Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cena rzepaku na dziś, zaproponowana przez chandlarza to 2020 zł brutto za tone i gdyby nie pogoda i koszmarne warunki na drogach to pewnie bym sie dłużej nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj w agrobiznesie cytowali nasze forum

z 8.12 o cenach rzepaku mają PROBLEMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem zamiast 2020 napisać 2120 albo jeszcze lepiej 2220 netto, zacytowali by w agrobiznesie i ceny rzepaku poszybowałyby w góre....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam na temat tego programu szkoda się wypowiadać. Dobry to on jest ale do głoszenia propagandy jak niegdyś dziennik telewizyjny. Ceny biorą z kosmosu albo z takimi przedziałami że zawsze pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogłem zamiast 2020 napisać 2120 albo jeszcze lepiej 2220 netto, zacytowali by w agrobiznesie i ceny rzepaku poszybowałyby w góre....

 

A to już była by prawie spekulacja ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do programu TV to czytają i wiedzą w czym rzecz a piszą , no dzisiaj akurat im się udało bo i o świniach powiedzieli prawdę

tylko po jednym programie zdania o nich nie zmienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie proszę o podpowiedź mam 10 pola po rzepaku ozimym california po 2 tyg było z talerzowane i tak zostało do dziś teraz patrząc na tegoroczne cenny zastanawiam się czy nie pociągnąć ten rzepak jeszcze raz wiosną oprysk na chwasty i mam zamiar na wieść obornikiem na wierzch i go przerzedzić kultywatorem lub bronami. jest równo posiany ale nie urósł za duży nie był podsypany azotem jedynie potasu podsypałem bo miałem go zaorać na zimę ale nie zdążyłem ile mogę wyciągnąć z samosiewów i jaki był by oprysk dobry na wiosnę pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może przy dobrych wiatach z 2t/ha osiągniesz w co i tak wątpię ale może zostaw z ha albo 2ha i się przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zostawil taka plantacje rzepaki

Co za tym przemawia

Ogólnie bardzo słabe plantacje może być wysoka cena

Drogie koszta orka mat siewny oczywiście chodzi o posianie czegoś innego

Jak będzie po 2 tys to i dwie tony wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym zostawił, nawet około 3 t/ha jest realne, tylko z przeżarzeniem możesz mieć problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podemną, a czy któryś z was eksperymentował kiedyś z uprawą samosiewów rzepaku i czy plony które podajecie sa sprawdzone?? Ja kilka lat temu zostawilem samosiewy i bardzo tego żałowałem, dobrze że była to niewielka powierzchnia, rzepak wydał plon 1,3 tony z hektara, natomiast przy bardzo zbliżonym nawożeniu i chemi ten siany standardowo plonował na poziomie 4 tony. Jak dlamnie to głupota i strata pieniędzy, no chyba że ktoś uprawia rzepak ekstensywnie i taki plon go zadowoli, jeśli ktoś chce uprawiać więcej rzepaku to niech sieje rzepak po rzepaku, ale niech sieje a nie zostawia samosiewy, ja już więcej takiej głupoty nie zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie sprzeczac bo do tego moze dojsc ale ja eksperymenty robilem i nie bede sie tu dalej wypowiadal na ten temat po co takie przeciaganie sznura jak ktos cos chce wiedziec zapraszam na priw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu do którego sprzedaje mówił że raz też ktoś przywiózł mu kalofornię dopiero po zapłacie kasy powiedział mu że to był rzepak zasiany z wcześniejszej uprawy nie zaprawiony reszta normalnie. Wyciągnoł jak dobrze pamietam coś pod 3t czyli z 30% mniej niż z materiału kwalifikowanego.

Moim skromnym zdaniem zostaw do wiosny zobaczysz co z niego wyjdzie. Starą szkołą to najpierw azot a potem ciężkie brony na poprzek. Jak wcześnie wspomniano cena rzepaku na przyszły rok może być odpowiednio wysoka warto może wię zaryzykować. Jak to u mnie mówią" kto nie ryzykuje w Rawiczu nie siedzi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zobaczymy wiosną gdzieś w połowie lutego mam odbiór obornika to go rozrzucę podsypie jeszcze siarczanem i zostawie na opserawcje bo kwietnia w tym roku mi wydała california 3,9t bez obornika dzięki wielkie za porady pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co powiecie o rzepaku jarym , mam zamiar to zaśać tak z 2ha na próbe zamiast lnu oleistego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ale skutecznie mnie zniechęcili fachowcy daj spokój plon 2t/ha w idealnych warunkach i doskonałej agrotechnice. Normalnie 1-1,5 t/ha katastrofa z robactwem. Jak wszystko przestaje kwitnąć to Jary jest w fazie zielonego pąka. Pozatym zbiór kosisz na końcu żniw nawet we wrześniu i trzeba mięć dobry kombajn bo forma zimowa leci wszędzie a ten to poprostu płynie jak woda bo jest drobny jak mak. W przyszłym tygodniu będe na spotkaniu rzepaczanym dotyczącym właśnie rzepaku jarego więc będę wiedział więcej. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie co powiecie o rzepaku jarym , mam zamiar to zaśać tak z 2ha na próbę zamiast lnu oleistego
słyszałem że jest bardzo zawodzący w niektórych latach sypie 20-30%mniej niż ozimy ale są lata że jest katastrofa ale to wszystko wyczytane z różnych źródeł

taka ciekawostka - zbiory rzepaku na świecie w większości pochodzą z rzepaku jarego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na próbe to siej.Siałem to cudo z sześć lat raz miałem 2 tony ale częściej bywało 1.4 t.Jedyny plus to stanowisko pod pszenice.Szkoda nerwów na to zielsko.Zbiór przypadał po żniwach w sam raz na zasiewy ozimego.Od czterech lat niesieje jarego i napewno go nieposieje.A przedstawiciele firm nasiennych bedą opowiadać pierdoły że ich odmiana gdzies tam na poletkach dała 3 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jary raz zasiałem. Plon 2.5 T ale największym minusem jest termin zbioru. U mnie wypadł w środku żniw. I trzeba było założyć przystawkę dosuszać itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja siałem jary 2 lata ,plon 2 do 2,5 t ale problem z komosą i słodyszkiem ale cena zachęca,a i jeszcze jedno rzepak jary potrzebuje lepszej gleby jak ozimy ,jest podatny na niedobory wody, ja siałem na 2 i 3a klasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Jarym ...porażka całkowite ...robactwo z całej okolicy na twoim polu koszty wielkie a plony mizerne ...A ci co piszą ze mieli więcej niz dwie tony ...to piszą głupoty albo mieli wielkie szczęście ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli badziew ,dzięki za rade ,2 tony to nawet przy dobrej cenie po odliczeniu kosztów to cudów niema ,lepiej poczekam i zasieje ożimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...