Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O tym właśnie piszę!

Nie mogąc wysuszyć i przetrzymać skazujecie się na łaskę a raczej niełaskę skupujących i oni doskonakle o tym wiedzą. To się nazywa drapieżny kapitalizm.

Trzeba trochę zainwestować żeby spać spokojnie i zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym i w jaki sposób dosuszacie rzepak. Interesuje mnie jakaś mała suszarnia o małej przepustowości. Piszcie jak coś wiecie na ten temat, a jak byście mieli jakieś namiary na jakiegoś producenta takiego sprzętu to wstawcie namiary. z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kosiłem w czwartek tez mieszańca F1 odmiana olano miałem go w 2 kawałkach po hektarze to z jednego w większości na czwartej i kawałek na 5 klasie miałem 3.7 tony z hektara a na 2 polu na 3b i 4a miałem 4.1 tony z hektara wiec jestem zadowolony jak na ten rok gdzie w Wielkopolsce prawie cały czerwiec nie. Wilgotność 9,2 a cena wyjściowa 1410

 

ta cena to z Vatem

 

Bez ale już na 2 dzień cena spadła do 1330. Wiec mi się udało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie tu nie było powiem wam tak zaczolem kosić rzepak od bazyla na 3 i 4 klasie średnia z 6h 4,7t jutro wieżdzam w nelsona 18 ha to wam napiszę jaka rożnica, poza tym będę miał do skoszenia jeszcze 14 ha carusel to się pochwalę a cena wyjściowa to 1245 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj HaGe podpisywała kontrakty na 1305 zł, więc radzę się zastanowić komu odstawiacie rzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fucking deszcz padajacy niemalze 2 tygodnie spowodowal porosty w luszcynach, oczywiscie w tych które otworzył, teraz huragan reszte wytrzesie i bedzie po ptakach.... ale moje pytanie jest takie czy w tej sytuacji oplacalo sie sklejac czy deszc i tak by go zmył?

2. czy to co pozostało oplaca sie trzymac i przechowywac? skoro bedą porosty??oczywiście po wysuszeniu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem kosić rzepak Nelson dał 5,23 z ha Carusel 4,96 niespodziewałem się takich plonów dzięki temu obniżki cen skupu nie naruszyły zbyt mocno mego portwela co do założeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie plony ok .1t niższe ,napisz Krzyśku na jakiej glebie,ph,,termin siewu ,zabiegi ,nawożenie żeby uzyskać takie plony ,przy jakiej wilgotności podajesz plon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziemia kl 3 i 4 Termin siewu zawsze do 25 sierpnia siew max 70 ziaren na m2, ph nie podam bo niebadałem. Pod korzeń 250kg NPK 8-20-30, na wiosnę PK 10-19 dolistnie 7 l/ha , 600 kg saletry w dwóch równych dawkach pełna ochrona z Bayera /Horizn- jesień/ Traper na płatek do każdego oprysku siarczan amonu 5-7 kg wszystkie zabiegi terminowo przy częstym przeglądzie pól zbiór kombajenem Deutz fahr 5445h ze stołem do rzepaku. Wtym roku dało się kosić max 4 km/h co dawało od 0,4-1,5 h/ha rzepak był wysoki stojący a miejscami leżał przygnieciony własnym ciężarem. Dla porównania w roku zeszłym gdy rzepak był mniej wyrośnięty i plonie śr ok 4,2 z ha kosiłem do 2ha/godz. Także maszyna warta pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak w sobote koszony do godziny 12 w nocy wilgotnosc 5,2% plon 3,4t/ha poszedł po 1300zł/t nawet nie tak źle. odrazu pisze nie polecam odmiany winner był bardzo drobny ale to pewnie przez susze może w "normalnym" roku by dał więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niema u mnie jednorodnych ziem są to raczej takie mozajki od gliny po żwirn douprawy ziemi isiewu nigdy nie używam agragatu aktywnego tylko biernego mniej wysusza ziemia i start roślin jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles w sąsiedniej wiosce nakosił 6 ton z 6 ha, bo na wiosne przypalił rzepak granstarem, pryskał zboża razem z odżywkami i mu zostało 200litrów w opryskiwaczu 1400l. dolał wody i pojechał w rzepak. ale as

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ta cena to na kiedy? na przyszły rok 1305zł ???

 

cena dotyczyła ubiegłego piątku, na przyszły sezon, chyba jeszcze nikt nie podpisuje kontraktów ze względu na korektę ceny ropy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie nie ma rewelacji, wykosiłem 2ha i może jest 3.5t .

Dzisiaj jeszcze mam do koszenia 1.9ha i jade do skupu , jak wyjdzie mi 2t z ha, a prawdopodobnie tak wyjdzie, to w tym roku już nie sieje. A u innych też nie lepiej a u niekturych-tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3.9ha miałem 8.8t przy 8.6w i 6z , ceny dzisiaj nie znam bo jutro ma mi wypisać fakture

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z 3.9ha miałem 8.8t przy 8.6w i 6z , ceny dzisiaj nie znam bo jutro ma mi wypisać fakture

Odniana casoar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy drozeje gdzis w Polsce rzepak? bo u mnie ztanial z 1500 na 1200 i stoi, a sluchy chodza ze rzepaki drozeją . jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie, nie bądzcie tacy... uchylcie rąbka tajemnicy jakie macie ceny... napewno ktos coś wie co bedzie z ceną. bede wdzieczny za szybkie posty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no Panowie, nie bądzcie tacy... uchylcie rąbka tajemnicy jakie macie ceny... napewno ktos coś wie co bedzie z ceną. bede wdzieczny za szybkie posty
Targowiska ( Podkarpacie ) początkowo było 1350 zeta za tonę , od wczoraj 1150 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górny Śląsk cena z dnia 30.07.2008 - 1260 zł netto - za technologiczny ma się rozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachodniopomorskie rejon powiatu gryfickiego od 1280- 1300zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...