Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

coś mi zżera rzepak w listkach są dziury jak w serze a pod liściem larwa zielona 2-3 mm cieniutka ,czy zaprawa cruiser sobie da rade z tym robakiem czy pryskać i czym,a wyczytałem ze to jest Pchełka czrnonoga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie perytoid? a i czy jak dodam mocznik i jakieś mikro z borem? co polecacie bo tera azotu nie dawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest teoria, że pobielały rzepak nie asymiluje. W tym przypadku dałbym sam pyretroid. Dopiero, gdy zrzuci chlomazon, to podałbym nawozy dolistne. Niech się reszta wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje na wszyskie gasienice Bi 58, dodatkowo odstraszy na troche dzika bo bedzie mu smierdziec! wogole na robala jesienia polecam Bi. W miare tanio i bardzo dobrze, Ci co mieli kiedykolwiek kapuste to beda wiedziec o co chodzi, on juz nie ma rejestracji w zadnych roslinach poza zbozowymi i to tylko na mszyce, ale napewno zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, wczesniej padlo pytanie odnosnie Pioneera, u mnie byl D03 i tak po silnych gradobiciach osiagnąlem 3t/ha, odmiana liniowa posiana obok 2,8t/ha, jednakze D03 nawozenie niższe o 20% reszta zabiegow i terminy to samo! jestem bardzo zadowolony, u kolegi w tym roku 2 wioski dalej 4,5t/ha D03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuje na wszyskie gasienice Bi 58, dodatkowo odstraszy na troche dzika bo bedzie mu smierdziec! wogole na robala jesienia polecam Bi. W miare tanio i bardzo dobrze, Ci co mieli kiedykolwiek kapuste to beda wiedziec o co chodzi, on juz nie ma rejestracji w zadnych roslinach poza zbozowymi i to tylko na mszyce, ale napewno zadziala.

 

Ja zamiennie Bi58 Nowy używam Danadim, też śmierdzi jak cholera. Zresztą do każdego oprysku profilaktycznie daję Danadim. W zbożach po 0,25 ( a norma niby 1l), w buraku cukrowym i kukurydzy po 0,35, w rzepaku jesienią 0,5 l. Jednak jak już coś się pojawiło trzeba dać dawkę interwencyjną 1 litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 2 tygodnie jak posiałem rzepak deszczu prawie zero powschodził tam gdzie złapał trochę wilgoci co będzie z resztą czy powschodzi gdy coś popada wreszcie ? i czy nie będzie za maly żeby przezimować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj tylko, żeby chwaściory ni wyskoczyły za bardzo.

Jak popada powinien powschodzić. U nas Ci co siali do 18 sierpnia mają rzepak piękny. Ci co po 20 kaszana, wschodzi nierówno, ale wschodzi.

Jak będą na wierzchu wszystkie dokarmisz dolistnie ( ale pilnuj ślimaka, u nas go mnóstwo) a przed zimą dasz boru to lepiej przezimuje.

Bądź dobrej myśli. Jak nie dawałeś Commandu albo jego generyku zawsze możesz wejść w pszenicę lub pszenżyto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile u was tebukonazol? U mnie Helicur i Orius po ok 550 zł netto za 10 l.

Tarcza łan 510 zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dawałem command i w tym sęk a czym prysnąć dolistnie i ile na 1 ha jeśli coś z niego będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób oni dystrybuują środki? Kiedyś zachęcali mnie, ale nie skorzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie agrolok molestuje ze 3 razy w roku, choć mam do nich baaardzo daleko, raz mnie zrobili w h... i u nich nie zamawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche zmienilismy temat, ale jesli chodzi o agrolok, to tez mam do nich baaaaaaardzo daleko, jednak gdy skladalem zamowinie to po dwoch dniach kurier mi to przywozil pod dom, ceny tez bardzo konkurencyjne o ile sie takie wynegocjowalo, ale przestalem handlowac z tamta firma, zbyt niska kompetencja handlowcow, za maly asortyment, oraz ostatnimi czasy problem ze sprzedaza terminową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dawałem command i w tym sęk a czym prysnąć dolistnie i ile na 1 ha jeśli coś z niego będzie?[/quote

 

Jak nie ma za dużo przytuli to Galera 0,3 ( około 110 ha) jak jednak masz jej sporo to zostaje Ci Butisan Star w dwóch dawkach 2l +1,5 po 14 dniach, ale to ze 250 /ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie galera się sprawdziła przytulii prawie nie było tylko tam gdzie był bardzo rzadki a butisam star zostawił chabra i ta cena ale to było w 2 innych latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie jakbym dał 0,25 galery i butisan star 1,25 w1 oprysku.ja myśle że powinno byc dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie jakbym dał 0,25 galery i butisan star 1,25 w1 oprysku.ja myśle że powinno byc dobrze.

 

Zalezy jaka faza rzepaku i chwastow. To co pisze maniek to na 2-3 liscie a im pozniej tym wiecej Galery trzeba a mniej Butisanu, bo Galera dziala tylko dolistnie a Butisan glownie (70%) doglebowo. Poza tym zalezy tez jakie chwasty masz, bo jak przytulia, rumiany i chaber to butisan nie ma sensu, jak jest troche przetacznika, jasnoty lub gwiazdnicy to Butisan jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...