Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co tam słychać u chowaczy? Miseczki stoją?

U mnie rzepak zieloniutki i rośnie aż miło. Niech teraz ktoś zaprzeczy że warto było posiać azot ok 15 marca

 

szacun wodzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie mówię bo wiem jak jest u mnie. Siarczan siałem 10 marca w dawce 220kg/ha dziś saletrę z Kędzierzyna 220 na ha i jak na razie jest zajebiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro próba wjazdu z azotem 100 kg N,w polu mokro jeszcze,1014 będzie miał co ciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wjechalem z 1 dawka i musialem pola dzielic na czesci aby nie pokopac miejscami stoi woda ze nie widze perspektyw na szybkie wjechanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek II dawka azotu w RSM-ie.I po rozlaniu wykładam pojemniki na robaki,maże przed świętami nastąpić wysyp robactwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym myślicie lecieć na chowacza ja myślę dursban 0,6 i fury 0,1 co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają takie ciepłe dni że do świąt na pewno będzie nalot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli teraz opryszcze na chowacza zamienikiem nurelli to czy przy ponownym zastosowaniu tego samego srodka przy slodyszku dzialanie bedzie takie same cczy slabsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze panowie na wschodzie kraju macie przesrane, ja wczoraj rozsypalem trzecia ostatnia dawke azotu na rzepak, rosliny bardzo ladne mocny wigor, zywe. Jesli pogoda dopisze to nie widze w tym roku przeciwskazan do powtorki plonowania z rekordowego sezonu 2003/2004. Z tego co zaobserwowalem chowacz juz wylecial, jednak na plantacjach jeszce nie ma inwazji, mysle ze przyszla sroda to juz bedzie czas na zabieg przeciwko szkodnikom,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet śladu po chowaczach jeszcze nie ma. Czyżby nie zauważył mojego rzepaku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryskał ktoś TOPREXEM

jak to się spisuje we wczesnej fazie

kusi mnie a i jaka cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiosenny zabieg toprexem to koszt ok. 100zł/ha bardziej ekonomicznie opłaca stosować się go w zabiegu jesiennym gdzie zalecana dawka wynosi 0,3l/ha co daje ok. 60 zł/ha a efekt wspaniały stosowałem i jestem zadowolony pieknie skrócony rozeta przy samej ziemi i przezimowanie prawie 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nasz 15szt Chowacza na m2. A pogoda z dupy i nie ma jak prysnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki zabieg na grzyba bylby najbardziej ekonomiczny tzn czym? czy mozna zastosowac taka mieszanke? grzyb + targa + mospilan +mocznik i siarczan magnezu ,Czy lepiej podzielic to na 2 zabiegi i jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiosenny zabieg toprexem to koszt ok. 100zł/ha bardziej ekonomicznie opłaca stosować się go w zabiegu jesiennym gdzie zalecana dawka wynosi 0,3l/ha co daje ok. 60 zł/ha a efekt wspaniały stosowałem i jestem zadowolony pieknie skrócony rozeta przy samej ziemi i przezimowanie prawie 100%

ja tam jesienią stosuję tebukonazol a wiosną zawsze na pierwszy dawałem metkonazol a teraz naszło mnie na TOPREX bo wcześniej się go stosuje i chciałbym usłyszeć jak to wygląda w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki zabieg na grzyba bylby najbardziej ekonomiczny tzn czym? czy mozna zastosowac taka mieszanke? grzyb + targa + mospilan +mocznik i siarczan magnezu ,Czy lepiej podzielic to na 2 zabiegi i jakie?

 

Na pewno musisz to podzielic, bo inaczej zalatwisz rzepak. Ja bym dal na pierwszy zabieg targa+mospilan+mocznik, na drugi reszte. Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rzeczy się dawało, ja kiedyś dodawałem jeszcze galere do tego i było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku nie mieszaj targi z niczym innym, polec najpierw targa i dodaj najlepiej do niej atpolan(wspomagacz) wtedy mozesz delikatnie zmniejszyc dawke, a drugi zabieg cala reszta. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odnośnie ubezpieczeń prosze o wypowiadanie sie w temacie UBEZPIECZENIE UPRAW.

 

A jakie dokumenty trzeba przedstawić jak przyjedzie rzeczoznawca?

akt własności, kopia ubezpieczenia i co jeszcze, bo zgłaszałem wymarznięcie i nie jestem pewien co mi koleś mówił bo jakoś słabo słychać było

chodzi o concordie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dajecie coś na grzyba teraz?

u mnie teraz jeszcze za szybko ,

wcześnie to toprex {myślę o nim}

a jak tam u Was zgłaszacie szkody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś Sumi-Alfa 0.25/l/ha + Danasium 0.15l/ha + Bor 2.5l/ha+ Siarczan Magnezu 10kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...