Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

martwią mnie te zapowiedzi o nadchodzących przymrozkach... rzepak nie ubezpieczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na południu nie powinno być tak tragicznie, a na północy rzepak jest dostatecznie opóźniony, aby jeszcze mu takie przymrozki zbytnio nie zaszkodziły, mnie bardziej martwi zapowiedź kolejnego tygodnia bez opadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opady swoją drogą kur** nawóz na pszenice poszedł i co z tego;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oziminy sobie poradzą gorzej jare u mnie buraczki tak marnie wschodzą że szkoda wogóle jechać na pole. A 5 km dalej już 2x deszcz dostali i rzędy znać. U mnie dziś niby było -2 a jak narazie ok. Najgorsze są różnice temperatur poniędzy nocą a dniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, umie rano było -2 , do tego od zimy nie padał deszcz , rzepak na luźniejszej ziemi ma ok 40cm, a na zwięzłych ziemia spękana i ledwie 20cm, pąk kwiatowy zaczyna się rozluźniać, na słodyszka jechałem 5 dni temu Proteusem i na razie niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam pytanie czy mozliwe jest jeszcze dolistne dokarmianie rzepaku mocznikiem (ok25kg/ha) łacznie z zabiegiem na slodyszka??( nurelle) wiem ze mozna nawozic do fazy zwartego zielonego paka ale kiedy to?? czy teraz mu nie zaszkodzi? dodam iz rzepak pozno siany ( pocz IX) i pod korzen za duzo nie dosta wiec wybujaly sila rzeczy nie jest niestety. bede wdzieczny za rzeczowe odp fachowcow pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie; szkody spowodowane przymrozkiem nie są jeszcze widoczne (o ile w ogóle wystąpiły) a z suszą jest podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku mam bez suszy bo niewierze żeby jeszcze raz kak zapłacili a składka jest za wysoka, przymrozki były więdz zgłaszajmy!!! a zobaczymy co zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak teraz oszacować stratę? przymrozek odbija się na plonie dopiero, gdy pojawią się kwiaty - a teraz nie powinno mieć to jeszcze większego wpływu (przynajmniej w kujawsko - pomorskim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym pryskacie na opadanie płatków chodzi mi o fungicydy w miarę tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OSA21 ja jak pisałem i na żółtego pąka strobiuryna z czymś {jak ładny}a jak orszy to np.impact,traper,mirage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nocy z niedzieli an poniedziałek było u nas -3stopnie i wczoraj jak byłem na rzepaku to znalazłem kilka rozsadzonych łodyg troche nie dobrze dziś jeszcze pójde na pole bo był znowu nały przymrozek, troche nie dobrze do od dołu susza a od góry mróz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens siać II dawkę azotu skoro nie padało 3 tyg. i zapowiadają jeszcze dwa bez deszczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azot potrzebny jak woda, może w tych warunkach dobrym rozwiązaniem będzie rozlanie rsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak jest w fazie strzelania w pęd a planuję sypnąć 100 saletra+ 100 mocznik a do RSM nie mam sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepak jest w fazie strzelania w pęd a planuję sypnąć 100 saletra+ 100 mocznik a do RSM nie mam sprzętu.

Ja w sobotę dałem 200 saletry.Nie za pózno na ten mocznik? W żniwa będziesz ciągle na wytrząsaczach siedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam to niby tylko 100 kg a chcę żeby trochę dłużej działał azot niż z saletry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...