Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w swoich uprawach rzepaku stosujecie siarczan amonu jako pierwszą dawkę azotu a przede wszystkim siarki której rzepak potrzebuje w tym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w swoich uprawach rzepaku stosujecie siarczan amonu jako pierwszą dawkę azotu a przede wszystkim siarki której rzepak potrzebuje w tym okresie.

 

Stosujemy, np 150kg na start, i to jest odpowiednia dawka moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także stosuję siarczan amonu od 4 lat i też w dawce 150kg. na ha. Jest widoczna różnica na starcie (przynajmniej w moich stronach). W sumie to sąsiad zaczął rok szybciej niż ja i wtedy wszystkim w okolicy rzepak wymarzł a jego został miejscami przymrożony. Jak w sierpniu pojechałem kupować to w 2 dni rozszedł się cały transport 30t. Naszczęscie zdążyłem i wziąłem ostatnie 1,5t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też odkąd sieję rzepak tj od 4lat stosuje siarczan amony w dawce 200kg/ha nie ma lepszego nawozu na start. Żadna dawka saletry nie zastąpi siarczanu w którym znajduje się siarka jakże potrzebna do prawidłowej budowy oraz pobudzenia roślin do pozyskiwania azotu z gleby a nie czekania do podania mu go na tacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że większośc stosuje siarczan Podobnie i ja. Co roku tak pod koniec lutego byle było zamarznięte daje 250 kg/ha siarczanu. Jego wadą jest to że trzeba mieć dobry rozsiewacz bo siarczan z Puław jest powyrzej 15m cieżko rzucić. Jednego roku miałem siarczan z Tarnowa i ten polecam dobrze siać jest grubszy. Pomijam fakt siarczanów kupowanych w koksowniach bo ten to tylko RCW konsystencja podobna do piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo siarczanu amonu w tym roku bede go pierwszy raz stosował i czy mi ktoś powie jak ustawis rozsiewacz do nawozów chodzi mi np. o takei samo ustawienie i dla saletry wyjedzie np 200kg/ha a dla siarczanu ile? jak bede miał jakis punkt odniesienia o zrobie próbe na polu. rozsiewacz ma bogballe bl 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My z ojcem ustawialiśmy w zeszłym roku naszego amazone ale nie próbowalismy siać saletry w takiej samej dawce jak siarczanu, ponieważ czas nas gonił i pogoda była taka, że co drugi dzień padało ale w tym roku spróbujemy. Musisz sprawdzić, ale wydaje mi się, iż różnicy więcej niż ok. 50kg nie powinno być, ponieważ wujek sprawdzał na swoim rauchu i ok tyle wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ciężko jest się wypowiedzieć każdy ma inny rozsiewacz, inny rozstaw ścieżek, inny traktor jeździ z inną prędkością i na różnym biegu wiec sam musisz spróbować... ja zawsze patrze i ustawiam na "oko" dziurę podobna jak do wielkoskładnikowych a na pewno większą niż do saletry amonowej gdyż przecież siarczan ma grubszy granulat...ja w tym roku też mam nowy rozsiewacz i wszystko będę zaczynał od początku trzeba będzie zrobić jakąś skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak myślę z początkiem marca na zamarzniętą ziemię...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zamiar wyjechać z pierwszą dawką tak początek lub środek marca i także na zmarzniętą ziemię. W zeszłym roku wyjechałem 18 marca i mogłem max. do 10 rano bo potem to sie ciągnik zaczynał kopać, ale w 2 dni udalo mi sie zasiac cale 12ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drugą dawkę przygotowałem swojemu 200kg mocznika myślicie że dać na raz czy np w kilkudniowych odstępach po 100kg żeby się nie zadławił P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamirzacie z 2 dawku mocznika w jechać. Chyba wcześniej trochę niż przy saletrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja liczę 10 do max 14 dni po siarczanie amonu wszystko zależy od pogody i od tego jak szybko uda się wjechać z siarczanem. Jak pogoda będzie sprzyjać i szybko wjadę z siarczanem to się nie będę spieszył z drugą dawką tylko spokojnie w miedzy czasie może bor tak jak mówię w zależności od pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku szybko nie posieję ziemia pod śniegim nie jest zamarznięta a jak rozpuści się śnieg to będzie bagienko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku chyba nikt z nas szybko nie wiedzie u mnie leży dużoooo białego puchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę. Jak to prawda to tanio sprzedam.

Może Grześ che kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile bedzie kosztował PROTEUS z Bayera na słodyszka i chowacze i czy rzeczywiście bedzie trzymał 30 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam już go zarejestrowali ale Ameryki nie odkryli:

wymieszali Calypso i Decis w odpowiedniej proporcji i mają nowy środek. Może zmienili nosnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...