Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

siarczan zaleca się stosować na odczyn zbliżony do zasadowego na niskim ph nie powinno go się stosować bo bardziej zakwasza

czyli wejde z saletrosanem bo u mnie z tym odczynem to różnie bywa niby wapnowane 2 lata z rzędu ale te pole kilka lat bylo ugorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że cena będzie wyższa bo oni żadko przepłacają, ja bym podpisywał teraz za 2000zł. Był już u mnie jeden przedstawiciel jak mu tyle powiedziałem to się uśmiechnoł. Wszystko przed nami rzepaku potrzebują a nie wiadomo co będzie w lutym jak śniegi znikną i odkryją całą biedę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000zł to jak najbardziej realna cena. Na MATIF wczoraj rzepak po 463,75 euro i szybko pnie się w górę. A fakt, że rzepak jest w cenie wystarczy pójść do sklepu i porównać ceny oleju rzepakowego i zwykle droższego słonecznikowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to tylko jeszcze jakoś przezimowało bo u mnie w okolicy weszły w fazie 4-6 liści a szyjka jak zapałka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zboza sa pod wielkim znakiem ? a zima sie jeszcze nie zaczela moze panstwo wrescie podejdzie do rolnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku zboza sa pod wielkim znakiem ? a zima sie jeszcze nie zaczela moze panstwo wrescie podejdzie do rolnikow

O czym Ty marzysz ,nigdy się nie troszczyli o polskiego chłopa a teraz będą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że ADM Szamotuły oferują teraz kontrakt po 1700zł, ale kto im teraz podpisze, jak nie wiadomo jak przezimują rzepaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą doskonale jaka jest sytuacja z rzepakiem i ile będzie kosztował. Właśnie dlatego próbują ratować się tańszymi kontraktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego mnie dziwiła oferta niemiecka 350euro przed zasiewami - nie ma rygoru ton tylko to co urośnie -daje do myślenia w tym roku nie urosło tyle co się spodziewaliśmy - i grożono karami w Polsce

dostałem sugestie aby się nie wiązać kontraktami z tymze sugestia była przy cenie rynkowej 1450

faktem są mniejsze zasiewy w Europie, Soja też nie jest tania, zobaczymy jak to przezimuje - teraz w Brazylii ... czytałem ze powodzie po suszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ żaden z tych cwaniaków nie przepłaci za rzepak jak nam oferuje przykładowo 1600 to ma podpisaną wcześniej umowę na odpowiednio wyższą cenę i dopiero wtedy szuka towaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki środek polecacie na dobicie fiolków na wiosne oprócz Galery?Mam tylko fiołki do zwalczenia,Colzor Trio w dawce 3,3 nie pomógł na jesien.Czy Foxem albo Legatem można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpóść sobie fiołka jak rzepak ruszy to fiołk nie dogoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jestem dość mało zorientowany w uprawie rzepaku i ogólnie jestem raczej początkującym rolnikiem ale chciałbym prosić was o małą podpowiedź, mianowicie chciałbym się dowiedzieć co będzie jeśli po zbiorze rzepaku w lipcu zebrane nasiona wysieję do gruntu pod koniec sierpnia tego samego roku jest szansa ze coś w ogóle z tego będzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siewca po takim zabiegu na marchewke bym nie liczył, ale na 100% urośnie z tego ponownie rzepak ;D

 

Na mazowszu chandlarze oferowali mi w tym tygodniu 1800+VAT za rzepak, ale chyba trzeba jeszcze troche poczekać bo płaczą że nie mają towaru bo rolnicy pozbyli się wszystkiego w żniwa, dobra cena plus niezbyt dobre warunki zbioru spowodowały że niewielu rolnikow zdecydowało się na przechowywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedź:) a powiedzcie mi jeszcze jak to jest z przechowywaniem rzepaku przechowuje się go normalnie tak jak robi sie to w przypadku przechowywania tradycyjnych zbóż czy potrzebne sa jakies dodatkowe zabiegi np suszenie tak jak to jest w przypadku kukurydzy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię że nie więcej niż 7,5% nie wiem jak przy 8% ale przy 9% wilgotności nie przechował się u mnie jak należy po prostu zrobił się siwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zepsuć się zaraz nie zepsuje ale nie wiadomo jaką ma wtedy wartość technologiczną. Jak przy 7,5% wyłby czesto dmuchany nawet zimnym powietrzem nie powinno się nic stać. Ale 7.5% to tylko po desykacji bo tak normalnie to ze słońca może i mieć mniej ale jak poleży przez noc ma przyczepie to ze 2 punkty i podskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy brak przebarwien rzepaku na jesien a dokładnie chodzi mi o brak koloru fioletowego świadczy o dobrym zaopatrzeniu roślin w fosfor?Mam rzepaki na których zastosowałem pod korzen 200 kg saletrzaku,czy zasadne jest podanie na wiosne nawozu typu nitrofoska?Co w ogole sadzicie o tych nawozach dostarczanych na wiosne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...