kilka przeróbeki chodzi jak cacuszko.

Ja proponował bym poszukać po starych zakładach przyczep do wożenia mleka, czy wozów strażackich u nas z tego kombinują. Sa, kupiłem za grosze ze zlewni z mleczarni aluminiową skrzynie o pojemności 1800 l tylko pokrywe dorobić nawet zawór spustowy jest (już miałem z tego wykąbinować beczkowóz). Na allegro były tanie pojemniki plastikowe po 1000 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000l to trochę za mało

A wcale tak drogo nie wyjdzie, bo widziałem beczkowozy na allegro to za mniej niż 7000 nicegi sensownego się nie kupi. A tak to kupię tę beczkę, pompa kosztuje 300zł (w sklepie ogrodniczym, do brudnej wody), skombinuję jakieś podwozie od rorzutnika i za 3000 będę miał beczkowóz jak nowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje 3 czy 4 beczki po 1000 zł ustawić na np. rozrzutniku czy jakiejś przyczepie jedna będzie lać na prawo druga na lewo 3cia do tyłu a pompe to nawet za 90 zł można kupić ja taką dużo pompowałem niezniszczalna jak coś naciągnie jakiejś słomy czy coś to tylko rozebrać wyczyścić tylko wydajnosć mała, ja mam starego kościana 3 tyś teraz pompa ciągnie jak trzeba w 2 min pełna beczka i pprzez cały zboirnik mam ślimak i wiatrak na końcu fakt że troche cieknie na z przodu i z tyłu na wejsciu tego ślimaka ale za 500 zł to bym kół do beczki nawet nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi beczkami 1000l to niegłupi pomysł

Na beczki wydałbym niewiele a rozrzutnik i tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompe to nawet za 90 zł można kupić ja taką dużo pompowałem niezniszczalna jak coś naciągnie jakiejś słomy czy coś to tylko rozebrać wyczyścić tylko wydajnosć mała

 

A cóż to za pompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...