Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

e no to fajnie ! ja jednak się wstrzymam jeszcze kilka dni przynajmniej do końca tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może jutro też się wybiorę narazie wożę obornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę jeszcze iść na jeden kawałek i sprawdzić jak on wygląda. Jak żle będzie to zamast siania będzie orka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOlego Tedi mam pytanie-jak podejmujesz decyzje tzn jak "dokonujesz próby " czy zaorac czy zostawic chodzi mi o metode lustracji calego pola jaki procent calej pow bierzesz pod uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy ale rok Was czytam.Co do obsady to jak nie ma placów bez rzepaku wystarczy 10/15na metr ładnie cię rozkrzewi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku miałem słaby kawałek około 40arów obsada bała mniej niz 20 roślin na m2 ale plon dało około 3t. było by wiecej ale miałem strasznie drobny rzepak przez susze to było spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łodygi powinny być jak ku!@sy tak u nas mówimy ale wtedy ochrona!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was zimy nie było i nie ma ze na polu juz robicie ja co najwyzej moge pójść sobie w pole na nartach pojeździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w gomakach ale je zgubie straszne błoto rok temu 1 dawke N dałem 19.02 a teraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psellos biorę pod pod uwagę ok 40% kawałka czyli ok.2 ha, a dokonuję lustracji w taki sposób, że widzię jak jest on bardzo słaby w porówaniu z sąsiednią częścią pola praktycznie ok5 - 10m , a w tym roku mam słaby rzepak na tym kawałku. 2 lata temu na tym polu dostałem 4,5t rzepaku w zeszłym roku ok7t pszenicy a teraz jak będzie ok 3t to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wybiegające trochę w przyszłość - chodzi mi o zwalczanie szkodników łuszczynowych i zabieg fungicydowy na "płatek". Nie stosowałem tych zabiegów wczesniej. Czy po przejeździe ciagnika z opryskiwaczem zawieszanym w miejscach przejazdu pojawią sie odrosty podczas dojrzewania i nie bedzie można tych pasów zebrać jednocześnie bez desykacji? Czy z praktyki są to zabiegi ekonomicznie uzasadnione?

Z tego co sie orientowałem to fungicydy wychodza w granicach 150 zł/ha (np. Traper) a jak jest z insektycydami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mają sena ale sprzet mi nie pozwala, po płatku powinna być desykacja.Dlatego daje na wiosne 2 drzybówki ale tom 2 jak zaczyna kwitnąć i jeszcze nie jest taki durzy ,wtedy obłamie mniej końcówek . Te połamane się pięknie rozrosną i jest o.k. oczywisće dodaje coś na robale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspaniała pogoda umożliwiła mi dziś wysianie siarczanu amonu w dawce 200kg/ha w polu było fajnie za kołami niewielkie ślady tyle co się bieżnik od koła wcisnął nie spodziewałem się tego... pojawił się dziś już taki koleś co dwa dni temu sypnął 200-300kg/ha amonowej a dziś już po 150 siarczanu. Słów mi brakuje przecież ta saletra się jeszcze nawet nie rozpuściła a nie mówiąc o pobraniu czegokolwiek przez roślinę... szkoda tylko pieniędzy aj...! A powiedzcie która szkoła jest lepsza. Dawanie siarczanu na pierwszą dawkę czy saletry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21 wiesz są 2 tezy jedna to ta, że jak na pierwszą dawkę dasz saletre to szybciej zadziała niż siarczan a druga to taka, że jak dajesz siarczan to on działa wolniej i z im większą dawką zakwasza ziemię przez co trzeba wapnować. Ja w tym roku będe sypał amonową a mój kuzyn będzie sypał siarczan i zobaczymy jak wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie najlepszy jest kieserit bo ma S i Mg i saletra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oprysk na robala to ja zakładam pod ciągnik i opryskiwacz starą wykładzine oczywiście tą ślizgą strona w dół, dobrze ja przywiazuje żeby nie wisiała z przodu przed zaczepem też ja zakłądam i wtedy mam małe straty w rzepaku.

 

Dziś sypnełem siarczan amonu 175kg/ha jutro sypne soli po 100kg/ha a w nastepnym tygodniu sypne 200kg/ha saletry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak policzysz to ten rzepak do zbioru wyjdzie na 0 !!!albo i dolorzywsz ,zalezy co minister sawicki z koalicja zdziałają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sawicki niewiele zrobi jusz taki był co wszystko potrafił,do polityki się odnośmy bo tylko kłutnie z tego. Karzdy robi jak uważa,mi się wydaje że o rzepak trzeba dbać jab o wszystko on jest bardzo wdzięczną rośliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sypnełem siarczan amonu 175kg/ha jutro sypne soli po 100kg/ha a w nastepnym tygodniu sypne 200kg/ha saletry.

 

osa21 i co potem czy to będzie koniec czy planujesz coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze za jakiś miesiąc sypne mocznikiem.

@ rrafaello1 dlaczego uważasz że bede miał w plecy z tym rzepakiem, uzasadnij swoja wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dawj mocznika tak póżno bo jak ja będe swój kosił to ty będziesz ze swojego wodę wykręcasz jak chcesz dać mocznik to teraz na drugą dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku dawałem mocznik tak jak kazdy u nas, sypałem go 26 kwietnia a zniwa miałem 26lipca wilgotnosć rzepaku 5,2% więc z tym nie ma u nas problemu.rzepak miałem równo dojrzały nawet o 2-3 dni go za późno kosiłem. a w tym roku sypne mocznik przed 10 kwietnia i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...