Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tamtym roku zastosowałem tą polifoske na 1 strzał i powiem, że siarka zrobiła swoje ziarenka były bardzo duże. Myśle że to jej zasluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz o ziarenkach tylko o plonie, ze swoich obserwacji widzę że siarka bardzo poprawia jakość ,nie ma tych brązowych ziarenek tylko wszystkie są czarne wyższa zawartość oleju ,poprawia przez to gęstość nasion -duża zwyżka plonu na stanowiskach lekkich z niedoborami siarki a na cięższych próchnicznych ziemiach wzrost może być nieduży,także w pobliżu dużych kominów typu bełchatów nawożenie siarką może być zbędne.Pamiętajmy że nie tylko rzepak potrzebuje siarki ,także zboża kukurydza i buraki ,musimy potem pole obowiązkowo wapnować ,siarczan amonu to dobry i tani nawóz ale źle go rozsiewać,ja zaopatrzyłem się w saletrosan 13proc S, jest mieszaniną w jednej granulce saletry i siarczanu dając odpowiednią dawkę po ruszeniu wegetacji mamy 1 przejazd po polu,saletrzaki z siarką tylko 4 proc S są dobre pod zboża .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dodam jeszcze od siebie ze siarka ma wplyw na kolor kwiatostanow sa bardzie zolte co z tym idzie w parze bardziej zacheca nasze pszczolki do zapylania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dodam jeszcze od siebie ze siarka ma wplyw na kolor kwiatostanow sa bardzie zolte co z tym idzie w parze bardziej zacheca nasze pszczolki do zapylania

i słodyszka też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dodam jeszcze od siebie ze siarka ma wplyw na kolor kwiatostanow sa bardzie zolte co z tym idzie w parze bardziej zacheca nasze pszczolki do zapylania

i słodyszka też

ale to wpływa kożystniej na plon, a pozatym to słodyszka można zwalczyc chemicznie, tylko po co tak jak napisał @maciej.goo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a siarka to glownie jest potrzebna roslinom aby mogly pobierac wszystkie inne potrzebne skladniki z gleby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slodyszek kolego rowniez zapyla kwiaty. wiec gdy rzepak kwitnie robak nie jest juz szkodnikiem

u mnie zawsze rzepak kwitnie dość długo, może u ciebie jest inaczej:) robal jak wpierdzieli wszystkie kwiatki to i za pąki się weźmie

wolę aby go nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mam inny rzepak lub innego slodyszka jak juz sa kwiaty to nie pryskam na robaka. tak juz kilka lat. zabija sie wszystkie owady ktore zapylaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie chodziło o rozkład i działanie polifoski 21

np. w porównaniu do siarczanu amonu

bo o kiezerycie nie wspomnę chyba że potrzeba Mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba do połowy listopada

teoretycznie tak jak piszesz

ale słyszałem od znajomego{w ubiegłym tygodniu} że jeszcze idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CONCORDIA skróciła z 15 listopada do końca pażdziernika. a inni to niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E nie mogła skrócić bo ja ubezpieczałem 4 listopada w Concordii a termin był do 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E nie mogła skrócić bo ja ubezpieczałem 4 listopada w Concordii a termin był do 15

Przedłużyli do 30 listopada Wczoraj ubezpieczałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E bajki piszesz ja dopiero przypomniałem sobie 25 listopada i upespieczyłem jak zawsze w concordii.o rzepaku pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mało popularny ten nawóz a skład ma ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z innej beczki

stosował ktoś FALKON w rzepaku niby nie jest zarejestrowany ale moze ktoś już eksperymentował pytam bo mam mozliwośc kupna po dośc atrakcyjnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie na start wiosenny lepiej siarczan amonu czy saletrosan?? (obydwa z siarka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siarczan zaleca się stosować na odczyn zbliżony do zasadowego na niskim ph nie powinno go się stosować bo bardziej zakwasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...