Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Skracacie już swoje rzepaki bo ja planuję w sobotę zacząć i dam 312g tebukonazolu ,tylko nie wiem czy lepiej zabieg wykonywać w przedziale między godz.10-14 czy można też później pod wieczór ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje ten toprex i ile daje się go na hektar ?

 

Koszt 1 litra to ponad 200 złotych, dawka na wiosnę to 0,5 litra/ha,

myślę że na rynku są lepsze i tańsze rozwiązania !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od soboty ochłodzenie,oglądnijcie prognozy,temp 9 w dzień ostrożnie z regulatorami,ja dopiero pojade jak będzie koło 15 w dzień w nocy bez przymrozków przez kilka dni ,końcem przyszłego tygodnia temp ma ostro iść do góry koło 20,jak będzie zimno efekt zerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje ten toprex i ile daje się go na hektar ?

 

Koszt 1 litra to ponad 200 złotych, dawka na wiosnę to 0,5 litra/ha,

myślę że na rynku są lepsze i tańsze rozwiązania !!!

tańsze zpewnością ale toprex niby można dać wcześniej i w niższej temperaturze sam mam go w planie tylko czy warto zawsze dawałem metkonazol ale tebukonazol jest jeszcze tańszy a znam takiego co daje siarkol i też sobie chwali w tych czasach może warto zaoszczędzić zwłaszcza że rzepaki przemarzły i plon będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś idzie druga dawka azotu(saletra),faza pąkowania roślinki mają 20-40 cm i jest optymalana faza do dania tebukonazolu ,tylko pogoda nie pasuje ,następna szansa na skrócenie rzepaku może być za jakieś 4-5 dni a on będzie miał już wtedy

ze 20 cm więcej ,pytanie czy podziała na taki pół metrowy rzepak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis kupiłem oprysk chciałem kupić na grzyba ale koleś mówi że teraz to lepiej na robaka bo za pare dni ma wypełznąć! Dał mi dursban i superkill i do tego mówi że mogę dać 10-15 kilo mocznika! i sie pytam jak to zrobić żeby nie popalić rzepaku ! 10 kg to na hektar sie daje??i mieszam z tymi opryskami?? normalnie ten mocznik ładuje do opryskiwacza i się rozpuści??pytam bo pierwszy raz uzywam mocznika dolistnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis kupiłem oprysk chciałem kupić na grzyba ale koleś mówi że teraz to lepiej na robaka bo za pare dni ma wypełznąć! Dał mi dursban i superkill i do tego mówi że mogę dać 10-15 kilo mocznika! i sie pytam jak to zrobić żeby nie popalić rzepaku ! 10 kg to na hektar sie daje??i mieszam z tymi opryskami?? normalnie ten mocznik ładuje do opryskiwacza i się rozpuści??pytam bo pierwszy raz uzywam mocznika dolistnie

 

10 kg na hektar to trzeba nawet dać (mocznik zmiękcza wodę). Mocznik najlepiej wcześniej(kilka godzin) zalać wodą we wiaderkach żeby go rozpuścić częściowo i potem lejesz do opryskiwacza, a jeśli jest to technicznie nie możliwe(Duża ilość) to wsyp na siatkę i lej wodę to się rozpuści a potem dajesz środki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co bedzię lepsze na robaka w rzepaku, dursban + fury, czy dursban+ proteus??

i czy ktoś z Was stosował kelpak dość mocno reklamowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje ten toprex i ile daje się go na hektar ?

 

Koszt 1 litra to ponad 200 złotych, dawka na wiosnę to 0,5 litra/ha,

myślę że na rynku są lepsze i tańsze rozwiązania !!!

tańsze zpewnością ale toprex niby można dać wcześniej i w niższej temperaturze sam mam go w planie tylko czy warto zawsze dawałem metkonazol ale tebukonazol jest jeszcze tańszy a znam takiego co daje siarkol i też sobie chwali w tych czasach może warto zaoszczędzić zwłaszcza że rzepaki przemarzły i plon będzie

 

Według mnie, o ile chcesz sprawdzić działanie Topreksu powinieneś zrobić porównanie pełnej technologi Topreksu czyli jesień 0,3l/ha i wiosna 0,5l/ha do zabiegów które obecnie stosujesz, podzielić sobie pole na połowę i to da najlepsze porównanie ale to chyba jest możliwe dopiero w sezonie 2010/2011.

Ja zabiegi opieram na tebukonazolu jesień 0,6 l/ha i wiosna 1 l/ha i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile kosztuje ten toprex i ile daje się go na hektar ?

 

Koszt 1 litra to ponad 200 złotych, dawka na wiosnę to 0,5 litra/ha,

myślę że na rynku są lepsze i tańsze rozwiązania !!!

tańsze zpewnością ale toprex niby można dać wcześniej i w niższej temperaturze sam mam go w planie tylko czy warto zawsze dawałem metkonazol ale tebukonazol jest jeszcze tańszy a znam takiego co daje siarkol i też sobie chwali w tych czasach może warto zaoszczędzić zwłaszcza że rzepaki przemarzły i plon będzie

 

Według mnie, o ile chcesz sprawdzić działanie Topreksu powinieneś zrobić porównanie pełnej technologi Topreksu czyli jesień 0,3l/ha i wiosna 0,5l/ha do zabiegów które obecnie stosujesz, podzielić sobie pole na połowę i to da najlepsze porównanie ale to chyba jest możliwe dopiero w sezonie 2010/2011.

Ja zabiegi opieram na tebukonazolu jesień 0,6 l/ha i wiosna 1 l/ha i jestem bardzo zadowolony.

 

Ja też na jesieni pryskałem tebukonazolem w dawce 0,75 l/ha i zastanawiam się czy pryskać na wiosnę też, a może orientuje się ktoś w jakim środku tebukonazol wychodzi najtaniej? bo ja na jesieni pryskałem horizonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykle na jesień daje tebukonazol {najtańszy} a wiosną metkonazol ,

tylko myślę sobie jak bym dał TOPREX na wiosnę to czas między nim a Pictorem byłby dłuższy , tylko czy w niskich temperaturach warto dawać na grzyba

może jednak lepiej zapobiegać niż leczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

triazol stosowany teraz ma za zadanie bardziej jako regulator wzrostu niż ochrona przed patogenami ,zmienia się struktura łanu przez co jest lepszy dostęp światła do dolnych partii łuszczyn co powoduje zwiększenie plonu o 4-6q, a za 2 tygodnie Pictor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego do końca nie masz racji grupa chemiczna Triazole czyli Caramba Orius Horizon itp. mają za zadanie ochrone fugicydową a dodatkowo działają jako rewgulator wzrostu. Jeżeli przewidujesz plon w okoliach 3 ton/h nie ma co sie narażać na koszty i kupować coś droższego. Oto składniki mojej receptury.

 

Dursban 0.6l zamiast Dursbanu można zastosować BI

perytroidy Ammo super 0.1

Orius 1 L

Siarczan magnezu siedmiowodny 5kg

Solubor DF 3 kg

Basfoliar 7L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak tylko wracając do TOPREX-u

mianowicie czy grzybówka dana w niskich temperaturach ma sens

czy zapobiega i leczy jeśli tak to jest warta tych pieniędzy bo właśnie spowoduje wcześniejszą ochronę plantacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego do końca nie masz racji grupa chemiczna Triazole czyli Caramba Orius Horizon itp. mają za zadanie ochrone fugicydową a dodatkowo działają jako rewgulator wzrostu. Jeżeli przewidujesz plon w okoliach 3 ton/h nie ma co sie narażać na koszty i kupować coś droższego. Oto składniki mojej receptury.

 

Dursban 0.6l zamiast Dursbanu można zastosować BI

perytroidy Ammo super 0.1

Orius 1 L

Siarczan magnezu siedmiowodny 5kg

Solubor DF 3 kg

Basfoliar 7L

 

to jest na jeden hektar? Wypryskujesz to za jednym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje Toprex od samego początku i uważam ze jest bardzo dobrym środkiem ...Na jesień 0,3 l ha a wiosną 0,5l...ja juz go stosowałem dwa tygodnie temu i rzepak nie ma zadnych przebarwień chorobowych...A moje doświadczenia z Carambą było takie ze opryskałem 3 ha wieczorem w nocy był przymrozek nie przewidziany i rzepak został w takim stadium jak go opryskałem ...Dziękuje opatrzności ze nie opryskałem wszystkiego a było tego 18 ha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosuje Toprex od samego początku i uważam ze jest bardzo dobrym środkiem ...Na jesień 0,3 l ha a wiosną 0,5l...ja juz go stosowałem dwa tygodnie temu i rzepak nie ma zadnych przebarwień chorobowych...A moje doświadczenia z Carambą było takie ze opryskałem 3 ha wieczorem w nocy był przymrozek nie przewidziany i rzepak został w takim stadium jak go opryskałem ...Dziękuje opatrzności ze nie opryskałem wszystkiego a było tego 18 ha...
uważasz że inne środki nie reaguja tak samo na przymrozki? myśle że każdy środek zastosowany przed przymrozkami powoduje takie skutki jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie środki regulujące rośline na przymrozkach wyrządzą szkody . widziałem rzepak dwa lata temu po o.7tebukonazol+1 litr ccc po zabiegu dwa dni przymrozków,14 dni zatrzymał się w rozwoju.Plon przed zabiegiem rokował 3.5t po skoszeniu 2t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie stosuje jakichkolwiek regulatorów wzrostu w rzepaku. nie ma to najmniejszego sensu rzepak ma być wielki. Po to mu sypię to nie pszenica że się wyłoży. Rzepak jak się położy- niech się kładzie łatwiej będzie mi go skosić. A plony zbieram godziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie stosuje jakichkolwiek regulatorów wzrostu w rzepaku. nie ma to najmniejszego sensu rzepak ma być wielki. Po to mu sypię to nie pszenica że się wyłoży. Rzepak jak się położy- niech się kładzie łatwiej będzie mi go skosić. A plony zbieram godziwe.

dziwna teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno żepak jest ładny jak sie na niego żuci 0.7 i niespadnie na ziemie, można ją zaraz po tym eksperymecie wypić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...