Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mi zaczęły usychać te mniejsze rośliny, które zasadniczo jeszcze wschodzą, poważnie zastanawiam się nad likwidacją połowy zasiewów rzepaku ale być może doczekają wiosny
czekaj jak piszesz do wiosny jak będzie mała ale równomierna obsada to swój zostawie a jak nie to peluszka dla świnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak wygląda u Was ze wschodami dzisiaj przejeżdżałem przez Wielkopolskę i wschody są równie słabe jak u mnie w kuj-pom opóźniony siew wiązał się z całkowitym brakiem wschodów, a od miesiąca spadło u mnie może ze 20mm deszczu i w miejscach, gdzie wschodów brak wszystko wskazuje na konieczność przesiewu

 

 

A ja spokojnie wyczekałem aż popada i zasiałem bez ryzyka 3 wrzesnia z dodatkiem salmagu i wygląda ładnie pomimo że w wielkopolsce... Co prawda sieje tylko 7 ha ale wiele osób czekało tak jak ja, bo nasiona prawie 1000zł... za 20 kg czyli pewnie dużo więcej niż tona rzepaku w lipcu...

A ja mniej spokojnie musiałem wyczekać do 7 września,patrząc teraz na rzepaki tych którzy siali w piach to nie żałuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem będzie z triazolami bo ten większy to powinien dostać teraz ale jak pokropimy to małego przymuli więc albo wcale albo czekać na małego niech podrośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poleciałem Oriusem 0,75 l/ha + insektycyd fosforoorganiczny + Adob BOR 1 l/ha. Odpuściłem sobie resztę nawozów dolistnych na tych kawałkach, ponieważ rzepak wygląda bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dziś też kupiłem Tebu miałem jechać ale nie było już czasu. Planowałem na jutro ale wybieram się do Bednar więc może sobota...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo mam problem rzepak powschodził mi w 2 etapach ten pierwszy ma już od4-6 liści a drugi co później powschodził ma od 2- do 3 liści i jakoś strasznie wolno rośnie no i jest jeszcze przygłuszony colzor trio ten mały ocz.

i są małe oczka to pewnie sucha zgnilizna ale mają dopiero ok 1-2mm no i nie wiem co zrobić czy warto dawać tera tebukonazol,czy poczekaćdo wiosny,

bo boje się czy go mi nie zagłuszy jak użyję regulatora wzrostu .tu foto daje http://www.agrofoto.pl/forum/Rzepak-image171648.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał z triazolem - przyhamujesz za mocno tego małego i może nie dać sobie rady przetrzymać zimy. Mam 1 podobny kawałek do Twojego i czekam ze wszystkim do wiosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz siknalem colzorem i dalem sobie spokoj, bo nie dosyc, ze rzepak przyhamowal, to jeszcze troche chwastow przepuscil. Wole sam dodac command w zaleznosci od kawalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka !

Tarcza +

Pyretroid

Bor

Plonvit

siarczan magnezu

!! Dostałem taką rozpiske ! nie wiem czy to jest teraz do zmieszania z tarczą+ na jeśień !czy to opryski na wiosne !! prosze o wyjaśnienie!!

aha pryskałem tydzień temu labradorem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz ,teraz Ja bym sobie plonvit odpuścił bo chyba nie ma sensu...! Chyba że masz lichutki...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plonvitem to możesz mu narobić ,co to ma w swoim składzie?,taka mieszanka to jak najbardziej na jesień, lub na wiosnę tylko do pyretroidu dodać dursban np. no i zastosować w fazie wystrzału w pęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie nawożenie dla Nelsona, słysZałem że trzeba ostrożnie z N na jesień i wiosną też bo może mocno urosnąć i się wyłożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś bzdury słyszałeś, miałem go w tym roku i dostał na jesieni ok.70-80kgN i nie przerósł ale obsada była prawidłowa , na wiosnę ze względów oszczędnościowych

dostał ok ,150kg i nic się nie wyłożyło ,nie położyło by go nawet jakby dostał 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś bzdury słyszałeś, miałem go w tym roku i dostał na jesieni ok.70-80kgN i nie przerósł ale obsada była prawidłowa , na wiosnę ze względów oszczędnościowych

dostał ok ,150kg i nic się nie wyłożyło ,nie położyło by go nawet jakby dostał 200.

ach, dzięki za informajcę, pierwszy raz zasiałem mieszańca i chciałem się zapytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś bzdury słyszałeś, miałem go w tym roku i dostał na jesieni ok.70-80kgN i nie przerósł ale obsada była prawidłowa , na wiosnę ze względów oszczędnościowych

dostał ok ,150kg i nic się nie wyłożyło ,nie położyło by go nawet jakby dostał 200.

ach, dzięki za informajcę, pierwszy raz zasiałem mieszańca i chciałem się zapytać

dajecie N jesienią ja tylko tyle co z wieliskładnikowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskałem w rzepaku butisanem star i różnorodnych chwastów sporo.Pryskać już teraz czymś innym czy czekać do wiosny.a jak tak co polecacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskałem w rzepaku butisanem star i różnorodnych chwastów sporo.Pryskać już teraz czymś innym czy czekać do wiosny.a jak tak co polecacie???

Tez mam ten sam problem.W zeszłym roku pryskałem 5 dni po siewie i było czyściutko.W tym roku dla porównania pryskałem bezpośrednio po siewie i nieciekawie to wyglada.Też czeka mnie poprawka chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pryskałem w rzepaku butisanem star i różnorodnych chwastów sporo.Pryskać już teraz czymś innym czy czekać do wiosny.a jak tak co polecacie???

Tez mam ten sam problem.W zeszłym roku pryskałem 5 dni po siewie i było czyściutko.W tym roku dla porównania pryskałem bezpośrednio po siewie i nieciekawie to wyglada.Też czeka mnie poprawka chyba

ostrzegałem bo miałem tosamo głównie {chaber}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
plonvitem to możesz mu narobić ,co to ma w swoim składzie?,taka mieszanka to jak najbardziej na jesień, lub na wiosnę tylko do pyretroidu dodać dursban np. no i zastosować w fazie wystrzału w pęd.

 

czyli to wszystko zastosuje na jesien z tarczą +

a czemu do pyretroidu dodać dursban przecież jego się stosuje najczęściej przedsiewnie i nalęzy go zmieszć z glebą !

 

A stosuje plonvit dlatego że nelson jest ok ! ale california troche gorzej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,5 l Dursbanu i 0,1 l Cyperkilu to ~0,5 l Nurelle.

 

Jakie mogą być przyczyny przebarwiania się rzepaku na fioletowo, starsze liście robią się zółte? Dostał 35 kg N przedsiewnie. Pole mam pierwszy rok, może mu mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na chabra najlepsza galera.
Grześ Ty masz doświadczenie z galerą na jesieni pisałeś dawno jeszcze jak nie miała jesiennej rejestracji podziel się z nami bo ja dopiero 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...