Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory mój rzepak dostał 111kg azotu na ha teraz planuje dac mu jeszcze mocznik tylko sie zastanawiam ile sypnąć czy 150kg czy okoo 200kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 200kg. U siebie stosuje saletre I-3,5q, II-2,5, razem ok 200kg czystego N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszą mieszanką było by dać sumi alpha + bi 58 dłużej Ci wytrzyma

 

dawki maja byc 50% czy sumi + bi58 w pelnych dawkach?

możesz kapke zmniejszyć ale nie za wiele jak Ci nie szkoda to lepiej dać całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wystawiłem naczynie i nic a dzisiaj pare słodyszków i 5-6 chowaczy co robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do tej pory mój rzepak dostał 111kg azotu na ha teraz planuje dac mu jeszcze mocznik tylko sie zastanawiam ile sypnąć czy 150kg czy okoo 200kg.

Ja w poniedziałek dałem ostatnie 200kg mocznika w sumie 140kg N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik pod rzepak kiepska sprawa ...działa długo a rzepakowi jest azot potrzebny przed kwitnieniem [główna jego część]...a i zielony i zielony... bez glifosatu sie nie obejdzie ;] a po co dodatkowe koszty...saletra albo RSM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój w sobotę dostał ostatnią dawkę mocznika s sumie wyszło 134N/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocznik pod rzepak kiepska sprawa ...działa długo a rzepakowi jest azot potrzebny przed kwitnieniem [główna jego część]...a i zielony i zielony... bez glifosatu sie nie obejdzie ;] a po co dodatkowe koszty...saletra albo RSM...

Mocznik ma formę amonową i amidową po równo. Jego dzłuższe działanie wynika z 2 powodów. 1 aby rozłożyło mocznik potrzebna jest ureaza która działa prawidłowo w temp. ok 20 st.C poniżej spolamnia przemianę mocznika, 2 forma amidowa musi przejść w amonową i z tad jego dłuższe działanie. A na teraz to ma jeszcze saletrę z pierwszego strzału.

RSM- rozmawiałem z jednym właścicielem ziemskim to mówił porządny opryskiwacz wytrzyma 5 lat potem zaczynają się problemy dzięki niemu. Też myślałem w tym roku o przejściu na RSM ale zrezygnowałem nie mam zabardzo gdzie przechowac większej ilości a kupować zboiorniki to przedraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ

 

RSM średni jest ok 200 zł tańszy na tonie od saletry...zbiornik mi sie zwrócił po pierwszym roku mam 20,000 tyś litrów swego czasu dałem za niego 4 tyś...mam jeszcze sześć plastikowych po tyś. litrów...co do opryskiwaczy ja mam pilmetowski 1618 z 2003 roku i śmiga jak cholera nie wiem co mają tamci za poryskiwacze ??? nic kompletnie nic sie w nim nie dzieje a jedynym nawozem azotowym jaki stosuje jest RSM czyli opryskiwacz go rozwozi po polu i nigdy go nie płucze i nie myje on jest od tego aby pryskał i wytrzymał i tyle ....i super mniej roboty i masz równolegle rozłozoną dawke azotu po polu ...ja w RSM widze wiecej plusów jak minusów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga i ostatnia dawka N poszła-razem 183kgN/ha.(300kg/ha saletra+300kg/ha saletrzak) niech sobie rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do zagrożenia chorobami to zobaczcie ; dupont.com{SPEC}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o preparacie Orius? Jest to odpowiednik Horizonu, zawsze stosowałem Horizon, ale w tym roku sprzedawca powiedział że to jest to samo tylko tańsze (65zł/l), ale czy będzie skuteczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orius to też tebukonazol ja je daje jesienią obojętnie który a wiosną zawsze na 1 caramba{metkonazol} .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki środek polecacie na 3 oprysk na choroby podczss opadania płatków kwiatowych, pytam bo chem dopasowac drugi oprysk i trzeci zeby nei były takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSA21 ja jak pisałem i na żółtego pąka strobiuryna z czymś {jak ładny}a jak orszy to np.impact,traper,mirage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o preparacie Orius? Jest to odpowiednik Horizonu, zawsze stosowałem Horizon, ale w tym roku sprzedawca powiedział że to jest to samo tylko tańsze (65zł/l), ale czy będzie skuteczne?

Tebu jeszcze tańszy 55zł za l w 10l opakowanu.

Sławek galere możesz mieszać byle nie zadużo składników tak aby nie krystalizowało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy mozna mieszac galere z dozywianiem dolistnym rzepaku

 

Raczej nie mieszaj - zrob 7-10 dni odstepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednocześnie zabijać i dokarmiać, ,możesz osłabić efekt zabiegu herbicydowego, min 7 -10 dni przerwy jak kolega mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałeś że uprawiasz rzepak ''nie za wszelka cene'' wyglada nie źle.nie podsypuj wiecej bo władek przy oprysku na płatek nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A twoim zdaniem 140N/ha to dla rzepaku dużo? To już jest koniec nic więcej nie dostanie Mi się wydanie że nie jest zły a siany ok 3kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wygląd pieniędzy nie weźmiesz ,napisz lepiej jakie nakłady poniosłeś na uprawę i

ile musisz nakosić żeby pokryć koszty a ile ci zostanie ,bo u mnie wychodzi ok.3 ton przy cenie ok.1000zł, a tak poza tematem to po ile jest na matif na sierpień?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie można jednocześnie zabijać i dokarmiać, ,możesz osłabić efekt zabiegu herbicydowego, min 7 -10 dni przerwy jak kolega mówił.

Śmiem się nie zgodzić, Chwast lepiej pobierze herbicyd a rzepak szybciej przezwycięży toksyczność. Do tego można zastosować mniejsze dawki ze względu na lepsze wchłanianie a to z kolei jest korzystne dla rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...