Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie były PGR kupili parę lat temu szkoci i jak go kupowali to sprzęt tylko i wyłącznie polski a teraz zostały tylko może 3 - 4 polskie traktory reszta zagraniczna. A jeśli chodzi o sianie to również repak, pszenica i ziemnaki. W tym roku to pszenicy paszowej dostali ok 10 - 11t z ha ale walili saletre co tydzień opryski też chyba co 2 - 3 tygodnie a rzepak to siali tak, że po skoszeniu na drugi dzień zebrali słomę, a trzeciego podczepili do Case Steiger 535 ( za którego dali trochę ponad milion zł) agregat gdzie była talerzówka, gruber, wały, oczywiście siewnik i nie wiem chyba coś jeszcze ale nie pamiętam ale jak sie ma pieniądze to można robić takie inwesycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasa kasa ale pewne sprawy swoją drogom jak siejesz często rzepak na tymsamym polu to najlepiej jak orka poleży 10-14dni i samosiewy skiełkują a uprawowosiewny je zniszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację ale ich też czas goni ponad 2000ha wykupione 4 PGRy. Chociaż oni rzepak po rzepaku sieją max 1 raz potem przychodzi już pszenica albo ziemniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy nie jest lepiej rzepak po rzepaku i 2 lata przerwa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieję 1 raz rzepak po rzepaku max 2 a potem 1 lub też 2 pszenice. Ale wtedy po rzepaku to pszenicy mam bardzo ładny plon. W tym roku z jednego kawałka sypnęło ok. 8,5 t ale tylko ojcu taki plon jak mi sie zdarzył się 15 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest typowa 3 polówka w cześniej pisałem i to jak dla mnie jest O.K.dzięki temu jest wmiare zdrowy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tedi pewnie musisz zwalczać samosiewy jęczmienia jesienią w rzepaku. Ja od kilku lat sieję w 2-polówce po psz.oz. i widzę dużą aktywność szkodników szczególnie łuszczynowych. Jesienią i wiosną nie zwalczam jednoliściennych. Gdy rzepak jest ładny wszystko przygłuszy tylko ta przytulia później odbija i się zieleni przed kombajnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj i dzisiaj obsiałem oziminy , rzepak po zimie wygląda lepiej nisz zboża,ładnie nisko siedzi i teras czeka na ciepło i deszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki21: napisał

ja dziś drugą dawkę na rzepak wysiałem Smile

muszę ci przyznać że jesteś niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczacie w tym roku rzepak od gradobicia jeżeli ktoś to robi to niech napisze w jakiej firmie i jakie stawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzisiaj można ubezpieczać na dotowany pakiet. ubezpieczę ale nie znam stawki PZU,w pakiecie niema suszy{2008 była} dostali po d..pie i teraz czeba dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ubezpieczacie w tym roku rzepak od gradobicia jeżeli ktoś to robi to niech napisze w jakiej firmie i jakie stawki.

 

stawka zalezy od regionu i kwoty ubezpieczenia tj plonu. W regionie Oławy ubezpieczenie od gradu i ognia , 3 t x 1000 zł= 3000 zł kwota ubezpieczenia stawka wynosi 42 zł, udział własny w szkodzie - zero %.

W Cocncordii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANTON a niema w tym przymrozków wiosennych,to bardzo ważne czy to jest dotowane?Bo ja zamierzam ;grad i przymrozki a dalej to zobacze za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ANTON a niema w tym przymrozków wiosennych,to bardzo ważne czy to jest dotowane?Bo ja zamierzam ;grad i przymrozki a dalej to zobacze za ile.

to jest bez przymrozków wiosennych, .stawka uwzględnia już dopłatę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
luki21: napisał

ja dziś drugą dawkę na rzepak wysiałem Smile

muszę ci przyznać że jesteś niesamowity.

 

u nas nie ma w tym nic dziwnego jak się siarczan wysiało ok 2 tyg temu to druga daweczka jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze pierwsza dawka saletry nie działa a u was juz 2x jedziecie pewnie wysyłacie cały azsot do Polic Odrą.

A co do ubezpieczenia to znacie dokładne warunki od ubezpieczenia od ognia. Gdzieś słyszałem że są tam jakieś kruczki co do przyuczyny powstania ognia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie to nie tak na pierwszą dawkę dawałem siarczan stąd teraz szybsze danie drugiej dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój rzepak jeszcze śpi wyrywałem i nema korzonków{zboża mają} ziemia była mocno zmarzinięta a on ma głęboko korzenie i czuł zimno dlatego nierósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas rzepaki też jeszcze śpią-dopiero 10%rolników rozsypała 1 dawke saletry-bo jeje cały czas,nie można wjechać w pole bo mokro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u nas to tylko ci szkoci, o których pisałem wjechali na w miarę suche pole dosyć dużym rozsiewaczem ok. 6t i nawet gdzie było bardziej mokro to 904 z rozsiewaczem 1500l puscili, to więcej szkody nim narobili niż to było warte zamiast trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy siewnik Poznaniak 043/2 na skrzyni stopniowej da się ustawić na wysiew rzepaku w granicach 2,8 kg/ha co drugi lejek oczywiście.

Czy ktoś z Was sieje takim siewnikiem rzepak w tak małych ilościach?

Bardo proszę o odpowiedź w temacie siewnik żeby nie zaśmiecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie na rolkach do drobnego wysiewu.

A ustwienienie skrzyni bedzie w granicach B-3 B-4 czy inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...