Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też popieram Szopena - mocznik stężenie 2-3% siarczan również podobne stężenie pestycydy zawsze dolna granica i jest super. A i jeszcze jedno nie trzeba adiuwanta-wszystko się pięknie klei po moczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MACIEK te 3000zł. to wpełni się zgadzam ale {jak nie włozysz to i nie wyjmiesz} z takim nakładem to jak pogoda dopisze 4.5t powinno być realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.pogodynka.pl/ ,fajna stronka by sprawdzić jak pogoda gdzie dopisze.Ciekawe jaka sprawdzalność?

ja od ponad roku co dzinnie sprawdzam pogodynke i sprawdzalnosc 95%, i nawet kiedyś z ojcem sie zaozyłem o flaszka ze bedzie około 12 godziny padac rano piękna słoneczna pogoda a około 13 zaczeło padać, a info brałem z pogodynki.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku u mnie może być kiepsko ze zwrotem nakładów.Tym bardziej że już dzisiaj jest sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.pogodynka.pl/ ,fajna stronka by sprawdzić jak pogoda gdzie dopisze.Ciekawe jaka sprawdzalność?

Polecam meteorogramy dla gmin w Polsce, aktualizowane co kilka godzin, Dokładność 2 godzinna. Wiatr i opady sprawdzają się prawie w 100%, używam od 2 lat i rano planuję dzień na ich podstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godzinna dokładność? W ostatnim wyścigu F1 mało który team potrafił przewidzidzieć opady,a to dawało zwycięstwo.Zakładam że startujące tam teamy mają dostep do poważnych stron meteorologicznych.A może podesłac BMW kogoś z meteo od naszych gmin.Zrobi karierę nie mniejsza jak Kubica,a i pomysłodawca może liczyć na niezłe tantiemy.Wiatr i opady w 100% ,przecież o to tam chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kropie to od kilku lat patrze na telegazete TVP str.172 jest cały kraj i widać co jest grane a co będzie następnego dnia to tylko probnozy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty do tej pory to na 2ha - 2550zł dojdzie jeszcze oprysk na słodyszka i na opadanie płatka więc zamknę się w 3000zł czyli przy cenie 1000zł /ton będę musiał wymłócić co najmniej 3t z tego kawałka a wszystko ponad będzie w kieszeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł/ha to dziwnie mało.Moje koszty produkcji zboża są większe.Nie wiem jak liczysz ,ale coś jest nie tak.Chyba ze nie stosujesz nawożenia mineralnego a jakieś organiczne ,typu obornik kurzy lub coś w tym stylu.Innej możliwości nie widzę.Ale jeśli to prawda to gratuluje wyniku 1500zł/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawożenie tylko i wyłącznie mineralne w rozsądnych ilościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKI21 Ty 1500zł. a ja 3000zł. ? ja mam wysokie NPK... ale pszenicy PiK nie sypie i plon O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawożenie tylko i wyłącznie mineralne w rozsądnych ilościach
Rozsądna ilość ,można powiedziec "racja głodowa" to ok. 4q saletry + 3 q polifoski.Koszt takiej porcji to nie mniej jak 1000 zł.Mistrzostwem świata jest zrobić resztę i zapłacić podatek gruntowy tak by zamknąć się w 500 zł.Kalkulacja Jarkiego jakoś bardziej mnie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawóz: fosforan 200kg.=640zł. sól350kg.=800zł. kieserit200kg.=250zł. sanetra 600kg.=700zł. razem=2390zł.!! a gdzie rszta? wszystkie nawozy kupiłem taniej ale mógłbym je sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawożenie :

fosforan 180kg/ha ok.600zł

sól 190kg-ok.400zł

siarczan amonu 200kg-130zł

oprysk metazanex + kalif 180zł/ha

bor + graman+tebu na jesieni 130zł

nasiona F1 ok.250zł

wiosna

bor+dursban+fastac 70zł

tebu +ccc 90zł

pictor 150zł/ha

saletra amonowa 4,5g-530zł

zbiór usługowy 350zł

podatek lub dzierżawa 140-250zł ha

paliwo na uprawę i pielęgnację ok.400zł

Razem:ok.3500zł ?

niech mi ktoś powie jak uprawiać rzepak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MACIEK mam pytanie odnośnie K 114? po oborniku? i jeszcze jedno tebu+ccc po ile i kiedy ,jak to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,75 tebu + 0,8-1,0 Cycocel 720 ,w momencie wybijania w pęd główny czyli we wtorek 14.04,zapomniałem jeszcze że do pictora trzeba coś dodać na pryszczarka.O co ci chodzi z tym k114 to nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MACIKU chodzi mi oto że masz N225,P83 a K114 , skąd masz wysoką zasobność potasu bo fosfor to jak się systematycznie nawozi to jest wysoki bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie nawożenie potasem ,tylko ze względów oszczędności w kosztach,na dobrych glebach w rejonach nie znających suszy jego wpływ plonotwórczy jest powiedziałbym niewielki ?,wiem że pasowałoby co najmniej ze 160kg K20,ale chciałem ograniczyć koszty , a zagwarantuje mi ktoś że zbiorę 50q/ha i dostanę co najmniej 1000zł za rzepak prosto z pola ,nie mam suszarni ani czyszczalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W tym roku pierwszy raz zasiałem rzepak,a i rolnictwem zajmuje sie dopiero od dwóch lat i do tego jeszcze traktuje to jako dodtakowe zajecie i wypełnienie wolnego czasu.

Siew rzepaku-29 sierpnia(wiem trochę pózno)

pod korzeń 350 polifoskiMax

5 dni po siewi butisan star

koniec września epsotop+fusilade

21 pazdziernik ekolist U+caramba

Wiosna:

18 marzec saletra 200 kg/h(powinna byc trochę wieksza dawka )

7 kwiecień mocznik+ekolist RB+ekolist mono bor+cyperkil

Teraz chce dac drugą dawkę azotu też około 200kg saletry i nastepnie mocznik+ekolist+orius(moze lepiej bedzie najpierw opryskać na choroby?)

Czekam na wasze cenne uwagi i sugestie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uprawiac?

siew wlasnym nasieniem- koszt praktycznie 0

ze 350 kg lubofoski 455

na chwasty triflur+comand+metazanex ok 150 zl/ha

na wiosne 2*rsm 32 po 130 l ok 350 zl

pewnie z raz cyperkil i nurelka, do tego siarczan magnezu mocznik i ekolist- ok 150zl

tebu na wiosne raz 54 zł i tyle

paliwo 400 zl

zbior wlasnym kombajnem 100 zl

dzierzawa 400 zl

razem 2059

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,75 tebu + 0,8-1,0 Cycocel 720 ,w momencie wybijania w pęd główny czyli we wtorek 14.04,

Nosiłem się z zamiarem takiej mieszanki ale wypeniałem, sprzedawca w sklepie nie polecał (mówił ze ccc skraca korzeń) a znajomy który od lat to strosuje mówił ze on to robi horizon + stabilan, a z generykami róznie bywa, więc poleciałem orius 1l/ha. Warto jechac ccc na rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...