Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

luki niema tam z dzisiaj są z poniedziałku jestem ciekaw jak to się rozwinie bo mam rzepak na polu,jutro zaczynam kosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaż po 360,50 euro z dostawą na sierpien 2010, 356 z dostawą na maj 2011, i 336 z dostawą na sierpień 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedaleko mnie gościu skupuje po 110zł za t słomy. Moim zdaniem mało.

130 to ja dostaje za tone w spalarni spresowane i zawiezione przeze mnie

ja mówię za zbożową a nie rzepakową, i sprasowaną, odbierają sobie sami, idzie to podobno na brykiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,9 t z hektara

skąd jesteś że już kosisz

ja z pilskiego i jeszcze nikt nie ruszył a pgr dopiero pryskać dobrze skończyły

ja też jestem z wielkopolski ale wiesz wielkopolska ma 200 km przekroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykosiłem w sobotę z pnia bez zasuszania 3t z ha 7,2% wilgotności 1445zł za tonę zdany w sobotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z okolic Kępna ceny które podaje sa cenami netto, miałem odmiane satori wydaje mi sie że to jakaś wcześniejsza odmiana jest bo kolega terz ją już zkosił i był suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykosiłem w sobotę z pnia bez zasuszania 3t z ha 7,2% wilgotności 1445zł za tonę zdany w sobotę

Gdzie odstawiałeś rzepak, cena jest interesująca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie plon na najlepszym polu 3,5 tony a cena w Bodaczowie to 1360 netto już od tygodnia. Ja skosiłe już wszystko unas prawie koniec żniw rzepakowych jutro kosze kolesiowi chyba już ostatni w okolicy ale ma straszną lipe kupe zielonych odrostów może jakoś pujdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po rzepaku...wilg 6,2%. zanieczyszczenia 1,8 %..technologiczny ;]...cena niestety kontrakt 1370 zl brutto...o plonach tam gdzie nie przeszedł grad 4,3 t...a gdzie przeszedł to 2 tony mniej ;[...zostawiłem pasy dla rzeczoznawcy z Concordi zobaczymy co powie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie połowa żniw rzepaku! Wczoraj 10 hektarów plon 3,5 do 4 ton

Wilgotność 6,7-8% Zanieczyszczenia 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rok w plecy,dopiero zaczynam kosić plon 2,3 tony wilg 7 proc zanieczyszczenia połowkami 9 proc cena 1300 brutto.U ludzi niechroniony sypie po 1 tonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mieliście super wilgotności pewnie po randapowaniu. U nas ci co nie randapowiali - większość dopiero wczoraj wilgotność poniżej 8% a tak to do 10 dochodziła. U mnie plon średni 3,4t/ha. Generalnie zawiodła Kalifornia jak nigdy. Najlepszy Exqusite 4t i o dziwo Vision też tyle samo. Ale ziarno jeszcze brązowe a wilgotność 8%. Może tak cecha odmianowa. Cena na przedwczoraj 1360 netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie rzepaczek po 1250 netto i bardzo mi się to nie podoba, ale był zakontraktowany. Dlatego też poszukuję jakiegoś źródła gdzie można zakontraktować na przyszły rok, jestem z okolic Wielunia. Jak byście coś wiedzieli gdzie w tych okolicach można zakontraktować to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam sobie forum, to widze spore rozbierznosci w plonach!!! pogoda w polsce miala w tym roku mniej wiecej podobny przebieg, wiec mysle ze nie powinno byc az tak duzych wahnięć. No chyba ze gdzies lokalnie wystąpilo gradobicie badz jakas nawalnica. Ciekaw jestem jak to bedzie u mnie wygladalo, u mnie rzepak jeszcze nie ruszony, dopiero teraz po tych deszczach bedziemy go atakowac, desykowany juz bedzie ladnie uschnieta lodyga i wszystkie łuszczyny-dodam ze w tym roku rzepak bez NPK jesiennego takze nie wiem czego sie po nim spodziewac. Odmiany PR45D03, Visby, Vision, Wallery-ogółem 50ha pod kose. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Wallery miałeś już wcześniej?Dobry będzie na 4 klase żwirkowata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mie plon 2,3dt przy wilgotności 9% i 2,1 przy wilgotności 7,4% , odmiana

catana po zimie wymarznięty w 40% , a u mnie cena 1390 + VAT

I wczoraj gość sprzedawał pszenice nie chronioną i średnio nawożoną(tak przynajmniej mówił) z 0,90ha plon 3,3dt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...