Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej okolicy na słodyszka {prawie} nikt w tym roku nie pryskał bo jak się pojawił to rzepaki kwitły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy najlepiej pryskać od grzyba strobiluryną + szkodniki łyszcynowe tzn. w jakiej fazie kwitnienia w połowie czy pod koniec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i o pogodę pytam , bo umie jest nadal nie wesoło od zimy nie spadła nawet kropelka wody, Rzepaki na ciężkich ziemiach są bardzo słabe koledzy w mojej okolicy poorali połowę rzepaków na najcięższych ziemiach i sieją teraz kukurydzę , ja też ma ze 2ha słabego ale nie orałem bo jest w środku pola, a dokoła jest trochę luźniejsza ziemia jest całkiem ładny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten mospilan to jest przereklamowany środek. U mnie w tym roku się nie sprawdził.

 

U mnie sprawdza się co roku i nikt nie narzeka. Wg mnie najlepszy na rynku w mieszance Mospilan (pełna dawka) + inny środek (kontaktowy) np. Fastac (pół dawki). Nie ma szansy że słodyszek przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni po zastosowaniu mospilanu widziałem, jak na młodszych pąkach słodyszek się wgryza w pączki kwiatowe. Zwracajcie uwagę nie tylko na górę ale patrzcie też co się dzieje w głębi łanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten cholerny mospilan ma siedzieć w rzepaku i działać bo za to płacimy.
to moje zdanie a zawiodłem się 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,podejrzewam że macie bardzo twardą wodę i trzeba było by ją czymś zakwasić to może być przyczyna słabego działania insektycydów,jak i innych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe. Wodę biorę z wodociągu. A jak się ją "rozmiękcza"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem możliwe. Wodę biorę z wodociągu. A jak się ją "rozmiękcza"??

 

Można dodać do oprysku nawóz dolistny Wuxal Top P (fosforowy) w ilości 0,5 - 1L na 1000 litrów wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ,podejrzewam że macie bardzo twardą wodę i trzeba było by ją czymś zakwasić to może być przyczyna słabego działania insektycydów,jak i innych środków.
MACIKU to możliwe że woda twarda bo z wodociągu ale inne środki {chyba} działają dobrze bo nie widze problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grzyba w rzepaku jutro wcześnie rano i pod koniec wieczorem będe pryskał Traperem + summi Alphia. Ta kombinacja kosztowała mnie 150 zł i mtyśle że się opłaci...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na grzyba w rzepaku jutro wcześnie rano i pod koniec wieczorem będe pryskał Traperem + summi Alphia. Ta kombinacja kosztowała mnie 150 zł i mtyśle że się opłaci...?

Może opłaci....

Pictor + Mospilan w 200zł się nie zmieści,ale deszczyk troszkę zrosił i nadzieje trzeba mieć ,że się opłaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na grzyba w rzepaku jutro wcześnie rano i pod koniec wieczorem będe pryskał Traperem + summi Alphia. Ta kombinacja kosztowała mnie 150 zł i mtyśle że się opłaci...?

Może opłaci....

Pictor + Mospilan w 200zł się nie zmieści,ale deszczyk troszkę zrosił i nadzieje trzeba mieć ,że się opłaci

ja mam pictoa,impact,proteusa i sumi-alphe,niedam nic jusz schowałem,bo moim zdaniem to się nie zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że firmy skupujące zrobią lustraję pól rzepakowych i zobaczą jakie zbiory zapowiadają się w tym roku. Susza przynajmniej w moim regionie spowodowała o około 30% redukcje rozgałęzień bocznych, brak zawiązywania łuszczyn (przymrozki), niski pokrój roślin (wygladają jak odmiany półkarłowe) i praktycznie brak wykorzystania II dawki azotu. Polony jakie były uzyskiwane przez ostatnie 4 lata oscylowały w granicach 3,5 4,0 t/ha. Stan an dzień dzisiejszy w/g szacunków 2,5 do 3,0 maX.

A jak tam w innych regionach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po naszych wpisach ciekawie się zaczęło dziać na MATIFF-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po naszych wpisach ciekawie się zaczęło dziać na MATIFF-ie

W jakiej cenie kontraktacja na sierpien Tom?

Ja kilka dni temu widziałem po 301 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 max ale to pewnie tylko chwilowa tendencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki poziom może się utrzymać ze względu na wzrost cen soi oraz ropy, pytanie brzmi co ze złotówką i z plonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki poziom może się utrzymać ze względu na wzrost cen soi oraz ropy, pytanie brzmi co ze złotówką i z plonami

Ruszamy na opadanie jutro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rechu1 nie wiedziesz chyba jutro bo deszczyk zaczą padać i nieźle się błyska i grzmi pierwszy deszcz od miesiąca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki poziom może się utrzymać ze względu na wzrost cen soi oraz ropy, pytanie brzmi co ze złotówką i z plonami

Ruszamy na opadanie jutro?

 

U mnie to już niewiele płatków zostało, a sporo łuszczyn już jest, ja też pryskałem tydzień temu albo i lepiej. Ciekawe co dalej będzie przy tej pogodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...