Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie co to wpieprza rzepak że jest cały podziurawiony ??

prawdopodobnie jest to pchełka. dziś u mnie chodizłem po polu ale nic nie zaobserwowałem a juz środek mam kupiony. na samosiewy polecem leoparda nei jest az tak drogi ale bardzo skuteczny w porównaniu do fusilade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie najtaniej wydzie leopard albo pantera może agil. Musisz sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki oprysk polecacie, aby zwalczyć perz po wschodach w rzepaku?

Powiedz czemu wciskasz kit mówiąc że może to...czy tamto. Wiadomo że na konkretne schorzenie plantacji jest taki a nie inny środek. To co piszesz to lawiroanie i nabijaniie postów. Bardzo uważnie czytam posty z prostego powodu. Przez moje zaprawiarki przechodzą setki ton rzepaku. Każdemu mówię po co to jest i dlaczego tak jest. Jeśl imasz pantację rzepaku to po prostu powiedz co u ciebie działa a co nie. Zaprawiam rzepak od 7 lat ale klientowi nie opowidam żeby sam sprawdził tylko pytam, analizuję, a klient wybiera. Nigdy nie mówię...posiej człowieku a jak nie wyjdzie.........troszkę szacunku dla ludzi co mają z tego chleb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki oprysk polecacie, aby zwalczyć perz po wschodach w rzepaku?

Powiedz czemu wciskasz kit mówiąc że może to...czy tamto. Wiadomo że na konkretne schorzenie plantacji jest taki a nie inny środek. To co piszesz to lawiroanie i nabijaniie postów. Bardzo uważnie czytam posty z prostego powodu. Przez moje zaprawiarki przechodzą setki ton rzepaku. Każdemu mówię po co to jest i dlaczego tak jest. Jeśl imasz pantację rzepaku to po prostu powiedz co u ciebie działa a co nie. Zaprawiam rzepak od 7 lat ale klientowi nie opowidam żeby sam sprawdził tylko pytam, analizuję, a klient wybiera. Nigdy nie mówię...posiej człowieku a jak nie wyjdzie.........troszkę szacunku dla ludzi co mają z tego chleb. i wszędzie i zawsze masz odpowiedź...a masz ze dwie morgi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie najtaniej wydzie leopard albo pantera może agil. Musisz sprawdzić

 

Powiedz czemu wciskasz kit mówiąc że może to...czy tamto. Wiadomo że na konkretne schorzenie plantacji jest taki a nie inny środek. To co piszesz to lawiroanie i nabijaniie postów. Bardzo uważnie czytam posty z prostego powodu. Przez moje zaprawiarki przechodzą setki ton rzepaku. Każdemu mówię po co to jest i dlaczego tak jest. Jeśl imasz pantację rzepaku to po prostu powiedz co u ciebie działa a co nie. Zaprawiam rzepak od 7 lat ale klientowi nie opowidam żeby sam sprawdził tylko pytam, analizuję, a klient wybiera. Nigdy nie mówię...posiej człowieku a jak nie wyjdzie.........troszkę szacunku dla ludzi co mają z tego chleb. i wszędzie i zawsze masz odpowiedź...a masz ze dwie morgi????

 

Wybaczcie Ci co was to nie dotyczy ale przez moje problemy z kompem Was to dotyka. To właściwy adresat moich słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha

Ale koleś wypaliłeś - z zaprawami to mozesz sobie doradzać bo fakt nie zawsze jest potrzebny cruiser.

A Agil pantera czy leopard czy targa to tylko graminicydy i zawsze zwalczą perz zależy tylko jaka firma lepiej jaki środek reklamuje.

Jak z ciebie taki obszarnik to zrób sobie doświadczenia np 100ha AGIL; 100ha TARGA;100ha PANTERA itd.

podobno nie ma głupich pytań ale naprawdę jak dla nas wielu nie będzie róznicy czym sie popryska od jednolisciennych kwestia dostępności w sklepie i kosztów!!!!!!!!

Może " fusiladą" jesty najlepiej?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcz zależy to od tego ile przedstawiciel odpala % za sprzedanie tego czy tamtego preparatu!!! - chyba wiesz o co chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nianio napisał :nie zawsze potrzebny jest crusier

Nie macie pojęcia jak ja się ciesze że posiałem kwalfikowany materiał siewny,zaprawiony Crusierem i Chinookiem jak widzę co się dzieje na polach

sąsiadów,szkodniki szaleją jednym słowem i wychlewają spore place.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam posiany rzepak po pszenicy a pszenica była po rzepaku i powschodziło troche samosiewów rzepaku( kwalifikat siałem 2,5 kg liniówki na ha). Na polu są pasy gęściejszego.

Jak by to przerzedzić. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od osadkowskiego proponowali dzisiaj 1350 zł tona przy 2% zanieczyszczenie i wilgotność do 7% poczekam jeszcze troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam posiany rzepak po pszenicy a pszenica była po rzepaku i powschodziło troche samosiewów rzepaku( kwalifikat siałem 2,5 kg liniówki na ha). Na polu są pasy gęściejszego.

Jak by to przerzedzić. Macie jakiś pomysł?

Zostaw narazie jak będzie za gęsto to możesz pojechać jakim skracaczen na jesieni. Znam przypadek gdzie wysiali siewnikiem 20 kg/ha i też była ale łodygi to miały średnicę 1 cm. Jak się mocmo niecierpliwisz to możesz zbronować tam gdzie gęsto.

kostrogaj: no coment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam u was ślimaczki się mają??? Bo coś ich nie widzę za bardzo w tym roku, przynajmniej na moim terenie?? Czyżby tegoroczny rzepak był zbyt gorzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dziś w stronę Opola. Ładne rzepaki ale jeszcze ładniej żółkną widać efekty stosowania chromazonu zwłaszcza na przeczach gdzie się conieco nałożyła. Najważniejsze że popadało i rolnica przestanie tak podjadać. U mnie w 2 miejscach od miedzy się zabrała za rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem mam rzepak w jednym kawałku ale część siałem

26-08 a pozostałą część 30-08. i te co później to jest zółty, popryskałemKalif 4801EC 0,14l, Fuego 500SC 1,55l, dałem pod korzeń Suprofoska 11(N4, P11, K11, Ca7, S27), co moze być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie przestało padać i planuję zastosować teraz w rzepaku taki zabieg:

siarczan magnezu 5kg/ha

foliarel bor 1kg/ha

gramnicyd

cyperkill

tebukonazol 0,4l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki problem mam rzepak w jednym kawałku ale część siałem

26-08 a pozostałą część 30-08. i te co później to jest zółty, popryskałemKalif 4801EC 0,14l, Fuego 500SC 1,55l, dałem pod korzeń Suprofoska 11(N4, P11, K11, Ca7, S27), co moze być przyczyna?

chlomazon kolego było wilgotno i zastosowana dawka okazała sie za duza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba niezła ale nie wybuchnie Dlaczego jedziesz cyperkilem- pchełka, ślimaki? Szczerze mówiąć wątpię w jego skuteczność to klasyczny pyretroid działa na robaka i to jeszcze nie zawsze. Jak zapobiegawczo to szkoda kasy to inektycyd powierzchniowy. Po dobrej mgle albo rośie ślady nie będzie.

Ja może w tym tygodniu pojadę Galerą i graminicydem. Nie wiem czy jechać tubekonazolem. Trudno określić jaka będzie jesień- długa ciepła czy krótka i zimna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie przestało padać i planuję zastosować teraz w rzepaku taki zabieg:

siarczan magnezu 5kg/ha

foliarel bor 1kg/ha

gramnicyd

cyperkill

tebukonazol 0,4l/ha

po co cyperkill??zostaw na wiosne.troche mało tebukonazolu?!

a tak poza tym kto stosuje pyrinex niech kupuje bo wycofuja go od grudnia a maly zapas mile wskazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś teoria na forum że ile liści rzepaku tyle setek tubekonazolu wystarczy dać czyli jeśli ma 4 liście to 0,4l by starczyło. Ja jednak nie stosowałem tej teori więc tylko ją przypominam. Pozatym zalezy od środka bi jak by dawać Rizę to napewno za mało a Horizonu może w sam raz. Skąd ta rozbierzność sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...