Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Pirgreg

* Dokument potwierdzający tożsamość (Np. dowód osobisty, paszport)

* Dowody posiadania przedmiotu szkody (Np. faktura zakupu, rachunki, karty gwarancyjne itp.)

* Oryginał polisy lub innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia

* Oświadczenie sprawcy szkody (jeśli wystąpił w szkodzie)

 

czyli w potrzebujesz dowód osobisty, polisę oraz ewentualnie wypis z rejestru gruntów, wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich tudzież inny dokument wskazujący powierzchnię działki, najlepiej z mapką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś Sumi-Alfa 0.25/l/ha + Danasium 0.15l/ha + Bor 2.5l/ha+ Siarczan Magnezu 10kg/ha

Szybko nie siadłeś ja chyba najwcześnie po świętach wjadę na pola mocno nalało a robaka jeszcze nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przeszkód u nas deszczu nie było zbyt wiele. Zabieg w moim wykonaniu spóźniony w porównaniu do sąsiadów wszyscy jechali ubiegły czwartek piątek obsada dochodziła do 16szt chowacza na m2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki21 a jakiego chowacza było 16 szt/m2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki musisz mieć ładny rzepak że wszystkie chowacze są u ciebie .A tak na poważnie dziś byłem i w naczyniach ledwo 2szt.U mnie z reguły tydzień puzniej,będzie ochłodzenie to może go wychamuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@luki21 a jakiego chowacza było 16 szt/m2 ?

 

Brukwiaczka!

 

Jestes pewien, ze to brukwiaczek? Brukwiaczka prawie w Polsce nie ma, poza tym wystepuje wczesniej niz czterozebny, czasami nawet w lutym (w tym roku pewnie nie tak wczesnie, ale w polowie marca pewnie juz latal).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłosiłem szkodę {przezimowanie}

zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w moim rzepaku spokuj ,w naczyniu pusto przeglądnołem ze 100 roślinek i jest 1 chowacz .Robi się zimno to pewnie dopiero po świętach się coś więcej wykluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgłosiłem szkodę {przezimowanie}

zobaczymy co z tego wyjdzie

Tydzien temu był likwidator, a wczoraj pieniążki na koncie. Pole juz zaorane, ale nie dało sie jeszcze zasiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U moich okolicach pomarzły rzepaki które się wybujały ,tzn takie siane gęsto i w terminie , przenawożone azotem, miejsca gdzie zawraca się na uwrociach z nawozem lub tam gdzie się nawozy nałożyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego od kilku lat nie daje azotu na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azotu dałem tyle co z polifostki 6 czyli 35N/ha

moim zdaniem przemarznięcia są spowodowane tym że pod śniegiem było ciepło a śnieg zginą w krótkim czasie i wtedy nadeszły przymrozki a rzepak nie był zahartowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pod korzeń daje 250-300kg/ha polifoski 6,i terminowy siew.A mój ojciec raz w 70-tych latach wiosną zaorał rzepak bo wymarzł,ale to była Francuzka odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak scieło już w grudniu kiedy przyszła pierwsza fala mrozu,sniegu było 3cm , a szyjka korzeniowa była wyciągnięta po 5 cm i więcej,co było spowodowane zbyt dużą obsadą kto posiał tak do 60 szt/m2 to mógł spać spokojnie, nie mówię już o oprysku triazolem czy preparatami zynkowymi,lepiej zainwestować w to niż w ubezpieczenie 70 zł/ha i rzepak ma gruby i niskoosadzony stożek wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 590kg polifostki 6

siałem 22 08 , około 60 roślin/m2 {2,24kg/ha} myślę że wzeszło 50 a miejscami 40 a jest 30 na metrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymarzły tylko wyrośnięte rzepaki nie potraktowane regulatorem. U mnie banalnie ale najlepiej przezimowały te co było na jesieni najgorsze, rzadki i niewyrośnięte. Prawdą jest że miejscami gdzie śniegi zeszły rzepaki pomarzły bo pod śniegiem nie były przygotowane na nagłe duże spadki temp.

Jarek możesz napisać ile dostałeś odszkodowania? Pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wschody były nierówne i dlatego nie dałem triazolu a teraz te roślinki co były najładniejsze są załatwione są też place ale małe

Grześ jeszcze nie przyjechali z TUW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na jesień idzie triazol i w drugim oprysku 200ml antywylegacza do tego 2x 1 l bormaxu, bo bor dobrze wpływa na przezimownie, azot w nawozie to tylko pod korzeń i raz w oprysku poniżej 10kg mocznika na ha, przed zimą nie wyglada najlepiej ale za to dobrze zimuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem, bo pryskałem rzepak jesienią po siewie Butisanem Star, no i niestety przetrwało sporo chwastów ( chaber, ostrożeń fiołek), czym to teraz najlepiej prysnąć i kiedy żeby by było najskuteczniej - Galera 334sl ??

Co jeszcze należało by zastosować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma ktoś z was jakieś doświadczenie w uprawie rzepaku z siewu punktowego? powiedzmy ze dysponuje własnym siewnikiem 12 rzędów unicorn a na samych burakach tj 3 dni na rok on się marnuje.nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji o tej technice uprawy...jedynie to ze najlepsze efekty uzyskuje się w rozstawie rzędów 45cm jak burak a w rzędzie co 3 cm i tak średnio wychodzi 65 roślin na m2.a wczesna wiosną delikatna uprawa międzyrzędzi połączona z tańszym nawożeniem RSMem (napowietrzenie ziemi)daje zwiększenie plonu o blisko 1000kg i nawet więcej zależnie od agrotechniki!!!!!!!!!???????? czy to możliwe?

dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...