Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

za mało kalifa dawka 0,12 jest stanowczo za mała ja daję 0,20l/ha + 1,6 Fuego

to zależy na jakiej ziemi.0,2 na średniej ziemi=przebarwienia murowane i wzrost zahamowany Własnie opryskałem 1,6 Metazanex(=fuego)+0,12 kalif Koszt 145zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj posiałem rzepak dzis pryskałem kalif 0,15 + fuego 1,6l/ha koszt 160zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za mało kalifa dawka 0,12 jest stanowczo za mała ja daję 0,20l/ha + 1,6 Fuego

to zależy na jakiej ziemi.0,2 na średniej ziemi=przebarwienia murowane i wzrost zahamowany Własnie opryskałem 1,6 Metazanex(=fuego)+0,12 kalif Koszt 145zł/ha

ostatnio też dałem więcej i fakt lekkie przebarwienia były jak wychodził ale dwa tyg i nie było po nich ślady a zanieczyszczeń -brak pole czyściutkie żadnych poprawek na wiosnę zresztą nigdy nie poprawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar dzis prysnac rzepak alanex+kalif+treflan. nie wiem ile czego dac bo gleba jest mozaikowa od ciezkiej po piach i boje sie zeby go nie przypalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie lekka daj 0,1 kalifa,1,5alanexu a tam gdzie cięzka daj podkręc dawkę2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treflan jest w zasadzie na miotłę jak pojedziesz na samoziewy zbóż to nie warto jechać treflanem choć nie jest drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej możliwości ,jedynie może być obniżona skuteczność zabiegu , ale jak ziemia mokra to można sobie trochę nawet obniżyć dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie srodek na choroby na jesienny oprysk? i czy pryskacie na jesień na jakiegoś robaka jak tak to jakimi środkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mowa o jesieni i zimie to jakie ubezpieczenia i jakie koszta te dotowane - czy zwykłe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki polecacie srodek na choroby na jesienny oprysk? i czy pryskacie na jesień na jakiegoś robaka jak tak to jakimi środkami.

 

Na jesień polecam Orius'a jest to środek grzybobójczy a jednocześnie poprawia zimowanie rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie rokowania na cene rzepaku? gdzie jest szopen? moze on sie wypowie... rzepak spakowany w big bagi i co? z ukrainy po 110 ciągną... ta pieprzona unia o rolników wcale nie ma zamiaru dbac... gdzie sa cla zaporowe? tylko na komponenty i nawozy ze wschodu... juz mnie to wkurwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oriusa planuje dać na wiosne bo wtedy działa na 4 podstawowe choroby a na jesień tylko na dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie macie rokowania na cene rzepaku? gdzie jest szopen? moze on sie wypowie... rzepak spakowany w big bagi i co? z ukrainy po 110 ciągną... ta pieprzona unia o rolników wcale nie ma zamiaru dbac... gdzie sa cla zaporowe? tylko na komponenty i nawozy ze wschodu... juz mnie to wkurwia

 

bylo sprzedawac po 1600-1800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich cen u mnie nie bylo. zaczynalo sie od 1400, gdy moj byl "gotowy" to byl juz po 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Szopen to wyrocznia? Sam mam pełne silosy rzepaku i myslę co z nim zrobić. A żniwa kukurydziane się zbliżają! Może uda mi się podpisać dobry kontreakt na kukurydzę bo na razie nie sprzedałem ani rzepaku ani pszenicy. Jak się nie uda to trzeba będzie postawić nowe silosy i czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szopen trzymasz swoje zbiory jak ja i cala Polska powiec na jakiej podstawie sądzisz ze cena pójdzie w górę ...proszę o merytoryczną odp. ja osobiście uważam ze tylko wyjątkowo mrożna zima i niekorzystne warunki pogodowe mogły by w obecnej sytuacji zmienić tendencję cen ale jestem jeszcze młody i mogę się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku nie będzie ceny dobrej to wszystko jakieś manipulacje bo jak to nazwać była susza plony jarych tragiczne, koszty w górę a zboże o połowę staniało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trzeba to przetrzymam do następnego roku, paszowe zjedzą świnki. Za rok przy dużym spadku nawożenia plony muszą spaść i może wtedy ceny wzrosną. Przy takich cenach nawozów nikt kto ummie liczyć nie będzie nawoził pod 8T pszenicy ja daję połowę nawożenia i liczę na 5T. Oczywiście najważniesze są plany "Góry" ale o nich nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ale nie dam głowy obciąc właściciel paszarni mówił że Niemcy sporo rzepaku zasiali (pogniewali się na tanią pszenicę?? to tak jak kiedyś z cebulą)

 

a propo spekulanci nakupią taniego ziarna i za rok wiadomo

a zresztą sytuacja się powtarza

mówił mi daleki sąsiad że w szczcińskim kupili sobie prasę do rzepaku i makuch dla świń a paliwko dla wielu koni mechaniczych - ale to potężne gospodarstwo

 

czytałem ze rzepak podrożał już chociażby 50zł z powodu waluty i rolnicy nie odstawiają go ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pocieszenie

czytałemże zbiry rzepaku w POlsce niższe też niż w 2007 o 7% chyba na stronie zrzeszenia producentów rzepaku chyba było

a to z rolpetrol.pl

05.09.2008

 

Plony w Polsce słabsze niż w całej Europie

 

Minister rolnictwa Marek Sawicki ocenia, że tegoroczne zbiory są o 7 proc niższe. niż rok wcześniej, co może wpłynąć na wzrost cen produktów rolnych i pszenicy.

 

– W Polsce tegoroczne zbiory są niższe, niż w roku poprzednim, ale w całej Europie są wyższe o 17 proc. Dlatego z pewnością nie będziemy mieli problemów z zaopatrzeniem w zboże, mąkę i mięso – powiedział w TVN CNBC Marek Sawicki.

 

Minister rolnictwa stwierdził, że ceny produktów rolnych i pszenicy będą nieco wyższe niż są teraz, ale nie osiągną poziomu z roku poprzedniego.

 

PAP

05 września 2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc pryskałem rzepak Butisanem ale strasznie mi sie żucił fiołek co robić chciałbym czymś poprawić na jesień jak będe pryskał na samosiewy?? co polecianie na fiołka i na samosiewy( na samosiewy coś taniego może fusilade???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co to wpieprza rzepak że jest cały podziurawiony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...