Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Damian. Ja w ubiegłym roku zasiałem Topsilo wzeszło 10% zapłaciłem 400zł na 2ha. A to sucrosorgo w ubiegłym roku ile kosztowało, i czy jest otoczkowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutowym topagrar jest wkładkasyngenty i jest tam fota właśnie tego sucrosorgo 506 stoi sobie chłopek a to sorgo jest dwa razy większe od niego, imponująca roślina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka odmiana jest najleprza z doswiadczenia kture juz sialiscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było ono w paczce na 3ha na jeden ha wychodzi 220zł nasiona są otoczkowane barwy jasno niebieskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było ono w paczce na 3ha na jeden ha wychodzi 220zł nasiona są otoczkowane barwy jasno niebieskiej

Idzie je jakoś załatwić bez kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nasion SUCROSORGO 506 podaje Ci konkretny namiar - 661379855.

ZAPEWNIAM Cie jest tam Solidność i Rzetelność.Powodzonka!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasiona sorgo 506 kosztują 200-240zł na hektar ale są pakowane w paczki na 3 hektary, to dla mnie o wiele za dużo,dlatego jeśli komuś zbywa mogę odkupic na około hektar lub zakupić wspólnie. jeżeli ktoś jest w stanie mmi pomóc to prosze o kontekt na maila lub gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj usłyszałem z niepewnego źródła że jest problem z zakiszeniem sorgo (psuje się) gdyż zawiera za dużo cukrów. Czy wie ktoś coś na ten temat? Prosze o informacje bo zaczynam się wahać czy w to wchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kiszenia nadaje się tylko jedna odmiana Sucrosorgo506. Inne odmiany się nie nadają i rzeczywiście moze być problem z kiszonką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecan uprawe Sucrosorgo 506 szczególnie na glebach lekkich wyrasta na wysokośc 6 m jest dużo zielonego i dużo cukru więc łatwo się zakisza

spotkałem się z technologią uprawy uprawy gdzie uprawia się sucro razem z kukurydzą

np: dwa rzędy kukurydzy dwa rzędy sucro.

wadą jest min to iż sucro nie znosi przymrozków, natomiast super znosi suszę w końcu uprawia się to w Afryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy uprawiając sorgo i kukurydze razem to czy sorgo nie zagłuszy kukurydzy skoro rośnie tak wysokie i jak z agrotechniką, może lepiej siać pół pola kukurydzy pół sorgo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie po zakończeniu ""wzrostu"" kukurydzy sorgo przerasta kukurydzę tak że nie konkurują one o światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 m wzrostu troche przesadziłem ale 4 to na pewno.

Są różne odmiany sorgo, min. sucrosorgo 506 do tej wysokości wyrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że sorgo wsiewa się w 2 dygodnie po kukurydzy, czy tak jest faktycznie?? i co z opryskami??są takie, które można stosować na obie rośliny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest możliwość siejcie obok siebie a nie razem.kukurydze sieje wcześniej a sorgo po żytach a przy zbiorze raz sieczkarnią w kukurydzę potem w sorgo z kiszeniem nie ma problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprawiał ktoś z was krzyżówkę sorgo + trawa sudańska podobno nawet 3 pokosy można zebrać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorgo jest jakąś alternatywą na suchy klimat ale za bardzo bym się nim nie podniecał zobaczymy jak ktoś zrobi konkretne badania nad nim a na razie to taka świeżynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sł;yszałem ze sorgo lubi lekkie i ciepłe ziemie a ja chcem posiac troche na glinie czy to jest dobre miejsce bedzie jakiś efekt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...