Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jakie mikroskładniki proponujecie dac na jesień na rzepak oprócz boru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro i makroelementy i trochę NPK.

Ale zobacz też nawozy dolistne z YARO. kolega je stosuje, ponoc tańsze od Adobu ale ja jakoś tak się do nich przyzwyczaiłem. Jutro mogę mieć dokładne ich składy jak chcesz ( i chyba też ceny jakie są u nas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja używam Adob rzepak 2,5 kg i solubor 2 kg
solubor nie zapycha Ci dysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solubor nie zapycha Ci dysz

 

Nie zapycha bo lecę na czerwonych TJetach (4)

Adob rzepak kosztuje 320 za 25 kg

Nawozy mikroskładnikowe YARA 170-200 zł za 25kg, tylko kolega daje ich około 85 dag/ha 12,5 kg na 14 ha(można zobaczyć na www.yara.pl ) mimo, że piszą 1kg/1000 l wody ale to w uprawach ogrodniczych, jemu zdaje egzamin tak samo jak mi Adob tylko niestety mu taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
solubor nie zapycha Ci dysz

 

Nie zapycha bo lecę na czerwonych TJetach (4)

Adob rzepak kosztuje 320 za 25 kg

Nawozy mikroskładnikowe YARA 170-200 zł za 25kg, tylko kolega daje ich około 85 dag/ha 12,5 kg na 14 ha(można zobaczyć na www.yara.pl ) mimo, że piszą 1kg/1000 l wody ale to w uprawach ogrodniczych, jemu zdaje egzamin tak samo jak mi Adob tylko niestety mu taniej

 

Adob rzepak co to jest ? i kto to sprzedaje ?

Na oficjalnej stronie firmy ADOB nie ma czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być, jest to wieloskładnikowy nawóz z mikroelementami.

Ja go daję na rzepak, pszenicę ( Adob zboże) i kukurydzę

U nas sprzedaje go Chemirol a u Ciebie nie wiem, zobacz w Procamie, Agroloku, Agrosieci, Bakałarzewie ( podejrzewam że w małych może nie być) Ewentualnie spytaj się tych z BASF-a bo oni u mnie to wprowadzili 4 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADOB to BASF ja daje insole czasami plonvity są dobre i cena jest wmiare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem Ekolistów też nie było wielkiej różnicy.

Wiesz jednak, że są pewnego rodzaju przyzwyczajenia i ciężko się je zmienia.

Jak mam coś zmienić nigdy nie wprowadzam tego na całym areale. Nowości zawsze mają 25-40% udziału, zależy od uprawy.

W burakach cukrowych jak zmieniam to część ( taką na 1 opryskiwacz ok 10 ha) a pozostałe na "starym" systemie.

W kukurydzy jak wchodzi coś nowego lub coś mi chcą wcisnąć to też, jak nie mam pełnego przekonania tylko na 1 opryskiwacz.

Wiesz, że nasza fabryka jest pod chmurką i wiele zależy od św. Piotra jak kula beczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja daje saletre amonową do pelacza, efekt piorunujący:) a tak na powaznie to kristalon stosuje, wczesna wiosna żółty fosforowy pozniej zielony i spokojnie 2kg na hektar mozna sypac ja rozpuszczam w 200ltr wody 2 kg kristalonu, probowalem tez FoliCare ale sa drozsze a w jaskosci tych nawozow nie ma roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działanie mikroelementów zwykle jest słabo dostrzegalne bo niewiemy wkońcu co zadziałało czy grzybówki czy one ,ale w tym roku z wiosny miałem słaby jęczmień ozimy {place z pałecznicą} myślałem że wapń lub mikro więc zaczołem co 4-5 dni po pół dawki siarczan,wapnovit,tytan,insol i mimo suszy zebrałem dobry plon,może nie w temacie ale o mikroskładnikach w dawkach małych ale często

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dobry plon?,u jednego 4t/ha u drugiego 6 a u trzeciego 8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę że dobry plon to taki który pozwala wygenerować zysk.Moze się okazać że mniej znaczy więcej, lub odwrotnie.Najgorsze jest to że dowiemy się o tym dopiero w lipcu 2010 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy dobry plon?,u jednego 4t/ha u drugiego 6 a u trzeciego 8?
6 i ciutciut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda u Was ze wschodami dzisiaj przejeżdżałem przez Wielkopolskę i wschody są równie słabe jak u mnie w kuj-pom opóźniony siew wiązał się z całkowitym brakiem wschodów, a od miesiąca spadło u mnie może ze 20mm deszczu i w miejscach, gdzie wschodów brak wszystko wskazuje na konieczność przesiewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda u Was ze wschodami dzisiaj przejeżdżałem przez Wielkopolskę i wschody są równie słabe jak u mnie w kuj-pom opóźniony siew wiązał się z całkowitym brakiem wschodów, a od miesiąca spadło u mnie może ze 20mm deszczu i w miejscach, gdzie wschodów brak wszystko wskazuje na konieczność przesiewu
mam takie miejsca ale naszczęście z boku pól {drzewa, rowy,łąka} i też myślę o przesiewach ale wiosną i peluszką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też słabiutko ze wschodami ci co siali wcześnie to jeszcze ale ci co siali koło 25 sierpnie i później to kiepsko . Niektórzy już przesiewali po 10 września bo wcześniejszy siew zalała woda i rzepaki dopiero co powschodziły.

 

Tak na marginesie to czym zasilić rzepak saletra czy może siarczan w oprysku z grzybem. Dzisiaj jeden pryskał rzepaki nie wiem co go tak przypiliło akurat w niedziele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda u Was ze wschodami dzisiaj przejeżdżałem przez Wielkopolskę i wschody są równie słabe jak u mnie w kuj-pom opóźniony siew wiązał się z całkowitym brakiem wschodów, a od miesiąca spadło u mnie może ze 20mm deszczu i w miejscach, gdzie wschodów brak wszystko wskazuje na konieczność przesiewu

 

 

A ja spokojnie wyczekałem aż popada i zasiałem bez ryzyka 3 wrzesnia z dodatkiem salmagu i wygląda ładnie pomimo że w wielkopolsce... Co prawda sieje tylko 7 ha ale wiele osób czekało tak jak ja, bo nasiona prawie 1000zł... za 20 kg czyli pewnie dużo więcej niż tona rzepaku w lipcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! u mnie rzepak ruszył na całego ! a już się bałem. A i nie wiem co się dzieje gdzieniegdzie na polu trafiaja się place gdzie liście są białe? co to jest czy to niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferdziu obejrzyj dokładnie te liście być może to śmietka kapuściana, wewnątrz liścia są takie po 5mm białe larwy gryzące rzepak. u mnie tak jest i chyba bez oprysku się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy dobry plon?,u jednego 4t/ha u drugiego 6 a u trzeciego 8?
6 i ciutciut

Mi brakowało ciut do 6 800 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczęły usychać te mniejsze rośliny, które zasadniczo jeszcze wschodzą, poważnie zastanawiam się nad likwidacją połowy zasiewów rzepaku ale być może doczekają wiosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...