Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi informacjami i poradami to jest tak, że ile głów tyle sposobów. Jedno jest pewne, że ile by się książek nie przeczytało to i tak praktyka czyni swoje.

Tutaj opisali jak uprawa rzepaku powinna być prowadzona. A wystarczy obejrzeć pokazany tam filmik, żeby zobaczyć że praktyka jest ważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak, to trzeba wapnować, jeśli stosuje się nawozy. Ja nie mam żadnego problemu z wysiewem na 18 m. Poza tym biała szybciej się rozpuszcza. Też stosowałem kiedyś CAN i nie wiem, czy jest w czymś lepszy od polskiego saletrzaku.

 

kdsz86,

Jak oceniasz granulację saletry 32 makro z Tarnowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

josef, granulacja saletry tarnowskiej zblizona do CANWIL-u moze troche bardziej wyrownana, nie mam zastrzezen, jak dla mnie ok.

 

co do poprzedniej wypowiedzi - wszystkie ksiazki do tej pory pisaly ze pod rzepak musi byc przeorane, najlepiej jeszcze glebosz co 5 lat, a popatrzec wystarczy ile plantacji jest posianych bezorkowo, niopodal mnie jest facet ktory od 14-15 lat sieje w systemie zupelnie uproszczonym czyli wprost w sciernisko i skoro to nadal robi tzn ze to mu sie oplaca. Wygrywa ekonomia, a nie agrotechnika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki chyba to bedzie właśnie to. Czym to na wiosne najlepiej zwalczyć w pierwszym oprysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem bedziesz mial bo wmloci Ci rzepak i na pewno obnizy plon. Na razie penie nie zeruje wiec ja bym poczekal do konca marca i popryskal jakims systemikiem (dursban?) to zalatwisz za jednym pociagnieciem chowacza i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tylko Dursban i Nurelle, tylko nie wiem jak jest dawka Dursban-u na rzepak bo nie ma rejestracji. Cena Nurelle z 1l=92zł a Dursban za 41zł. Nie wiem co bedzie lepsze pozatym to działa najlepiej powyzej 15 stopni, a na wczesno wiosenny oprysk to chyba bedzie troche za zmino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dursbanu{0,5-0,6l/ha} dodaj pyretroid jak dodasz cypermytryne to=nurelle

ale ja bym dodał sumi-alpcha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ti OSA to jest zwyczajna smietka kapusciana, blad ze nie zrobiles zabiegu jesienia, u mnie jak jednego roku wszedl ten szkodnik to pojechalem Bi58 0,5l/ha i wystarczylo-tani i skuteczny zabieg oczywiscie brak rejestracji wiec cichosza, no a smietka robi spustoszenie pipa jedna. wiosna dzialaj dalej, a moze wymarznie to nie bedziesz musial pelac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na lesień pryskalem kareate i pod koniec października zastosowałem BI58 i za bardzo nie pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kurde, napewno w pewnym stopniu ograniczylo, ale tez po zabiegu robak nie zniknie, patrzyles czy byl jeszcze zywy?? na wiosne wiec pocisnij jak przedmowcy mowili nurelka, ewentualnie sam sobie ja zrob, i dodaj jakiegos antystresa typu asahi, dobrze tez dac fosfor dolistnie na pierwszy zabieg, bo w niskich temp rosliny nie pobieraja tego skladnika przez korzen, no i nie wiem co jeszcze moge ci poradzic, powodzenia zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do dursbanu{0,5-0,6l/ha} dodaj pyretroid jak dodasz cypermytryne to=nurelle

ale ja bym dodał sumi-alpcha

 

No ja tez bym tak zrobil. Wtedy w niskich temperaturach pyretroid duzo pomaga. A dursban ma dzialanie gazowe wiec wytepi wszystko nawet jak siedzi w lodydze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do dursbanu{0,5-0,6l/ha} dodaj pyretroid jak dodasz cypermytryne to=nurelle

ale ja bym dodał sumi-alpcha

 

No ja tez bym tak zrobil. Wtedy w niskich temperaturach pyretroid duzo pomaga. A dursban ma dzialanie gazowe wiec wytepi wszystko nawet jak siedzi w lodydze.

 

Kolego cypermetryne masz tylko w jednym preparacie Sherpa 100EC i nie ma innych na rynku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma juz na rynku Nurelle i juz niebedzie!!!!!!!!!!! jedyna alternatywa to mieszanka Dursbanu 0,6l/ha-(chloropiryfos) z i Sherpa100EC 0,25-,3l/ha-cypermetryna) i masz orginalna Nurelle!!! A sumialpha to niejest cypermetryna!!!! jedyna cypermetryna na rynku to Sherpa100ec firmy-Basf!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma juz na rynku Nurelle i juz niebedzie!!!!!!!!!!! jedyna alternatywa to mieszanka Dursbanu 0,6l/ha-(chloropiryfos) z i Sherpa100EC 0,25-,3l/ha-cypermetryna) i masz orginalna Nurelle!!! A sumialpha to niejest cypermetryna!!!! jedyna cypermetryna na rynku to Sherpa100ec firmy-Basf!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego nie ma juz na rynku Nurelle i juz niebedzie!!!!!!!!!!! jedyna alternatywa to mieszanka Dursbanu 0,6l/ha-(chloropiryfos) z i Sherpa100EC 0,25-,3l/ha-cypermetryna) i masz orginalna Nurelle!!! A sumialpha to niejest cypermetryna!!!! jedyna cypermetryna na rynku to Sherpa100ec firmy-Basf!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje spróbójcie zastosowac biostymulator Kelpak SL-rewelacja dawka 2-3l/ha w rzepaku na wiosne razem z insektycydem na chowacza jak najwczesniej zeby rozsliny sie dobrze ukorzeniły i przygotowały do różnego stresu (susza, przymrozki, działanie herbicydami i graminicydami itd) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zastosuje w tym roku polifoske 21N 35SO3 i 4 Mg o wiele lepsza forma niz w siarczanie amonu no i duuuzo wiecej siarki super nawóz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makin

kto Ci mówił że sumi to cypermytryna

cyperkil i ammo to też cypermytryna

nurella w ubiegłym roku była do zdobycia tak jak:

pyrinex i wspomniane cypermytryny

ale to niejest tosamo co nurella

 

I NIE POWTARZAJ SIĘ

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do jarki - to co, ze Sumi alfa nie zawiera cypermetryny - jak napisalem najwazniejsze, zeby dodac pyretroid. A to, ze do Dursbanu dodasz faktycznie cypermetryne, to wcale nie oznacza jak napisal jarki, ze zrobisz sobie oryginalna Nurelle - bo Nurella jest juz sformulowanym srodkiem a Ty bedziesz mieszal 2 rozne preparaty. Moje zdanie jest takie, ze warto dodac pyretroid i nie musi to byc koniecznie cypermetryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest cena Kelpak-a za 1 l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nienapisałem ze sumi to cypermetryna tylko ktosiu napisał na forum ze Dursban + sumi = nurelle. Piałem ze nurelle juz nie ma na rynku-wycofane zostało ze sprzedazy w sierpniu 2009r-vhyba ze ktos ma zapasy albo gdzies po lada sprzedaja. pyrinex też jest wycofany!!!!! a jednyna cypermetryna to Sherpa na rynku. A ten ammo i cyperkill też sa wycofane z obrotu od wiosny 2009r!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest cena Kelpak-a za 1 l ?

 

ja płaciłem za kelpak 34zl/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...