Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nierówne wschody rzepaku. Cześć ma 4-6 liści a inny dopiero wychodzi z ziemi.

Kupiłem Leoparda. Chcę prisnąć w dawce 3l /ha zeby zwalczyć razem z samosiewami również pojawiajacy się perz.

Czy mozna pryskać przy takiej róznicy wzrostu ?

Chce razem prysnąć CAMPOFORT Retafos (skład 8 azot w 3 formach, 10 fosfor, 0,7 Bor) dawka 10 l/ha.

Może dodać do tego siarczan magnezowy ?

 

Czy nie bedzie różnicy w roślinach ? tzn duży popędzi do góry a mały dopiero ruszy ?

 

Może zastosować coś jeszcze ? Horizon ?

no i pojawił sie nastepny miłosnik kompotów w opryskiwaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej możecie mi powiedzieć czy można mieszać tebukonazol z odżywkami dolistnymi?? mam zamiar dać na swój rzepak 0,5l Horizonu i 2l Ekolist bor na ha

bez najmniejszych obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4 ha rzepaku cabriolet ogólnie to jest ok tzn dobre wschody ,ale będąc dziś na polu zauważyłe że są miejsca gdzie rzepak od spodu zółknie i tak jak by wysychał a ponadto na górnych lisciach są czarne drobne punkciki --co to może być ...? czy to może od tej wilgoci bo 3 tyg non stop nie bylo dnia zeby nie padało i czy to jakiś grzyb ps. materiał siewny orginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi podpowie co to za chwast w rzepaku??

 

I jeszcze jedno czy można opryskać rzepak carambą która przemarzła( nie zamarzła całkowicie tylko nastąpiło oddzielenie się dwóch cieczy ale po wymieszaniu nie ma różnicy), chodzi mi o to czy nie zaszkodzę rzepakowi. A i czy ewentualnie mogę zmieszać carambę z perenalem

 

 

dsc00125zs1.jpg

 

dsc00126fj6.jpg

w640.png

 

dsc00129lc7.jpg

w640.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwalczać czy zostawić??

Poza tym fiołkiem pole jest czyste stosowałem butisan star416.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym zostawił - w tamtym roku miałem podobny problem (nota bene w tym roku mam tak samo - pryskałem Command-em TOP) , padło wszystko poza fiołkiem, rzepak spokojnie sobie poradzi i zagłuszy niechcianego sąsiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam tego zasranego fiołka pryskałem Fuego + Kalif którego dałem ponad 20gr na ha i nic na początku trochę pożółkł a teraz ładnie się zielenieje ;/ na dodatek mam jeszcze samosiewy którym też nic nie brakuje ale >leje na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj jechalem Galerą 0,33l+Lablador 1.1l+Riza 0,4l. Jestem ciekaw reakcji na taką dawkę Rizy(dałem tyle bo została mi od buraków). Rzepaki u mnie ładne. Też mam kilka magicznych kręgów gdzie rzepak ma dopiero 2-3 liście. Znajomy ma kawałek po cebuli to ten dopiero wyrósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za pozno na Rize bodo 5 pazdziernika mozna jeszcze jechac a po juz nie bo chodzi o dlugosc dnia swietlnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że magiczną datą jest połowa października ale to jeszcze zależy od warunków pogodowych. Najlepiej stosować pomiędzy 4-8 liściem. ponadto też zależy od gęstości łanu. Jak nie skróci rzepaku to może podziała grzybobójczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś czytałem że magiczną datą jest połowa października ale to jeszcze zależy od warunków pogodowych. Najlepiej stosować pomiędzy 4-8 liściem. ponadto też zależy od gęstości łanu. Jak nie skróci rzepaku to może podziała grzybobójczo.

temperatura jest ważna-tebukonazol jak kazdy triazol potrzebuje do działania min.12st co to jest ten lablador??jak na moje dałes mało tebukonazol no i na dodatek miernej jakości(riza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 pażdziernika prysnąłem leopardem (3l/ha), horizonem (0,5l/ha) i 10l retafosu. Zobaczymy jaki bedzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki tak siałem co drugą lejkę

 

czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego zdjęcia nie widać tylko link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś pronap extra? Jak wygląda rzepak? U mnie tragedia.

Ja jak co roku stosowałem ale zwykły , nie wiem czym się róznią. Pole czyściutkie, nie ma nic prócz rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosował ktoś pronap extra? Jak wygląda rzepak? U mnie tragedia.

Ja jak co roku stosowałem ale zwykły , nie wiem czym się róznią. Pole czyściutkie, nie ma nic prócz rzepaku.

 

No właśnie stary był dobry. Nowy w dawce 3l/ha miał załatwić maki fiołka i jęczmień wszystko zostało a rzepak tak przychamowało że miejscami jeszcze żółty a siany 26.08 nie które wcześniej puściło i mają 6-8 lisci a drugi mały strasznie nie równo. Gówno jakich mało ostrzegam "NIE STOSOWAC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złóż reklamację u sprzedawcy. Jak ktoś jeszcze zgłosił to sprawa ruszy jak nie to coś źle zadziałałeś. Może było za sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk że było za mokro i dlatego chlomazor tak mocno i długo trzymał ale chwastów niewzioł a reklamacja już poszła. Szukam kogoś kto miał podobną sytuacje i jak jego reklamacja jest rozpatrywana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy u was też tak żółkną te starsze dolne liście w rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...