Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ważny atest opryskiwacza, uprawnienia i nabierząco prowadzony rejestr zabiegów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy już ktoś reklamował środek ochrony roślin, bo pryskałem butisanem star w rzepaku i mi nie podziałało.Zgłosiłem do firmy i jestem ciekaw kiedy przyjadą i jakie argumentów będą używać,żeby udowodnić moją winę

 

Nikt nie będzie udowadniał Twojej winy, bo ona jest oczywista skoro środek Ci nie zadziałał to tylko i wyłącznie Twoja wina ! Smutne ale prawdziwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pryskałes bezpośrednio po siewie U mnie też w tym roku dużo chwastów przepuścił,ale to niekoniecznie wina środka.Ten srodek po prostu najlepiej sobie radzi w + - 6 dni po siewie.Stosowanie go bezpośrednio po siewie to strara kasy bo można kupić inne środki duzo taniej co lepiej sobie poradza z chwastami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,pryskałem 7 dni posiewie, kupiłem taki środek bo było sucho i chciałem mieć wieksze pole manewru.a zrobiłem to po opadach deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butisan Star jest to dość drogi środek i niekoniecznie taki dobry. Zastosowałem go na części 6 dni po siewie, ponieważ siałem trochę rzepaku już we wrześniu i nie chciałem stosować chlomazonu. Z chabrem sobie w ogóle nie radzi. Nie stosowałbym wtedy w ogóle po siewie, ale wziąłem zapuszczone pole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku stosowałem butisan star - efekt kiepski, sporo chwastów przepuścił, w tym roku devrinol top i efekt super i kieszeń mniej obciążona, na samosiwy zbóż jadę elegantem jest dopiero w trakcie rejestracji na rzepak ale efekt super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem że tylko u mnie Butisan Star tak kiepsko podziałał, ale widze że nie tylko ja mam z nim problem, dawka 2L/ha 6 dni po siewie, warunki idealne, gleba wilgotna bez zbrylenia efekt taki sobie zostało troche rdestów i innego świństwa, zabieg po wschodach 3L/ha tragedia wiecej chwastów niż rzepaku i poprawka na wiosne konieczna. Jedyny plus to że nie chamuje wzrostu rzepaku nawet na lekkiej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pryskałem galerą 28.10 !!! efekt jest dobry

U mnie Galera poszła 4.11, nawet dobrze wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem że tylko u mnie Butisan Star tak kiepsko podziałał, ale widze że nie tylko ja mam z nim problem, dawka 2L/ha 6 dni po siewie, warunki idealne, gleba wilgotna bez zbrylenia efekt taki sobie zostało troche rdestów i innego świństwa, zabieg po wschodach 3L/ha tragedia wiecej chwastów niż rzepaku i poprawka na wiosne konieczna. Jedyny plus to że nie chamuje wzrostu rzepaku nawet na lekkiej ziemi.

 

 

Ja stosowałem Butisan Star + Command ale zaraz po siewie z tego co pamiętam należało go zastosować max do 2-3 dni a efekt zależy na jakim polu ale na niektórych czysto a na innych trochę się pojawiło zależy od rodzaju gleby siałem i pryskałem w suszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mazurach 2l butisanu cztery dni po siewie też nie zadziałało-warunki wilgotnościowe idealne-przedstawiciel BASF-u powiedział że za późno zastosowany i zalecił 0,15l lontrelu +atpolan na poprawke (haber został i tobołki).250 zł wydane a tobołki i tasznik jak były tak są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na mazurach 2l butisanu cztery dni po siewie też nie zadziałało-warunki wilgotnościowe idealne-przedstawiciel BASF-u powiedział że za późno zastosowany i zalecił 0,15l lontrelu +atpolan na poprawke (haber został i tobołki).250 zł wydane a tobołki i tasznik jak były tak są...

 

Lontrel nie działa na tobołki i tasznik

0,15L lontrelu miało pewnie tylko "załatwić" chabra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na mazurach 2l butisanu cztery dni po siewie też nie zadziałało-warunki wilgotnościowe idealne-przedstawiciel BASF-u powiedział że za późno zastosowany i zalecił 0,15l lontrelu +atpolan na poprawke (haber został i tobołki).250 zł wydane a tobołki i tasznik jak były tak są...

galera też ich nie bieże taszniki i tobołki to kapustne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Butisan na chabra i krzyzowe czyli tasznik i tobolki nie dziala. W ogole zwalczanie krzyzowych chwastow w rzepaku jest bardzo trudne. Chaber po Lontrelu zostal bo dawka Lontrelu byla zbyt niska. Ja mam najlepsze doswiadczenia z Butisanem starem jak jade 1.1 l/ha do 3 dni po siewie i powtorka 1.1 l/ha 7-10 dni po siewie. Ten srodek do zastosowania po wschodach sie nie nadaje. Po wschodach to lepiej Galera - wszystkiego nie zwalczy, ale chociaz te najwazniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem że butisan star po wschodach to nie najlepszy pomysł, ale nie miałem innego wyjscia, do tej pory dawałem chlomazon+alachlor lub metazachlor lub ostatnio propizochlor i nie było problemu ale mam pola z mozaiką glebową i trafiaja sie kawałki lżejszej ziemi gdzie po chlomazonie stopuje rzepak wiec na tych polach w tym roku byla pruba z butisanem, do tego na kilku hektarach sianych na koncu musiałem zastosować po wschodach bo myslałem że bede musial ten rzepak zlikwidować, tuz po siewie przyszła taka ulewa że woda całym polem płyneła w ciągu 40minut spadło ok 50 litrów wody na metr i myslałem że rzepak szlak trafił ale jakies 60% wzeszło więc go zostawiłem i pużno pryskałem. A co Wy stosujecie na lżejszych ziemiach żeby było skutecznie ale i bezpiecznie dla rzepaku, bo Butisanu już chyba więcej nie kupie a tak jak pisałem mieszaniny z chlomazonem nie moge bezpiecznie stosować na wszystkich polach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jako lekka jest ta lżejsza. Ja na stosowałem po siewie, również na lżejszych glebach Fuego 1,6 l/ha i Kalif 0,18 l/ha. Na zakładkach rzepak dość pobielał w tym roku (opady deszczu po zastosowaniu), ale nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. W połowie września już był na całości wyrównany i zielony.

 

Przem, a jaką dawkę chlomazonu stosowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo Butisan na chabra i krzyzowe czyli tasznik i tobolki nie dziala. W ogole zwalczanie krzyzowych chwastow w rzepaku jest bardzo trudne. Chaber po Lontrelu zostal bo dawka Lontrelu byla zbyt niska. Ja mam najlepsze doswiadczenia z Butisanem starem jak jade 1.1 l/ha do 3 dni po siewie i powtorka 1.1 l/ha 7-10 dni po siewie. Ten srodek do zastosowania po wschodach sie nie nadaje. Po wschodach to lepiej Galera - wszystkiego nie zwalczy, ale chociaz te najwazniejsze.

No nie wiem czy nie działa na chabra Ja w zeszłym roku stosowałem i miałem czyściutkie pole bez zadnych poprawek,tylko gdzie nie było dopryskane to były paski chabra.W tym roku jakoś mało sprzyjające chyba warunki dla tego środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie- butisan star 416 ma rejestracje na eliminacje tasznika-jako chwast wrażliwy występuje w etykiecie stosowania ,a także na tobołki (tu jest on chwastem średniowrażliwym).Na chabra rejestracji nie posiada,ale jak wcześniej zaznaczyłem to lontrel, nawet w tak lichej dawce 0,15l +atpolan ,pokonał mi niebieskie kwiatki.W przyszłym sezonie wchodze w coś bardziej ekonomicznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raaf 82 - nie wiem czemu u ciebie nie bylo chabra po Butisanie, ale on naprawde nie dziala. Jestem z Pln Wlkp i mam znajomych w okolicach Pily, gdzie ziemie piaszczyste i pelno chabra. Te pola opryskane Butisanem wygladaly jak nie opryskane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanie w tym roku pierwszy raz posiałem rzepak tak na próbę na 2ha

nie dałem nic pod korzeń i nie opryskałem (czyżby błędy agro - tech hehe nie

coś tam się pokazało ale wyszło tez dużo owsa bo był przed rzepakiem jesien ciepła to jest duży i ładny

myślicie ze jak na wiosnę opryskam i dam nawóz to coś z tego rzepaku będzie czy przyorać wiosna lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko będzie odpowiednia ilość roślin na metr kwadratowy to zawsze coś uzbierasz. Znam takich ludzi co nie dają nic pod korzeń i nie pryskają bo się boją że nie przezimuje czy coś tam i dopiero na wiosnę jak już widzą na czym stoją to jadą z koksem. Jest to bardzo błędne działanie ponieważ plon w rzepaku kształtuje się już na jesień i wtedy właśnie potrzebuje odpowiedniego zaplecza. Jesienią podstawą jest P i K nic by się tak wiele nie stało gdybyś nie dał odpowiedniej ilości N bo to zawsze możną w większości nadrobić na wiosnę aczkolwiek nie wszystko. Co do oprysku to zależy od intensywności zachwaszczenia. Najlepiej jest opryskać zaraz po siewie ale opryskanie na wiosnę też jest ok. tak że orka to ostateczność. Pamiętaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki mam pytanie w tym roku pierwszy raz posiałem rzepak tak na próbę na 2ha

nie dałem nic pod korzeń i nie opryskałem (czyżby błędy agro - tech hehe nie

coś tam się pokazało ale wyszło tez dużo owsa bo był przed rzepakiem jesien ciepła to jest duży i ładny

myślicie ze jak na wiosnę opryskam i dam nawóz to coś z tego rzepaku będzie czy przyorać wiosna lepiej?

Zostaw ten rzepak do wiosny.Kiedyś miałem rzepak zasiany rozsiewaczem nawozów jako poplon i jedynym nawozem był 1q saletry na ha potrzebny do równomiernego rozsiewu.Na dwa ha zasiałem tego rzepaku ok.30-35 kg.Wiosną,gdy zobaczyłem że ładnie przezimował ,dałem galerę i (chyba panterę) ,oraz zastosowałem normalne nawożenie azotowe.Plon tego rzepaku wyniósł dokładnie ok.55q z 2 ha i nie był to zły wynik,gdyż inne zasiewy prowadzone normalnie z nawożeniem PK dały ok 33 q/ha i to na lepszej glebie przy dużo lepszej ,ale i droższej uprawie.Myślę nawet że zyski były większe z tego poplonu..Co ciekawe rzepak był mieszaniną wielu odmian ,którą dostałem od znajomego z magazynu na punkcie skupu.Radzę poczekać z decyzją do wiosny ,gdyż może być calkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dobra to czekam zwlekam, dziex za radę chłopaki, tylko ten owies jest naprawdę duży i miejscami to rzepaku nie widać

Czym na wiosnę opryskać ten kawałek? Jak możecie to coś napiszcie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...