Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

więc zaryzykuje. Tylko że ten kawałek ma 6ha. Zasiał bym tam kukurydze ale kochane dziki zrobią swoje Mam w tym roku sorgo z kukurydzą to byki tak wpieprzają że szok. W tym roku miałem problemy żeby Forszmitem skosić sorgo ale jakoś poszło. Jakie dawki nawozu zastosować?? I jaki oprysk?? Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawóz jak kod kukurydze, ja pryskałem opryskiem PRIMEXTRA załatwił wszystkie chwasty i nie ruszył sorga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku pryskałem przed wschodami Pimextra goldem, ale mają go wycofać ze sprzedaży, no i też sie zastanawiam czym tu pryskać? Chce zasiać za rok po życie na 5 klasie, a ziemia mocno zachwaszczona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, a stosowałeś je w praktyce? Jak możesz to napisz w jakich dawkach/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual to składnik Primgolda a mustang testowałem w dawce 0,4l to na sorgu tylko zrobiły się czerwone plamy i przed zbiorem było o 20 cm niższe.

Stosowane było pogłównie jak sorgo miało ok 20-30 cm dokładnie już nie pamiętam. Dawkę duala oblicz z dawki Primgolda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odp. Do siewu mamy jeszcze troche czasu , może w końcu opracują jakieś zalecenia czy coś dla sorga, bo u nas, jak widać praktyka wyprzedziła badania. Na moim też były plamy, wyglądało to na jakąś rdze ale strat na szczęście nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te plamy były ewidentnie na tym co pojechałem mustangiem. Nie wyszły mi badania z chwastoxem extra bo dałem za małe stężenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie z Mustangiem ani innymi sulfonylomocznikami. Jedyna dostepna technologia regulacji zachwaszczenia w sorgo po styczniu 2007 (dla tych którzy nie mają atrazyn) to SMOC czyli Dual Gold na początek (wydaje się że 1,1 - 1,3 powinno wystarczyć) i ewentualnie poprawka Banvelem, ale wtedy gdy sorgo bedzie w dobrej kondycji. (na nie wyrośnięte chwasty przy dobrej aplikacji powinno wystarczyć 0,2l no moze 0,3) Ważne by nie czekać za długo. Przeza następne 2 lata nic nowego na sorgo nie będzie wprowadzone. Można pokombinować z Callisto jednak w pierwszym okresie produkt jest fitotoksyczny. W plonie juz nie ma różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i jak tam proszę Państwa wyszła kiszonka z nutri honey?

Chciałbym ruszyć ten temat w tym roku na 9 ha, IIIb,

niestety wokół las - kukurydza odpada,

pytanko do praktyków - kiedy można to najszybciej posiać i czy też boi się przymrozków?

A no i jaki jest średni plon w jednym pokose z ha?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorgo jest dobre ale kukurydza lepsza sorgo nadaje się do byków ale krowy to nie bardzo wiem bo sam mam sorgo.

I kukurydza jest bardziej treściwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie dopisałeś że na piachu na kukurydze nie ma co liczyć a sorgo napewno masy da. Każdy kto zna temat to wie że sorgo jest na słabe ziemie gdzie kukurydza zawodzi. Moim zdaniem tych roślin nie należy porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo że na piachu kukurydza nie urośnie ale na jedmym polu rosło sorgo i kukurydza i sieczkarnia jak przejechała w jedną stronę i kosiła kukurydze to była pełna przyczepa a jak sorgo to jeszcze musiał dokośić z następnego rzędu wniosek kukurydza jest bardziej treściwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu - jakość nie musi iść w parze z ilością. Moim osobistym zdaniem to jest jakieś nieporozumienie siać sorgo na glebach wmiarę dobrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przyznasz że jakościowo sorgo nie może się równać z kukurydzą (chodzi mi o ziarno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jak zwykle w rolnictwie na dwoje babka wróżyła. Jak jest dobry rok na kukurydzę to nawet na bardzo złych glebach(VI klasa) można zebrać 9 T suchej kukurydzy, więc i dobrej kiszonki będzie dużo. Jak kiepskie warunki to sorgo wyjdzie lepiej ale jakościowo słabsze od kukurydzy.

Wybór i ryzyko jak zawsze należy do rolnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy za sorgo w arimr płacą tak samo jak za kukurydze czy w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów.

Czy zostało może komuś troszkę ziarna z ostatniego roku? zasiałbym to sorgo sobie w ogródku bo bardzo mnie zaciekawiło .

Może chciałby się ktoś podzielić ?

Pozdrawiam Karol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy za sorgo w arimr płacą tak samo jak za kukurydze czy w ogóle

 

Owszem, sorgo jest zaliczane do tej samej grupy co kukurydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce zasiać sorgo od góry a od dołka kukurydze czy można tak? Może ktoś już tak praktykował ? Prosze o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...