Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co wybrać na szkodniki łuszczynowe Proteus 0,6l czy Mospilan 0,12 ? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wybrać na szkodniki łuszczynowe Proteus 0,6l czy Mospilan 0,12 ? Proszę o szybką odpowiedź.

0,10 Mospilanu i Furry 1/4 dawki żeby dobrze wszystko zżarło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wybrać na szkodniki łuszczynowe Proteus 0,6l czy Mospilan 0,12 ? Proszę o szybką odpowiedź.
proteus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam repak na pierwszej i drugiej klasie to widać redukcje tylko o 30-40%, a na 3-4klasie to aż50-60% i wszystko przez brak deszczu!

to świadczy jak deficyt wody wpływa ma plon, i tylko nie padało od wielkiego tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i polało -nareszcie Klęska chwilowo zażegnana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam repak na pierwszej i drugiej klasie to widać redukcje tylko o 30-40%, a na 3-4klasie to aż50-60% i wszystko przez brak deszczu!

to świadczy jak deficyt wody wpływa ma plon, i tylko nie padało od wielkiego tygodnia.

 

w jaki sposób oceniasz poziom strat? już się zawiązują łuszczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam repak na pierwszej i drugiej klasie to widać redukcje tylko o 30-40%, a na 3-4klasie to aż50-60% i wszystko przez brak deszczu!

to świadczy jak deficyt wody wpływa ma plon, i tylko nie padało od wielkiego tygodnia.

 

w jaki sposób oceniasz poziom strat? już się zawiązują łuszczyny?

 

oceniam po tym, że boczne rozgałęzienia praktycznie nie występują i rzepak jest niższy nawet o pól metra niż w tamtym roku i to bez skracania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam repak na pierwszej i drugiej klasie to widać redukcje tylko o 30-40%, a na 3-4klasie to aż50-60% i wszystko przez brak deszczu!

to świadczy jak deficyt wody wpływa ma plon, i tylko nie padało od wielkiego tygodnia.

 

w jaki sposób oceniasz poziom strat? już się zawiązują łuszczyny?

 

oceniam po tym, że boczne rozgałęzienia praktycznie nie występują i rzepak jest niższy nawet o pól metra niż w tamtym roku i to bez skracania

u mnie jest podobnie, tylko pęd główny i właściwie tyle, a rzepak ma około metra wysokości, 2 lata temu miał około 1,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niska wysokość może być pozytywnym skutkiem o ile odbija się na kształtowaniu pędów bocznych, u mnie opady nie wystąpiły przez blisko 40 dni, a rzepak i tak ma 7-10 pędów (gleby 3b-5 klasa), myślę że na tej podstawie ciężko jest oszacować straty, przynajmniej rzeczoznawca tak ich nie obliczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma niespełna 1,5m ale ponad 15 pędów bocznych czasami można spokojnie naliczyć 20 odgałęzień siany 2,5-3,3 kg/ha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie nie narzekam bo ma dosyc rozgałęzień niekiedy ponad 20, co do wysokości to jak wczoraj pryskałem to siega równo z maską c360 w zeszłym roku był troszeczke wyzszy, tylko że zauważyłem ze te łuszczyny co są już wytworzone to niektóre opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas zawsze niektóre opadają, nie wiem od czego to zależy, u mnie na wysokość trochę poniżej maski od c-330 , rozgałęzienia policzę jutro jesli będe w okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kadore i kalifornia ok 10 ale 40 dni nie padało i od początku maja spadło 20 l/m i jakoś to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z daleka istotnie plantacje wyglądają dobrze, jednak na głównym pędzie nie opadły jeszcze płatki a już widoczne jest zasychanie dolnych łuszczyn i szczególnie na pędach bocznych widać, iż bardzo mało łuszczyn się napełnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z daleka istotnie plantacje wyglądają dobrze, jednak na głównym pędzie nie opadły jeszcze płatki a już widoczne jest zasychanie dolnych łuszczyn i szczególnie na pędach bocznych widać, iż bardzo mało łuszczyn się napełnia
własnie tylko z daleka niby O.K. ale plonu nie bedzie, te osły w TV mówiom ze tyle samo co w tamtym roku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to dziś zaobserwowałem u siebie! Dużo tego nie ma ale zdarza się na każdym krzaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak odbiły się na Waszych plantacjach przymrozki?
zgłosiłem szkode i czekam {14dni} na oszacowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie szkody są widoczne na razie tylko na 4 klasie, na lepszych glebach rzepak jeszcze nie zrzucił płatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 27.V mają przyjechać obejrzeć (przymrozki) ale jak zwykle będzie że za mało strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rok będzie przełomowy ze względu na kształt ustawy (obniżono próg szkód do 10%), chyba że zgodnie z interesem zakładu ubezpieczeń rzeczoznawca wywnioskuje, iż przyczyną szkód jest susza, nie zaś przymrozki, na wszelki wypadek proponuję skontaktować się w tej sprawie z WODR albo z KZPR, te instytucje do końca maja powinny już być biegłe w kwestii szacowania szkód i stosowanych przez rzeczoznawców numerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jutro chcę pryskać proteusem na łuszczynowe tylko że trochę póżno się zrobiło (opadanie pierwszych płatków jakieś 10 DNI TEMU) a teraz jeszcze jest żółto ale kwitnienie ma się ku końcowi CZY JEST SENS PRYSKAĆ ewentualnie może gdy przekwitnie całkiem to nurelko polecieć? co lepiej zrobić doradzacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś pojechałem dursbanem bo nurelki już nie ma w okolicy. Ale mój rzepak juz prawie nie ma kwiatków. Łuszczyny ładne. Zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj widziałem piękną plantację rzepaku w okolicach Szamotuł, łan miał ze 170cm wysokości, wszystkie kwiatki już opadły i do tego łuszczyny były bardzo pokaźnych rozmiarów, chcąc oszacować wpływ przymrozków miałem problemy z włożeniem ręki między rośliny, jak im się to nie wyłoży to 6t lekko zbiorą, a tak rozwiniętych łuszczyn jeszcze nigdy nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...