Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

firma BESTPEST ma w swoim asortymencie sto..at 160sl acetamipryd {z gr. chloronikotynyli} co Wy na to??? podobno dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do nich i będzie problem , ale mają pro..ro 100sl imidachlopryd {z gr.neonikotynoidów} tęperatura pow.15 może to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla działkowców. U mnie dziś jakby rzepaki powoli ruszały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszyły już kilka dni temu ale ciekawe co będzie za 3-4 dni, ma być nawet do -10oC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co przez to rozumiesz? na co zwracałeś uwagę? u mnie odkąd posiałem nawóz (14.03) to jest już znaczna poprawa:) w sobotę wyrwałem jedną roślinę aby popatrzeć na korzeń i widać że już ciągnie z gleby bo są nowe korzonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie ubezpieczone na wiosenne przymroski? a to djabelstwo co pisałem ma 30 dni prew... odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J siałem saletrę 3 marca i od tamtej pory ładnie zazielenił się rzepak i pszenica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku moze nie tak ale w tym bedzie kolosalna róznica miedzy regionami kraju u mnie jeszcze biało na polach i raczej przed świętami nikt sie nie wyrwie w pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to co mam za oknem było saletrą to uwierzcie mi więcej dawek na mój rzepak bym już nie dawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jak 2 dni sucho słonecznie to 3 wpieprzy i pewnie prędzej niż w kwietniu z nawozem nie wyjadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam to wszyscy sieją nawozy na rzepak. A jak ja pojadę z RSM-em to będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że będzie dobrze przecież to tylko inna forma jeśli masz takie możliwości to nie widzę przeciwwskazań !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja stawiam 10 do 1 że ci co poczekali jeszcze z azotem wyjdą na tym lepiej.

Przyjmuję, stawiAM 1000 Zł, WCHODZISZ?

Wyciągnęliście już jakieś wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rejonu Polski u mnie w pow. Złotoryjskim czekanie z azotem do tej pory byłoby czystą głupotą większość wysiała już drugą dawkę bo pogoda w miarę dopisuje. Dwa dni temu było zdajsie -2 ale to jest pryszcz!! Ja się szykuję na przyszły tydzień z Panterą na samosiewy bo ma być ponoć ładna pogoda, ale zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od rejonu Polski u mnie w pow. Złotoryjskim czekanie z azotem do tej pory byłoby czystą głupotą większość wysiała już drugą dawkę bo pogoda w miarę dopisuje. Dwa dni temu było zdajsie -2 ale to jest pryszcz!! Ja się szykuję na przyszły tydzień z Panterą na samosiewy bo ma być ponoć ładna pogoda, ale zobaczymy co z tego wyjdzie
Jeśli tak piszesz to ubieram sie i jadę po przymrozku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wnioski wyciągnąłem, saletra wysiana w tym roku 3 marca bo był mróz i dało się wjechać, druga dawka za ok tydzień bo może da się wjechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

terz będę siał 2 dawkę na przełomie marca i kwietnia a le u nas są tacy co z 1 się będą zastanawiać , póżniej mamy susze co roku i nieraz na kłos niewarto sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
terz będę siał 2 dawkę na przełomie marca i kwietnia a le u nas są tacy co z 1 się będą zastanawiać , póżniej mamy susze co roku i nieraz na kłos niewarto sypać.

to niech się dalej zastanawiają...! rzepak już dawno powinien dostać azot nawet jak są mrozy wówczas łatwiej wjechać w pole...! Kiedyś miałem taki przypadek że wysiałem siarczan na rzepak bardzo wcześnie na mróz i zaraz spadł śnieg i trzymał się dość długu po czym naraz stopniało i przez kilkanaście dni nie szło wjechać to mój z pod śniegu wyszedł już zazieleniony a inny odchodzili od zmysłów bo dali ciała...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja im mówie ''Boskie słowa'' a oni moja krowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Ja wczoraj wysiałem siarczan na rzepak bo wcześniej było dużo śniegu a i tak sie ze mnie śmieli że panikuje, bo u mnie w Grabowcu pow. Zamość nikt jeszcze nie siał.

Tylko miałem wysiać 2q/ha a wysiałem 3q/ha, bo niestety nie leci daleko siarczan i musiałem gęściej jeżdzić, a saletre siać zaraz po niedzieli czy za 2 tygodnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirgreg

jeśłi nie będziesz miał śniegu czy deszczu to daj znać co wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300kg siarczanu=61kgN/ha to za mało syp salesrę ona szybciej działa i uzupeni Ci brakujący azot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się tak spieszyć z saletrą bo dopiero wczoraj wysiałeś dosyć sporo siarczany wystarczyło dać 200kg/ha jak będzie ładna pogoda to saletrę sypnij pod koniec tygodnia (czwartek piątek) roślina i tak nie jest w stanie przyjąć tak dużej dawki azotu. O tej porze roku lepiej jest dać na pierwszy rzut saletrę a w drugiej dawce siarczan ale na to nie ma reguły. Zwróćmy uwagę że jest już koniec marca.Ale jeśli stał śnieg to jest ok nie jesteś spóżniony bo i tak rośliny stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...