Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem polifoske 6 pod rzepak,wysiać ją teraz czy siosną? (rzepak jak na ten rok ładny,mam obawy czy deszcz mi jej nie zmyje,chodzi o 260ha)
siej

 

Teraz to już nie ma sensu. Fosfor nie będzie dostępny, potas to jak cos ewentualnie wiosna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

czy pryskać tymi opryskami teraz ( 2 tygodnie po tym jak pryskałem labradorem)?

Dursban 480 EC i Ekolist Mikro RB(2 litry na hektar)

i czy mogę je wymieszac z Tarczą + !!!!(0,8 na hektar)??

Możesz spokojnie pryskać. Ja bym dodał boru i wio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dałeś teraz mocznik to Orius tylko z borem ew jakaś odżywka z siarką i na robaka np Dursban lub tańszy Danadim ew Bi58 Nowy

a w jakich ilościach dawać Danadim lub Dursban bo one nie mają rejestracji w rzepaku? tak samo jak Bi58 Nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha rozumiem że mogę je wymieszać z tarczą+ i spokojnie mogę pryskać

 

i dziś zauważyłem że coś wpierdziela mój rzepak na liściach są dziury co to może być czy dursban pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie pogoda pryskaj normalnie, jak będzie bardzo zimno musisz dać jakąś cypermetrynę, działa krócej i jest bardziej kontaktowa. jak będzie z 10 st jedź Dursbanem lub Danadimem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy spadających temeraturach dnia ma sens jechać na robaka. Kiedy pojawiły się te dziury mój ma też dziury ale jest ich nie dużo i nie warto zakładać opryskiwacza a gdzie pryskać. Podstawa to obserwacja plantacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w następnym tygodniu ma być cieplej! w moich stronach!

u mnie to sporawe te dziury ! i tak musiałem na skrócenie pryskać to mi różnicy nie robi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 5-6 liść. Ale każdy robi jak uważa. Kiedyś była magiczna data 20 paździenik. Nie mówię nikomu kiedy ma jechać jego wola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy spadających temeraturach dnia ma sens jechać na robaka. Kiedy pojawiły się te dziury mój ma też dziury ale jest ich nie dużo i nie warto zakładać opryskiwacza a gdzie pryskać. Podstawa to obserwacja plantacji.

 

Też wyszedłem z tego stanowiska i dzisiaj zobaczyłem efekty - po robalach (mała ilość gnatarza) szkody minimalne, za to dziki zwalczają zamiast mnie te paskudztwa. Za to z jakim efektem ubocznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odżywkach jest wskazany termin stosowania najczęściej jako druga połowa października,

 

dzisiaj zauważyłem, iż u sąsiada rzepak zaczął kwitnąć placami (na stanowisku po zbożu), u mnie zdarzają się pojedyncze kwitnące rośliny (ale to są samosiewy), czym to jest spowodowane w wypadku mojego sąsiada (siał stosunkowo wcześnie ok 20 sierpnia, miał dobre wschody i chyba przesadził z nawożeniem, bo rzepak wydaje się za bardzo wybujały)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termin siewu książkowy ma się nijak do dzisiejszej sytuacji w pogodzie. 25 sierpień to najwcześniejszy termin do siewu wg mnie. siałem już kilka krotnie we wrześniu ( pierwszy tydzień) i nie było problemów że się wybujał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle sieje około25-27.09 i było O.K. w tym roku zasiałem 22.09 bo ziemia schła strasznie ,ten co powschodził odrazu ma 8-9 liści a ten co wylazł po deszczu ma 4-5 liście, dobrze że ten pierwszy jest rzedki bo nieszło dać triazolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o sierpień, a nie o wrzesień. Ja siałem 19.08 i troszkę bujnął, ale myślę, że nic mu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykle sieje około25-27.09 i było O.K. w tym roku zasiałem 22.09 bo ziemia schła strasznie ,ten co powschodził odrazu ma 8-9 liści a ten co wylazł po deszczu ma 4-5 liście, dobrze że ten pierwszy jest rzedki bo nieszło dać triazolu.
oooo kkkuuurrcze DZIĘKI JOSEF SIERPIEŃ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zauważyłem, iż u sąsiada rzepak zaczął kwitnąć placami (na stanowisku po zbożu), u mnie zdarzają się pojedyncze kwitnące rośliny (ale to są samosiewy), czym to jest spowodowane w wypadku mojego sąsiada (siał stosunkowo wcześnie ok 20 sierpnia, miał dobre wschody i chyba przesadził z nawożeniem, bo rzepak wydaje się za bardzo wybujały)?

 

trochę dziwne żeby rzepak teraz zaczął kwitnąć

Wydaje mi się że to raczej rzodkiew świrzepa, pewnie pryskałeś Butisanem Star.

Czy na samosiewy zbóż można jeszcze polecieć np Fusilade??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzis ładna pogoda u mnie i opryskałem he nie wszystko, żeby jutro też było ładnie to bym wszystko opierdzielił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dzis ładna pogoda u mnie i opryskałem he nie wszystko, żeby jutro też było ładnie to bym wszystko opierdzielił!

 

a mojemu sąsiadowi też rzepak kwitnie placami , przed rzepakiem miał pszenice !@wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...