Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy siejecie siarczan amonu na pierwszą dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy siejecie siarczan amonu na pierwszą dawkę

w tym roku mam kupioną 1 tone siarczanu i wysieje ja na 4,8ha czyli ponad 200kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też sypie-150 kg/ha + 250 kg/ha saletry...

 

 

i na tym tyle.a wjakim terminie dajesz saletre po 2 tygodniach po siarczanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię podobnie. Zawsze było 200kg siarczanu potem 200 saletry i potem coś tam jeszcze. w tym roku będzie nieco inaczej. Zacznie się podobnie 225 siarczan ale potem będzie albo Can 27 N albo RSM nie wiem zależy od pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie miejscami jeszcze zalega snieg nie spiesze sie z pierwsza dawka nie wiadomo co jesdzcze pogoda pokaze, u mnie sprawdzona technologia na pierwszy rzut nawozowy- 200kg siarczanu+450kg saletry, musi dostac kopa w pierwszej dawce, robilem rozne proby-typu siarczan dwa tyg pozniej saletra, to nie to co na raz walnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten siarczan jest bardzo ważny w uprawie rzepaku ja juz kupiłem saletre białą na pierwszy ogień a potem kędzieżyńską w sumie około 450kg na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostarczenie siarki to podstawa plonowania. nie chce skłamać ale na każdą tonę ziarna rzepak potrzebuje ok 20kg siarki czy coś koło tego nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siarka wegług różnych żródeł powinna stanowić 15-20% całkowitej dawki azotu, i u mnie jest to 36 kg /ha.A z rsm-em jak z saletrą -pierwsza dawka ok.60% całkowitej dawki N jak tylko uda się wskoczyć w pole( 270 litrów tego rozlewałem),po 2-3 tyg. kolejne 40%(u mnie było to 200 litrów).wadą rsmu na drugą dawkę były jego właściwości parzące,głównie liści-krople rsm-u nie zawsze z nich spływają.Poza tym miałem na nim słabsze plony niż w przypadku saletry-nie był efektywny ekonomicznie i odpuściłem go.pozdrawiam Kolegów po fachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam w rzepaku na jednym kawałku w pasie 200m dł. i szer. 5m takie myszy że nie wiem jak się za nie zabrać...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki to jest siarczan? Ja dzwoniłem to okolicznych dilerów to jeden mi powiedział siarczan amonu 24% siarki za 760zł tona a drugi siarczan amonu 60% siarki za 600 zł tona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam w rzepaku na jednym kawałku w pasie 200m dł. i szer. 5m takie myszy że nie wiem jak się za nie zabrać...;/

Kup granulki(trutkę) i rozsyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w garażu gdzie zimuje kombajn TOXAN w granulce rozkładam i szczury pięknie go konsumują więc chyba i na polu się sprawdzi przeciw gryzoniom..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siarczan amonu (NH4)2SO4- 21 % N i 24% siarki-polecam ten grubszy granulat ,łatwiej go rozsypać zawieszanym rozsiewaczem niż ten drobnoziarnisty,chyba 600 netto mnie kosztował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, dzisiaj wpadlem w pole z siarczane, gdyz warunki mio na to w miare pozwolily, 200kg/ha ale mam troche obawy co do saletry, jakas ta pogoda taka niestabilna, zwykle dawalem jednoczesnie tzn dzien po dniu siarczan i saletre ale kurcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siarczan amonu (NH4)2SO4- 21 % N i 24% siarki-polecam ten grubszy granulat ,łatwiej go rozsypać zawieszanym rozsiewaczem niż ten drobnoziarnisty,chyba 600 netto mnie kosztował...

 

A jest siarczan z 60% siaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wcześniej się śmiał że po niedzieli będę mógł sypać saletrę W sobotę będzie już całkiem przymarznięta ziemia i będę działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko u mnie woda jeszcze stoi czyli może w przyszłą sobotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam w rzepaku na jednym kawałku w pasie 200m dł. i szer. 5m takie myszy że nie wiem jak się za nie zabrać...;/

 

Jak sadziłem drzewka to miałem poważny problem z myszami. Sypałem Toxan, Normix czerwony i Normix niebieski. Najlepszy efekt był po tym niebieskim, a jak się później dowiedziałem to jego najwięcej w sadach stosują, a jak są myszy co podgryzają korzenie toto nazywa się karczownik i do tego jest ten Normix czerwony. Mi w każdym razie ten niebieski najlepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie o takim rozwiazaniu. 1 dawka saletra a na druga siarczan i jakie w takim ukladzie zastosowac dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym bym odwrotną kolejność ,siarczanu max.200kg to daje ci 42kg/N

reszta w saletrze czyli jakieś 130kg/N----380kg saletry ,w przypadku późnego rozsiewu czyli w kwietniu to walnij raz po raz ,jak by udało ci się wczesniej to daj siarczan 200kg+150kg saletra ,a za 2 tygodnie reszte saletry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...