Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę za jakiś czas ( mówię za jakiś czas bo teraz pogoda mi na to nie pozwoli) polecieć drugą dawkę azotu na rzepak w formie RSM-u. W środę 10 marca dałem po 225 kg siarczanu amonu. Po raz pierwszy zaczynam swoją przygodę z RSM z tego względu że mam nowy opryskiwacz i jest on wyposażony w końcówki do rozlewania. Jaką zastosować dawkę myślę aby od razu pojechać pierwszą dawkę na pszenicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zwiększam pierwszą dawke azotu w rsm gdzieś o 25% w stosunku do saletry,ponieważ połowa rsm to forma amidowa,a temperatury wiadomo wiosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorik że zmieniam temat ale mam zamiar kupować srodki ochrony roślin i w związku z tym mam pytanie czy oprócz piktora jest jakiś fungicyd co ma strobiluryne i stosowany w rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyjka korzeniowa zgnita, o tej porze to liście kaput, brak wyrażnych zawiązków pąków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie u mnie rzepak kaput , nie byłem na wszystkich działkach ale na jednej to 90% wymarzł i to chyba w lutym czy początek marca bo jak snieg poprzedni znikał to wyglądał ok.

Jutro ide zobaczyć reszte, jak da się dojść od innych działek i w poniedziałek zgłaszam bo czas nagli - teraz tylko pszenica i znowu koszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde u mnie tez rzepaki po tych ostatnich przymrozkach dostaly ostro po tylku, ale jeszcez sie trzymają, martwiem mnie tylko to ze wjechalem odrobine za wczesnie z azotem i mam teraz spore straty, bede musial dolozyc jeszcze z 60kg dodatkowo:( ale coz, straty zawsze towarzyszyly rolnikowi:) pojde go wkoncu ubezpieczyc, bo kurde nie wiadomo co jeszcze pogoda pokaze, tym bardziej ze w ubieglym sezonie grad mi wytlukl rzepaki-nieubezpieczone... jak to mowią, gdyby nie bylo takich co ryzykuja to po ameryce dalej by biegali buszmeni a bialy czlowiek nie wiedzial by o ich istnieniu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie nawozy polecacie na wiosnę! rzepak dostał jesienią 300 kg polifoski 8 24 24 +bor

Sama saletra starczy? 500 kg na dwie dawki?czy jakiś inny nawóz ?czy moze coś do saletery domieszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj siarke około 50kg/ha z saletra nie mieszaj tylko osobno wysiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siarczan amonu może być?z tego co wiem on bardziej nadaje sie przedsiewnie gdyż trzeba go wymieszać z glebą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siarzcan amonu moze byc, dobrze sie rozpuszcza na powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o tym żeby niedzielić już dawek na rzepak bo troche póżno się robi .Wjedziemy koło środy ,prawie kwiecień.liści prawie niema zanim odtworzy rozete nie lepiej żeby dostał kopa. chodzi mi o dawkę tak koło 160 n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. nie patrz na kalendarz tylko na fazę rozwojową rzepaku. Przy takiej dawcę będziesz miał zbyt dużą stratę azotu. Szkoda. Podziel na dwie dawki max więcej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to był 5 kwietnia to było by zasadne ,tak robiłem w ubiegłym roku ,gdzieś końcówką lat 90 był taki rok że ledwo dało się wjechać 15 kwietnia.Lepiej podzielić. Dziś u mnie start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też tak placowo powymarzał rzepak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie. Gdyby nie myszy to byłoby ponad 90% jesiennej obsady a tak zostało może z 60% na szczęście nie panikuje bo był dosyć gęsto zasiany i myszy miały co jeść a to co zostało wystarczy do wytworzenia jeszcze całkiem dobrego plonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie placowo tylko liście padły ale szyjka wygląda na całą; zgłaszacie szkody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie placowo tylko liście padły ale szyjka wygląda na całą; zgłaszacie szkody?

u mnie narazie za szybko na oszacowanie strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam słychać u chowaczy? Miseczki stoją?

U mnie rzepak zieloniutki i rośnie aż miło. Niech teraz ktoś zaprzeczy że warto było posiać azot ok 15 marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saletrę siałem 16-17.03

dotąd działania nie widać bo w moim rejonie jest chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już ładnie odbija. Nie będzie tak źle jak się zanosiło ubytki jakieś 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...