Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak tam z ceną rzepaku u Was? u mnie do Bodaczowa skupują po 1280 +vat czyli brutto 1356,8 z, elewator Jaworzno po 1370 brutto. Zobaczymy jakie ceny bedą miedzy wschodnią i zachodnią Polską. i jeszcze jedno co roku wraz z trwający skupem ceny spadają, czy w tym roku bedzie tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jak co roku te pierwsze slabe rzepaki ludzie sprzedaja nie znając ceny dopiero pozniej rzucaja cennik.Co do spadania cen to tez jest tak samo,bywało tak ze po zwazeniu stałem w długiej kolejce do kosza zanim wjechałem pusto się ważyc to cena spadła 2 krotnie tak kombinuja jak mają mało rzepaku ale jak brakowalo rzepaku to stałym klientom robili korekty i podwyzszali cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do skupującego u mnie przywieźli rzepak. Wilgotność z pokosów 5,5 z pnia 9,6. Cena 1300 netto. Plon porażka 2,5-3 t z ha. Ten który miał z pokosów mówił że w tym roku ma połowę tego co rok temu. Czyli cena raczej będzie rosła jak zaczniemy kosić. No chyba że nagle plon wzrośnie w co wątpię bo byłem u mnie oglądać to strasznie mało łuszczyn. Deszcze podczas kwitnienia swoje zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł na paski po przejeździe ciągnika tam gdzie rzepak nie był desykowany a po zabiegach na płatek niestety nie wstał - te pasy się strasznie zielenią i wątpię że da się je normalnie wymłócić. A gdyby tak pozostawić to i pojechać zaraz po zbiorze Reglone i po 4 dniach wykosić tylko te miejsca - czy to się opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kosiłem je za jednym razem. Jak sita dobrze zamkniesz i dasz dobry wiatr to zielone wyleci za kombajn z te dojrzałe ziarna pójdą w zbiornik. A co do ceny to na Matifie niezła 1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś do skupującego u mnie przywieźli rzepak. Wilgotność z pokosów 5,5 z pnia 9,6. Cena 1300 netto. Plon porażka 2,5-3 t z ha. Ten który miał z pokosów mówił że w tym roku ma połowę tego co rok temu. Czyli cena raczej będzie rosła jak zaczniemy kosić. No chyba że nagle plon wzrośnie w co wątpię bo byłem u mnie oglądać to strasznie mało łuszczyn. Deszcze podczas kwitnienia swoje zrobiły.

 

Ale z pokosow generalnie jest nizszy plon. W obecnej fazie (czyli koniec wegetacji) rzepak tworzy kilka do kilkudziesieciu kilogramow plonu dziennie. Jesli zostanie skoszony pokosowka 2 tygodnie przed zbiorem to w momencie sciecia lodygi plon przestaje byc tworzony. Dlatego lepsza jest desykacja, bo nie zabija procesu tworzenia plonu od razu tylko daje rzepakowi jeszcze troche czasu. A co do wielkosci plonow w tym roku to jestem ostrozny w ferowaniu wyrokow - niektore rzepaki wygladaja calkiem ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desykacja 2 tyg przed zbiorem - pod warunkiem że przez ten czas nie będzie ekstremalnie wysokich temperatur bo może z pięknego rzepaku wyjść taki sobie mak.

Odnośnie ceny to kierownicy działu kontraktacji niechętnie i spod wąsa mówią że chyba niestety bardzo nam przykro ale w miarę skupu będziemy musieli niestety podnieść cenę bo surowca mało (na Słowacji bryndza a oni już prawie skosili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad wykosił kawałek rzepaku wydajność ok.3t/ha,rzepak niechroniony na płatek,zobaczymy co będzie u mnie za tydzień.Moje koszty bezpośrednie bez amortyzacji wyniosły ok.3400zł/ha.pewnie wyjdzie że na to że zysk z rzepaku w technologii wysokonakładowej iniskonakładowej będzie podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas rzepak po rzepaku, bez większego nawożenia z ochroną 1x tebukonazol i 1x mospilan dał 2,45 t z ha, na 4a i 4b glebie. uważam że jest nieźle. zbierane przedwczoraj z pokosów, ceny jeszcze nie znają, podobno ma być nie niższa niż 1280, wilgotność 6%

w tamtym roku przy o wiele większych nakładach było podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam rekorda macie jakiś dobry sposub na zapchaną młocarnie albo jeszcze lepiej, zeby sie niezapchała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzepaku jak mucisz nie rozkręcaj młocarni na maxa tylko zostaw sobie z 2-3 obroty jak ci się zapcha wtedy odkręcasz na maxa i masz lżej ją wyczyścić. Jeżeli ci się często zapycha to może za szybko jedziesz a rzepak masz mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam rekorda macie jakiś dobry sposub na zapchaną młocarnie albo jeszcze lepiej, zeby sie niezapchała?

Popuść sprzęgło na podajniku ślimakowo palcowym to tam ci się zatka a nie na bębnie.

Dziś wykosiłem z pnia gościowi wilgotność 13% i 10% plon dobre 3 tony z czego 200-300 kg zostało na polu. Zielone łuszczyny wylatywały nie pomogło skręcenie młocarni jak na zboże. Z moim rzepakiem czekam do przyszłego tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiałem po raz 1 w życiu rzepak

niewiele bo 10 ha na spróbowanie

pryskałem na robactwo i ścieżki mi się położyły

jak myślicie czy jak nie opryskam to będzie bardzo zielony

dodam że rzepak jest bardzo wyrośnięty

obok pole mają pgr to ich ma polowę łuszczn

i bardzo chude a zawsze bardzo dużo zbierali

spodziewam się rekordowego plonu nawet powyżej 4

wszyscy mi mówią że takiego rzepaku jeszcze nie widzieli

nie da się ukryć mało nie dostał pod korzeń 500kg nawozu ponad 200 czystego azotu na wiosnę

rośnie 3 rok po gnoju i przed orką dostał 4tony wapna magnezowego

klasa ziemi: 4a/b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepak odmiana Casoar -plon 3,6 t wilgotność na dziś rano 9,7% ...cena 1360 zeta netto za technologiczny... odbiór jutro rano z magazynu na koszt kupującego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlak nie masz sie z czego cieszyc u mnie jest po 1400 netto.... mysle ze kupujący nagonią cene do konca tego tygodnia na 1550, biorąc pod uwage fakt jak progresywnie urosła cena w tym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dwoch dni desykuje rzepak, zbior, mysle ze koniec przyszlego tygodnia sie zacznie, dosc zielono jeszcze na polu, natomiast nurtuje mnie takie pytanie, jaki bedzie plon. Kiedy wjezdzam w łan z opryskiwaczem to szczerze powiem ze az ciagnik zwalnia, dawno takiego łanu nie mialem, natomiast kwestia łuszczyn??? Wydaje mi sie ze z plonem juz nie bedzie tak kolorowo, szacuje na 3t/ha. Piszcie jak tam plony w waszych miejscowosciach. Pozdro Spokojnych zniw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateusz uwierz mi 4 t to nie jest rewelacja. U mnie mają po 4,8-5,2 przy takich nakładach jak twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak skosimy

może będzie lepiej

nigdy mnie rzepak nie intertesował bo go nie siałem tylko zboże buraki i kuku

napisze jak skosze

ps gdzie można sprzedać dobrze rzepak w okolicach piły-bydgoszczy

transport mam własny że może być kawałek ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już swój rzepak zkosiłem plon mizerny w porównaniu do poprzedników 2,9 z hektara wilgotność od 5,1 do 7,4 zanieczyszczenie 2% cena kontrakt po 1070 10 ton a reszta po 1353 10 ton jeszcze trzymam bo gadaja że pujdzie do góry ale ile to gadanie jest wartne zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz proszę z kim zawarłeś kontrakt na 10 ton?

w naszym rejonie to kontraktowali nawet po 5 ton, bo wiedzieli ze nie bedzie za duzo rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim rejonie skupy nie bawią się w kontraktację,tylko obowiązuje cena dnia,tym samym ja jako dostawca nie jestem pokrzywdzony,w piątek cena dnia to 1410-1450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...