Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega pojechał też nim ale z tydzień temu jak sorgo miało z 30 cm i mniejsza chwastnica padła reszta taka przymulona a sorgo stoi nie ruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas jeszcze teraz siali sorgo jakies 2 - 3 dni temu

myslicie ze cos z tego bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy należy kosić pierwszy raz nutri honej?

Bo ja mysle tak za dwa , trzy tygodnie kosić czy to niejest za szybko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też chetnie bym zobaczył jak wyglada ,,SORGO"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zasiałem sorgo i juz ma z 20 cm ale zaczyna sie przewracać i usycha nie wiem co sie dzieje... roślina która sie wywróci nie ma korzenia..

ma może ktos na to rade??? bo nie mam pojęcia czy to jakaś choroba czy robak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zasiałem sorgo i juz ma z 20 cm ale zaczyna sie przewracać i usycha nie wiem co sie dzieje... roślina która sie wywróci nie ma korzenia..

ma może ktos na to rade??? bo nie mam pojęcia czy to jakaś choroba czy robak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zasiałem sorgo i juz ma z 20 cm ale zaczyna sie przewracać i usycha nie wiem co sie dzieje... roślina która sie wywróci nie ma korzenia..

ma może ktos na to rade??? bo nie mam pojęcia czy to jakaś choroba czy robak...

sprawdz czy pędraków nie masz wyrwij pare roślin przy tej uschniętej takz nawet do trzech roślin dalej. pogrzeb w ziemi i zobaczysz czy są jakieś cholery tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy należy kosić pierwszy raz nutri honej?

Bo ja mysle tak za dwa , trzy tygodnie kosić czy to niejest za szybko?

 

Powinno mieć powyżej 65 cm, najlepiej jak będzie kwitło. Tak bynajmniej piszą w opisach tej rośliny. Jak jest mniejsze to ma jakieś kwasy szkodliwe dla krów.

A tak swoją drogą to jak masz zamiar to zbierać?

Ja niestety zakończyłem już swoją próbną przygodę z nutri honej poprzez zaoranie i niestety nie dokonam prób zbioru, ale jestem ciekaw jak tobie poszło.

Myslę w przyszłym roku znowu spróbować, największy problem dla mnie to chwasty. Roślina jest wielce interesująca, bynajmniej wg opisów teoretycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak swoją drogą to jak masz zamiar to zbierać?

 

Mam zamiar to zebrać sieczkarnią Fortschritt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka ja miałem ten sam problem z przewzacanie m sorgo, podgryziona łodyga po samych korzeniach;/ to jest robak a dokładniej ROLNICA jedyny sposób to oprysk srodkiem owadobójczym i to tylko w nocy tak koło północy;/ ja pryskałem nurellą ale za wczesnie i efekt niewielki musze powtorzyć jeszcze raz:( robaki te zerują tylko nocą więc tylko wtedy srodek jest skóteczny i nie ma się co spieszyć:)w zeszłym roku całe pole kukurydzy mi się wywaliło przez to cholerstwo:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcsz ciąć fortschritt-em ale to powino się podsuszyć a nie ciąć z pnia. Chyba że zetniesz kosiarko i później fortschritt-em z podbieraczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą szkodliwością to nie wiem bo zasiałem sobie trochę na wybiegu dla koni to tylko w nim siedzą i zajadają takie słodkie a obok koniczynka i jej nie ruszą. Widać że odrasta. Na dobre 30 cm. To co zasiałem na polu na słabszej ziemi niestety jest słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Posiałem sorgo i nawet mi nieźle rośnie. Ale ostatnio zauwarzyłem, że liście podsychają od wierzchołków. Co może mu brakować? A u Was sorgo nie choruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tą szkodliwością to nie wiem bo zasiałem sobie trochę na wybiegu dla koni to tylko w nim siedzą i zajadają takie słodkie a obok koniczynka i jej nie ruszą. Widać że odrasta. Na dobre 30 cm. To co zasiałem na polu na słabszej ziemi niestety jest słabsze.

 

Też nie wiem bo nie miałem, a tymbardziej bałbym się eksperymentować.

Ale cytuję"Uwagi

W młodych roślinach o wysokości poniżej 65 cm, lub na skutek przymrozków mogą czasowo występować związki szkodliwe dla bydła. Związki te ulegają biodegradacji w procesie suszenia lub koszenia, lub w ciągu 7 dni po przymrozku. Z tego względu nie należy kosić lub wypasać tej odmiany poniżej zalecanej wysokości, lub bezpośrednio po przymrozkach"

 

Tak piszą na http://www.zorza.net.pl/index.php?co=detal_nutrihoney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku sorgo niema chyba szans z kukurydzą przynajmniej u mnie, a jak wy oceniacie swoje plantacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam topsilo one jest gorsze od sukrosorga może dlatego mi wolniej rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem od znajomych ze kukurydze sorgo mieszaja pol na pol ze zwykla kukurydza.... czemu oni tak robia????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak się robi żeby polepszyć jakość paszy tz. dodać energii do sorga.

Kukurydza jest paszą bardziej energetyczną a sorgo mniej. Jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...