Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

gargamel niewiem ile masz lat ale wądpię że więcej nisz ja wiec się nie czepiaj bo pisownia i klawiatura niejest mą mocną stroną .Z abolało cię to że mam inne zdanie od ciebie.Gospodarstwem zajmuję się ponad 20 lat i niezamierzam się klłucić lecz rozmawiać na argumenty. Forum to czytam ponad rok i widze że niejestem pierwszym co ma inne zdanie od Ciebie!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja podważam twoje prawo do innego zdania.Mój post wynikał z niezrozumienia początkowej treści twojego postu.Błędnie napisane wyrazy powinieneś mieć podkreślone na czerwono i warto je poprawić.Forum jest po to by mieć różne poglądy i je przedstawiać a także ich bronić.W przeciwnym wypadku stworzymy 'Towarzystwo Wzajemnej Adoracji".P.s.jeśli prowadzisz gospodarstwo od ponad 20 lat to powinieneś wiedzieć że nauka za czasów twojej młodości była darmowa,powszechna i obowiązkowa,a walka z analfabetyzmem jednym z podstawowych celów społecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz analfabeta bo to blę dy na klawiszach. miło było pogadać w MF255 więc niech i tu tak będzie POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech to będzie oficjalna wersja której się trzymamy.Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach jak byłem dzieckiem to po szkole się szło do buraków lub ziemniaki zbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szkole owszem,ale w szkole .Za naszych czasów wolnych sobót od nauki nie było ,więc chodziło się 6 dni w tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proteus ma działać 3 tygodnie ?

Ja jak narazie nie wierzę w bajki.

Ale podrożała Nurelka prawie o 20 zł/l a kończy się jej rejestracja.

A mospilan jak mospilan raz pięknie zadziała i długo a innym razem wtopa. Nikt jeszcze tego nie rozgryzł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wracamy do tematu rzepak, ma on jedne z najdłuższych korzeni a saletra działa najszybciej i efekty zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proteus=cal..so+decis a mospilan mnie zawjódł może lepiej działa jak jest zimniej ale wtedy trudniej to ocenić dopiero jak zobaczymy łodygi ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się ocieplenie,na razie chłodno i mokro.Moim zdaniem rzepak powinien być już zasilony ,choć pewne straty są nieuniknione.Miejmy nadzieję na godziwe ceny skupu,gdyż koszt nawozów przy tej uprawie jest wyjątkowo duży.W niskich temperaturach śmiało można stosować perytroidy ,są najtańsze na rynku.Mospilan stosowałem w innej uprawie i nie do końca mnie przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może na pierwszy zabieg wypróbujmy ten Proteus skoro nurelka tak podrożała - ktoś pisał że Proteus kosztuje 74 zł/l*0,6l=44,4zł/ha oczywiście z nastawieniem że nie bedzie to ochrona 3-tygodniowa (dla mnie wystarczy dwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dziś drugą dawkę na rzepak wysiałem

 

A ja nawet z pierwszą jeszcze nie jechałem. I widoku nie ma że w najbliższych dniach sie wjedzie na pole. W nocy śnieg popadał, mokro na polu.

W tamtym roku to 28 lutego siałem 250 kg satetry kędzierzyńskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabym proponował proteus na koniec zewzgledu na tęperature, zaczne od pyretroidu niech wytruje co jest po kilwu dniach nurelka.w proteusie nie piszą o temperaturze ale w calypso ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dzis juz druga dawke azotu sypnołem i troche soli potasowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie mocznik? OSA21 pytałeś o ubezpieczenie to w PZU od gradu i przymrozków 123zł.dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę zrobić powtórkę na samosiewy zbóż po wstępnej analizie dostępnych środków wstępnie zdecydowałem się na Gallant Plus macie jakieś doświadczenia z tym środkiem? Może coś polecicie bo chciałbym wjechać jak najszybciej żeby nie dostarczać nawozu dla tego śmiecia..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na calym polu?kieryś tak miałem ale starcztło tylko skraje fusilade iO.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w złym przykryciu resztek,bo czas goni niema czasu na zniszczenie samosiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie muszę zrobić powtórkę na samosiewy zbóż po wstępnej analizie dostępnych środków wstępnie zdecydowałem się na Gallant Plus macie jakieś doświadczenia z tym środkiem? Może coś polecicie bo chciałbym wjechać jak najszybciej żeby nie dostarczać nawozu dla tego śmiecia..!

w zeszłym roku na wiosne pryskałem leopardem naprawde warto nim pryskać bardzo dobrze działa, co do fusilade to nie polecem bo w zeszłym roku pryskałem nim i lepoardem i tam gdzie był dany fusilade to słabo działał. za to w tym roku juz na jesień pryskałem panterą na samosiewy też polecem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu taka cisza jak nigdy?

Wschodnia cześć kraju sieje azot w tym tygodniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza jak nigdy?

Wschodnia cześć kraju sieje azot w tym tygodniu?

 

jakim cudem jak śniegu sporo i mokro jak ch..ra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na całym- grubsza sprawa!

Poczekaj i dodaj jak polecisz na robaka ale wcześniej sprawdź temperatury. Ja jechałem Labladorem i ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem jak śniegu sporo i mokro jak ch..ra

W środe ma być mróz -7 a sobota juz 12 stopni to chyba odpowiedni moment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na całym- grubsza sprawa!

Poczekaj i dodaj jak polecisz na robaka ale wcześniej sprawdź temperatury. Ja jechałem Labladorem i ok.

 

A z tego wszystkiego co proponujecie to co najtaniej wychodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...