Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie na jednym polu już od kilku lat, po zasianiu wschody roslin są nie najgorsze ale wraz z uplywem czasu rosliny marnieją(nawet po zastosowaniu odżywek)aż do uschnięcia co może być przyczyną.oto zdjęcia

b731c92d995804d6m.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/38db27c008d055a0.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a263184d28824729.html

Brak magnezu,zastosuj wapno magnezowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie rzepak dał 31q/ha

wilgotność od 5 do 8%

rzepak desykowany

odmiana californium - czy jakoś tak

cena wyjściowa 1130 netto/tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie liczmy na wysokie ceny w moich okolicach dobrze rzepaki sypią po 5t z ha ceny 1400 zł nie będzie. Ja mam jeszcze do wykoszena 2 ha bo deszcz mi przerwał to dogadałem się z gościem po 1150zł netto. Na zanieczyszczenia oczywiste nie zwraca uwagi a wilgotność do 8,5% toleruje. Ja całego wypycham za miesiąc kasa na koncie i tegoroczny rzepak będzie historią.

mozesz dac namiar na Tego klienta?

Oto namiary jednak nie gwarantuję ci tej ceny którą ja dostałem ale możesz się popytać

Olejarnia Hajduk. Jacek Hajduk

Adres: Dubińska 1, 63-920 Pakosław

Telefon: (065) 547-82-52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie rzepak dał 31q/ha

wilgotność od 5 do 8%

rzepak desykowany

odmiana californium - czy jakoś tak

cena wyjściowa 1130 netto/tona

U mnie wilgotność 8,5

Cena wyjściowa 1200 a po potrąceniach wyszło 1188,także nie jest aż tak żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie taka cena? w Świeciu dla Szamotuł jest bazowa wyjściowa bodajże 1060zł, wilgotność po desykacji bardzo podobna 8,6%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie taka cena? w Świeciu dla Szamotuł jest bazowa wyjściowa bodajże 1060zł, wilgotność po desykacji bardzo podobna 8,6%

Ja miałem zbierane z pokosów.

Specjalistyczne Gospodarstwo Rolno-Drobiarskie Wąsikowski Jan

77-330 Czarne

tel.059 83 32 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dane, co prawda ja w swój rzepak jeszcze nie wjechałem i nie wiem czy będą jakieś nadwyżki do zbycia poza kontraktami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś mi powiedzieć jak jest w umowie kontraktacyjnej zapisane o cenie rzepaku, zmiana może nastąpić raz na tydzien czy jak w ubiegłym roku dwa trzy razy robili korektę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dane, co prawda ja w swój rzepak jeszcze nie wjechałem i nie wiem czy będą jakieś nadwyżki do zbycia poza kontraktami

Wiec po co sie bawić w kontraktacje skoro nie macie zagwarantowanej ceny jaka bedzie obowiazywała podczas skupu,a ta zalezna jest od cen na światowych giełdach i od euro miedzy innymi.Po drugie musicie sie wywiazać z umów,a po trzecie bez kontraktów możecie troche poszukac i dostac wyższą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój już u żyda koszony wczoraj w nocy dziś sprzedany plon 3,88 z ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmerBorys możliwości zmiany cen wynikają z umowy kontraktacyjnej

 

@raaaf82 czyli 1200zł/t to cena z kontraktu? ja mam kontrakty typu forward ale tylko na 3t/ha i wszystko wskazuje na to, iż plony będą wyższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczołem w końcu kosić rzepak ale musialem odpuscic kombajn wpadal co chwila po prostu porazka , a nie zapowiada sie zeby przyszła poprawa pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@FarmerBorys możliwości zmiany cen wynikają z umowy kontraktacyjnej

 

@raaaf82 czyli 1200zł/t to cena z kontraktu? ja mam kontrakty typu forward ale tylko na 3t/ha i wszystko wskazuje na to, iż plony będą wyższe

Ja nie miałem nigdzie kontraktowane.Sprzedaje tam kto zaoferuje wyższą stawke,takze każdy z was mógłby odstawic po te 1200zł tam gdzie ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak wykoszony i sprzedany , średni plon 3,91 co mile mnie zaskoczyło bo na najcięższej ziemi był mizerny i może dał ze 2,5 ale na pulchniejszej ok 5. wilgotność 7 -7,2 desykowany 12 dni przed zbiorem . Cena kiepska bazowa 1060 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzepak wykoszony i sprzedany , średni plon 3,91 co mile mnie zaskoczyło bo na najcięższej ziemi był mizerny i może dał ze 2,5 ale na pulchniejszej ok 5. wilgotność 7 -7,2 desykowany 12 dni przed zbiorem . Cena kiepska bazowa 1060 .

 

Jaką odmianę rzepaku siałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żniwa rzepakowe zakończone średni plon 4,1 t ha odmiana Dante ,ale cena do du....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie california po nawałnicach dała ledwie 4t w porównaniu z tą koszoną tydzień wcześniej to tona została w polu. Gościowi kosiłem Nelsona to dał mu po nawałnicy 4,5t leżał jak na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem california plon 4,6 t/ha na 4 klasie. Kosiłem z pnia bez desykowania wilgotność 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem california plon 4,6 t/ha na 4 klasie. Kosiłem z pnia bez desykowania wilgotność 8.

I właśnie przez takie wciskanie ciemnoty na forum publicznym mamy takie ceny jakie mamy.....(fora rolne i giełdy są monitorowane przez podmioty kupujące) Jeśli ktoś przez swoją głupotę "podciąga" sobie plony to już jego broszka ....może chce czymś zaimponować....4,6t z ha na 4 klasie to nawet laik wywnioskuje że jest to przynajmniej jak na ten rok o dobre 1,5 tony przesadzone.

A wedle starego przysłowia "Każda przesada głupca zapowiada"

Ja na 4 klasie miałem 3,04 i się cieszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...