Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 st.C ale w czasie oprysku a z tym {butem caramby} to nie zawsze bo jak jest temperatura i wzrost to wcześniej lepiej skraca a zarazem pobudza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 st.C ale w czasie oprysku a z tym {butem caramby} to nie zawsze bo jak jest temperatura i wzrost to wcześniej lepiej skraca a zarazem pobudza.

głupoty piszesz ale rób po swojemu pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12st to temperatura w której mam być wykonywany zabieg jak ktoś ma jeszcze wątpliwości to google wyjawią prawdę radze przeczytać etykieta zamiast wymyślać swoje prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI21 u Ciebie jest cieplej co roku wcześniej zaczynacie ja dopiero po niedzieli i po paru dniach jak pisałem. co roku jest problem z temperaturą na triazole ale od południa do 15 idzie pryskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od wczoraj jest bardzo ciepło dziś w cieniu było 18st a na jutro zapowiadają 24 dlatego czekałem dziś z tym opryskiem na chowacza może jutro jeszcze coś przyleci...! W tym roku wegetacje jest trochę spóźniona w stosunku do poprzedniego o 2-3 tyg ale wszystko już się wyrównało...! Mówię Ci trzy dni pogody a rzepak strzelił w górę bardzo dużo...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIORIN potwierdza aktywny komunikat dla Chowacza brukwiaczka i czterozębnego dla woj dolnośląskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie robale nadlatują zobaczcie na piorin.gov.pl !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zagrożenia chorobami to zobaczcie ; dupont.com{SPEC}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale różnica dziś już tylko 3 chowacze więc poczekam z opryskiem do poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI21 z sumi-alphą to trafiłeś w10 ,byli u mnie z opryskami i facet mówił {bez mojej sugestii} że to najlepszy pyretroid na chowacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz dziś poleciałem w dawce 250ml /ha ale żeby nie jechać prawie że na pusto bo co to tylko opryska na chowacza a woda już wlana to dowaliłem jeszcze 2l boru i 12kg mocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ja już rozpoczołem trucie. Poszła Nurelle +mocznik+bor+MgSo4. Jechałem gościowi co miał wystawione naczynia to głównie słodyszek się łapał, chowacze ze 4 znalazłem. W moich stronach nie było wielkiego problemu z chowaczami może niedolatywały bo tyle się w dolnośląskim objadły że dale już nie mogły lecieć . Rzepaki bardzo ładnie przezimowały. Zauważyłem że Nelson jeszcze śpi w porównaniu do Californi.

Tera trzeba będzie myśleć o 2 dawce N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek daje 2 dawke N w saletrze a pyretroid? niewiem chyba jeszcze z dzień poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w poniedziałek daje 2 dawke N w saletrze a pyretroid? niewiem chyba jeszcze z dzień poczekam.

 

jarki a kiedy dawales 1 dawke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swój dałem 200kg siarczanu amonu ; 200kg mocznika i mocznik z borem w oprysku wczoraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 1 dawke dalem 300 kg saletry 23.03 na 2 planuje 200 kg mocznika tylko zastanawiam sie czy juz? czy jeszcze poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mocznik posiałem wczoraj - nie ma co za długo z nim zwlekać, bo pamiętaj że on potrafi działać ok 3 m-cy jak dasz za późno to jak będzie czas kosić to będziesz miał zielone łodygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie a i późno zaczyna działać więc możesz śmiało dawać zanim się rozłoży to bedzie potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem na rzepaku i widze ze zaczyna juz strzelać w pęd, ale jeszcze nie na całym polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozmy ze jutro rzuce 2 dawke a pod koniec tygodnia trafi mi opryskac na chowacza planuje dac cyperkill lub bi 58 doradzcce co lepsze i chcialem jeszcze to polaczyc z borem mocznikiem i siarczanem..jest teraz sens dawac mocznik po tej 2 dawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BI58 {fosforoorganiczny} lubią ciepło,cyperkil{pyretroid}podobn lepiej działa sumi-alpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszą mieszanką było by dać sumi alpha + bi 58 dłużej Ci wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszą mieszanką było by dać sumi alpha + bi 58 dłużej Ci wytrzyma

 

dawki maja byc 50% czy sumi + bi58 w pelnych dawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...