Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może i dziwna ale dla mnie sprawdzona.

co ile lat masz rzepak na tymsamym polu

ja jak zaczynałem to też nie dawałem triazoli ale teraz moim zdaniem są konieczne ale nie tylko ze względu na ochronę lecz i na pokrój łanu,

wracając do toprexu gdzie Polaków dwóch tam trzy zdania

ale z chęcią bym usłyszał więcej opinii na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeci rok. Jesienią stosuję tylko tebukonazol. Ale wiosną nie skracam typowymi środkami (regulatory wzrostu) na płatka oczywiście oprysk (Amistar)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak wcale nie musi byc duzy - Niemcy, ktorzy maja najwyzsze plony rzepaku w Europie, juz jesienia daja azot a potem skracaja. Poza tym Luki jak dajesz jesienia triazol to jednak stosujesz regulator wzrostu i to ma kapitalne znaczenie.

 

Co do 0.7 - dobre, ja slyszalem, ze zajac ma po rzepaku gora zasuwac - wtedy jest ladny rzepak. Ale z flaszka nawet bardziej mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tak mi chodziło głównie o typowe regulatory wzrostu np Stabilan bo znam takich co stosują. A co do stosowania jesienią triazoli to dla mnie podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie dziś jazda 1,2l/ha Helicur +Rapid+chloropiryfos0,6 +300g Boru+Nutri PGA 0,35 zobaczymy,w co wyjdzie w tamtym roku 43q to w tym musi być 47 minimum

haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno żepak jest ładny jak sie na niego żuci 0.7 i niespadnie na ziemie, można ją zaraz po tym eksperymecie wypić

ja słyszałem o teście kota:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile azotu wysypaliście do tej pory?

ja jak narazie to

208kg siarczanu amonu

270kg saletry amonowej

i dzis sypnę 200kg mocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja

220 siarczanu amonu = 46,2N

220 saletry kędzierzyn = 70,4N

i jutro

Dolistnie 25kg mocznika =12N

200 saletry kędzierzyn = 64N

razem

ok= 190N

 

Starczy....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to na ostatnią dawkę azotu to najlepszy jest mocznik i saletrzak bo chodzi o to że saletra ma formę NO3 a mocznik i saletrzak ma formę NO4 a NO4 jest lepiej przyswajalna dla rzepaku. Tak mi doradził doradca i u nas w okolicy wszyscy tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wysypalem 200kg siarczanu + 600 kg saletry 32N w dwoch dawkach oraz dwa dni temu ...+2l ADOB Bor i ma zapier....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jdno do kolegi OSA 21, mocznik to jest CO(NH2)2 czyli forma amidowa, natomiast saletra lączy w sobie dwie formy azotu: amonowa i azotanowa NH4NO3, a azot z mocznika jest oczywiscie ekonomiczny ale pod warunkiem ze sa optymalne warunki do jego rozkladu, tej wiosny zupelnie takie nie sa, temepratura za niska!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocznik rokłada ureaza która działa najlepiej powyżej 5 st.C i tylko o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sypałem mocznik tamtego roku i efekt był niezły. W tym roku zrezygnowałem ze względu na pogodę (zbyt niska temp) gdyż działałby za wolno a tu potrzebny jest strzał. Dałem tylko pod ziemniaka w mieszaninie z saletrą gdyż tam mi chodzi o wolny rozkład żeby czekał aż ziemniaki ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co polecacie na suchą zgniliznę - Orius ma karbedazyn wiec przychamowuje wzrost więc nie chciałbym tym. Ponoć plaga, jak u was plantacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem nic nie widziałem. Żadnych przebarwień. Ładny ciemno zielony kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co polecacie na suchą zgniliznę - Orius ma karbedazyn wiec przychamowuje wzrost więc nie chciałbym tym. Ponoć plaga, jak u was plantacje

tebukonazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co polecacie na suchą zgniliznę - Orius ma karbedazyn wiec przychamowuje wzrost więc nie chciałbym tym. Ponoć plaga, jak u was plantacje

 

Orius to czysty tebukonazol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u was z robactwem u mnie komunoikat na chowacza polska centralna

jest tez sporo slodyszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może jakim algorytmem jest obliczana wartość odszkodowania za szkody w uprawach rzepaku wynikające z ujemnych skutków przezimowania, wiem tylko że za szkodę uznaje się każdą powierzchnię, na której przezimowało mniej niż 20 roślin na metrze kwadratowym, jednak nie mam pojęcia w jaki sposób obliczana jest wartość odszkodowania, może już ktoś je otrzymał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy ktos z was stosowal juz TOPREX u siebie na rzepaku?? jesli tak co mozecie o nim powiedziec, jaka skutecznosc szczegolenie na sucha zgnilizne?? Mam na odmiania D03 mase tego paatogena i rozwazam zabieg wlasnie toprexem, o ile jest skuteczny, jesli nie to siegne nawet po AMISTAR, ale koszt kosmos, takze prosze o opinie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i myślisz ze amistar pomoże??jeśli juz sucha jest to amistarem solo nie wiele zwojujesz.

nt. toprexu raczej wiele sie od praktyków nie dowiesz.a czytać reklamy i ulotki sam zapewne umiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toprex stosuje 2 sezon ...w tym roku juz opryskałem 31 marca chorób jak narazie nie widzać rzepak jest bardzo czarny i mocno skrucony w poruwnaniu do innych ...w tej chwili pewnie na skracanie juz nic nie pomoze a jezeli chodzi o suchą zgnilizne jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kiedy można pryskac gallerą?W piatek sasiad pryskał,ale to jest już chyba za póżno.Jakie moga byc tego konsekwencje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...