Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczacie rzepak - ja mam zamiar w TUW na 3500 zł za 76 zł (przymrozki, przezimowanie, grad). Concordia przysłała ofertę za 89 to samo a PZU coś koło 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanz buldog ...prosze cie miałeś doczyńenie z PZU ...ja miałe i tej firmie mówie dzękuje ...juz tu pisałem kilka razy jak mnie zrobili...wycofałem wszystko niech szukają innych jeleni ja robić i składaek na dziwnych prezesów i i kolesiów Holendrów tym podobnych robić nie będe ...Mój kuzun miał Ubezpieczone uprawy w Conkordii i w tym roku grad zniszczył mu rzepak i jest zadowolony z tej firmy ja też postanowiłem dać im szanse ;]...

 

ODRADZAM PZU !!! ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że miałem. ,inaczej bym nie polecał.Miałem również ubezpieczenie rolne w innej firmie i sprawa toczy się w sądzie od 2007r.Tak się składa ze akurat jutro ma zapasc wyrok.Mam nadzieję że korzystny ,ale nikomu nie życzę takiej gehenny i kosztów. Z PZU nie miałem nigdy problemów i to zarówno w ubezpieczeniach rolnych jak i komunikacyjnych. P.s.Jeśli ktoś myśli że w innych firmach ubezpieczeniowych nie ma prezesów a kapitłl jest polski to gratuluję rozeznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam problem z robakami w korzeniu małe białe na ściankach korzenia czy można je tera przy tych temperaturach zniszczyć i czym ,czy poczekać do wiosny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej teraz, bo jak bedzie ciepla zima, to Ci rzepak zjedza... Najlepiej jakbys dal Dursban albo Pyrinex, dawka zalezy od tego jakie robaki - sprawdz etykiete; opryskaj wtedy, gdy nie bedzie przymrozku (zeby ziemia nie byla zmarznieta) i tak okolo 400 l wody na ha, zeby wplukalo srodek miedzy korzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lanz buldog

ty chyba z buszu

 

Tylko chyba nie ma drugiej firmy jak PZU ...która pisze ze szkoda jest i to nawet 25 % i nie płaci ... gdzie zapłaciłeś dodatkową kase i obniżasz franczyze do 10 % ...I nie pisz więcej głupot na temat dobroci firmy PZU...

 

Zresztą to jest temat o RZEPAKU...u nas rzepaki przed zimą wyglądają dobrze ;]...u niektórych aż zadobrze ...aby mrozów nie było bo potem wielu będzie musiało zapraszać panów z firm ubezpieczeniowych ...powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daj sobie spokój z pzu strata pieniędzy

 

nie siej złej propagandy, dam Ci odpowiedź niestety z własnego doświadczenia w ubiegłym roku, nie ubezpieczyłem 20 ha rzepaku, w dniu kiedy już stał gotowy kombajn i miałem zacząć koszenie grad wybił rzepak w 95 %. To co straciłem wystarczyłoby mi na ubezpieczenia upraw przez kolejne 30 lat, a z gradem mam znacznie częściej do czynienia średnio co 4-5 lat jest porządne gradobicie, więc czy ubezpieczać czy nie musisz sobie sam teraz odpowiedzieć. Ja swoje mam już ubezpieczone rzepak w pakiecie przezimowanie, przymrozki wiosenne opady gradu i nawalnego deszczu, zboża dodatkowo jeszcze od ognia bo licho nie śpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lanz buldog

ty chyba z buszu

 

Tylko chyba nie ma drugiej firmy jak PZU ...która pisze ze szkoda jest i to nawet 25 % i nie płaci ... gdzie zapłaciłeś dodatkową kase i obniżasz franczyze do 10 % ...I nie pisz więcej głupot na temat dobroci firmy PZU...

 

Zresztą to jest temat o RZEPAKU...u nas rzepaki przed zimą wyglądają dobrze ;]...u niektórych aż zadobrze ...aby mrozów nie było bo potem wielu będzie musiało zapraszać panów z firm ubezpieczeniowych ...powodzenia

Jeśli podpisałeś umowę ,warto przeczytać również warnmki jekie w niej obowiązują.Jeśli litery sa zbyt małe ,zawsze można posiłkować się ogólnie dostępnymi okularami do czytania.Jednym z podstawowych warunków uznania strat powodowanych przez suszę jest jej ogłoszenie przez jednostkę do tego powołaną.Umowa o dotowanych ubezpieczeniach wyrażnie określa że straty będą pokrywane przy przekroczeniu poziomu 30%.Dotyczy to wszystkich firm.Można się z tym godzić lub nie,tylko niestety przed podpisaniem umowy.Tak sie składa że rynek ubezpieczeń jest w Polsce dobrowolny a udział w nim każdej z firm świadczy o poziomie usług przez nią swiadczonych.Dla mnie mozesz się ubezpieczyć nawet "U Pana Czesia" ,gwarantuję że składka będzie pobrana bezproblemowo i szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buldog

 

Nie pisz mi o tym co ty podpisujesz teraz ...bo to twoja sprawa...ja pisłem o tym co ja podpisałem na początku obowiązkowych ubezpieczeń...I juz nie buldocz się dla mnie PZU jest do d..y...a ty możesz smarować im wazeliną,ale nie namawiaj innych uczciwych ludzi do tego ...Bądz Pozdrowiony ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz rację ,wystarczy założyć sprawę w sadzie,skorzystać z opinii biegłego i ewentualnie wynająć pełnomocnika(najlepiej radcę prawnego a nie adwokata).Koszt takiej imprezy to w moim przypadku ok.3000 zł.Ale warto bo dzisiaj Sąd przyznał mi zwrot tej kwoty i zasądził wypłatę 2xwiększą niż początkowo wynosiły moje nie uznane roszczenia.Jeśli tego nie zrobileś to albo nie masz racji,albo jesteś zwykłym internetowym ,anonimowym pieniaczem.To tak w obejsciu,są burki co dużo szczekają ,ale gdy podnieść kija skowyczą i kula ogon.Cenię te co potrafią kąsać.Na wieki wieków .Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie siej złej propagandy,

 

miałem pakiet w pzu i nigdy więcej a ty dopiero ubezpieczyłeś powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia moich polis sięga roku 1981.Zaczynałem oczywiście od ubezpieczeń komunikacyjnych ,ale majątkowe mam od 1983r .Szanowna młodzieży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ubezpieczeń prosze o wypowiadanie sie w temacie UBEZPIECZENIE UPRAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem w tym roku tylko gradobicie za 45zł za 1 ha. Więcej nie robię.

Jeśli nie pzu to kto? konkordia też zdzierają jak każdy inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosił bym o podpowiedź mam środek ROGOR 400ec odpowiednik bi 58 -

czy on zadziała w tych niskich temperaturach 8 st max tera jest mam mnóstwo śmietki kapuścianej na korzeniach morze coś domieszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem w tym roku tylko gradobicie za 45zł za 1 ha. Więcej nie robię.

Jeśli nie pzu to kto? konkordia też zdzierają jak każdy inny.

 

W mojej okolicy większość ubezpiecza w konkordii. W tym roku był lekki grad który w zasadzie nic nie ,,wytrzepał'' a i tak pouznawali szkody - liczyli nawet chory rzepak. Ogólnie TUVy zawsze powinny być tańsze, a z PZU mam mnóstwo niemiłych doświadczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku conkordia za grad i przymrozki wiosenne wzioła 95zł od 1 ha i do tego jakąś opłatę dodatkową także wyszło ponads 100 za ha to mnie zniechęciło do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzes a na jaką sume u bezpieczałeś 1ha rzepaku?? ja wszystko przeniosłem do TUW TUW i w tym roku ubezpieczając 1 ha na 4000zł (4tony x 1000zł) od pięciu szkód: wymarzniecie, wiosenne przymrozki, susza, grad i ulewa, zapłaciłem 110 zł/ha za to samo w PZU chcieli 240zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@grzes a na jaką sume u bezpieczałeś 1ha rzepaku?? ja wszystko przeniosłem do TUW TUW i w tym roku ubezpieczając 1 ha na 4000zł (4tony x 1000zł) od pięciu szkód: wymarzniecie, wiosenne przymrozki, susza, grad i ulewa, zapłaciłem 110 zł/ha za to samo w PZU chcieli 240zł

z suszą za 110zł

ja miałem w PZU pakiet wiosenny też 4*1000zł i bez zuszy 120zł/ha

dali za przymrozki jakieć grosze pisałem wiosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się zdecydoweć na jedną firme bo budynki mam w TUW a pola PZU i przez to też więcej płace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...