Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w 2009r.-3,98t/ha

2008r.-4,58t/ha

2007r.-4,11t/ha

tylko te cenyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak wyglądało

2008r 3,3t/ha cena 1300zł/t =3900zł/ha

2009r 4,9t/ha cena 1000zł/t =4900zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2008r 3,72t/ha cena 1420zł/t =5282,4zł/ha

2009r 3,92t/ha cena 1242,5zł/t =4870,6zł/ha

 

nie licząc odszkodowań oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty zmienne do opodatkowania Polidap 3000zł/t u mnie plon objętościowo ładnie ale wagowo plewa - susza była i drobne ziarno (z objętości to dałem się zwieść że min 4t będę miał a okazało się 3,53

a tu kto chce sobie obliczyć koszt to popodstawiać dane i gotowe http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszty zmienne do opodatkowania Polidap 3000zł/t u mnie plon objętościowo ładnie ale wagowo plewa - susza była i drobne ziarno (z objętości to dałem się zwieść że min 4t będę miał a okazało się 3,53

a tu kto chce sobie obliczyć koszt to popodstawiać dane i gotowe http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

 

z tej tabeli wynika że godzina orki kosztuje 38zł? To chyba by trzeba koniem orać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak wyglądało

2008r 3,3t/ha cena 1300zł/t =3900zł/ha

2009r 4,9t/ha cena 1000zł/t =4900zł/ha

w 2008 roku nakład 2500zł/ha

a w 2009 roku nakład 3000zł/ha, wliczając to wszystkie koszty uprawy i koszenia oraz ubezpieczenie rzepaku, gospodarstwa i maszyn, więc nie jest tak źlep rzez te 2 ostatnie lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koszty zmienne do opodatkowania Polidap 3000zł/t u mnie plon objętościowo ładnie ale wagowo plewa - susza była i drobne ziarno (z objętości to dałem się zwieść że min 4t będę miał a okazało się 3,53

a tu kto chce sobie obliczyć koszt to popodstawiać dane i gotowe http://www.wir.org.pl/kalk/rzepak.htm

 

z tej tabeli wynika że godzina orki kosztuje 38zł? To chyba by trzeba koniem orać

Przy takiej ochronie chemicznej przed robakami to można ze 2 tony zebrać. Ta tabela to niezbyt żetalna jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak :

2008-3,5t/ha koszone bez stołu ,liniowe zbyt gęsto posiane brak naw.siarką ,brak zwalczania pryszczarka .

nasiona 150zł

paliwo 200zł

chwasty130zł

robaki 40zł,pictor-160zł,bor-60zł,odżywki-70zł,samosiewy 70zł.

nawozy jesień p-200zł,k-150zł, n -70zł

wiosna-n 360zł

zbiór-350zł

podatek-280zł

cena 1210złx3,5=4200zł

koszty bezpośrednie -2300

2009 to już nie było tak różowo koszty poszły o 1000zł do góry plon 4,3x 1028zł

=4400,sprzedane w najgorszym momencie cena leciała ,wy sobie kosicie tydzień wcześniej i jesteście goście , jak ładnie przezimuje to by trzeba sztywny kontrakt zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciek ten kontrakt to jest dobry pomysł ale na 50% rzepaku.

kiedyś pisałem że nie pryskam na pryszczarka{sprzęt} on wiele niezje jak o chowacza zadbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a amortyzacja sprzętu gdzieś ci uciekła i koszty pracy najemnej

I wtedy wychodzi że albo pracujesz za darmo albo przejadasz sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwzględniłem także "dopłat" które z powodzeniem można uznać za zwrot amortyzacji ,koszt pracy najemnej mam niewielki na moim małym gospodarstwie większość pracy wykonuję sam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy towarzysze jaka u Was aktualna cena rzepaku, bo zachodnie mazowsze 1130+VAT mam propozycje i zastanawiam się czy sprzedawać czy poczekać jeszcze z miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panki franki. Czy mieliście do czynienia z kruszeniem warstwy lodu na plantacjach rzepaku. Warstwa ta zalega już ładnych dni. Piszcie jak coś wiecie. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o bronowaniu ale nie stosowałem jak do tej pory zobaczymy jak ten śnieg zacznie topnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką polecacie saletre na rzepak czy ma znaczenie ze ona jest kędzieżyńska czy jakaś biała z innych zakładów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kędzierzyńska ma dodatek wapnia i magnezu. Przy wyborze sugerowałbym się ceną czystego składnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym białą, czyli Puławy bądź Włocławek. Kędzierzyn ma 32 % N, a biała 34 % N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym lodem nad rzepakiem, czy ktoś coś więcej może powiedzieć. Jak wyprzeje to nie będzie na co sypać tej saletry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja najczesciej stosowalem CAN z YARA 27% azotu, najlepszy nawoz na swiecie, mozna powiedziec ze to tez saletra, ale w tym roku zakupilem saletre 32 makro z tarnowa, w dpbrej cenie, biala saletra jest do dupy, po pierwsze zakwasza glebe gdyz nie ma wapnia ktory neutralizuje takie dzialanie, po drugie zle sie ja rozsiewa bo jest drobna, i np jak rozsiewam na 24m a bylby wiatr to juz bardzo zmienia sie dokladnosc poprzeczna wysiewu. A co do zimy i rzepaku, to ja bardziej bym sie obawial zaparzenia rzepaku niz wymarzniecia jak narazie, poniewaz jest dosc gruba pokrywa sniezna, wiec kto nie przesadzil z azotem na jesien i nie posial w obsadzie 35 roslin na metr to narazie moze spac spokojnie moim zdaniem, gorzej we wschodniej polsce moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...