Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jary 3,5t?!

chyba z 2ha.

Mam tekiego sąsiada co jak jedzie siać nawóz to mówi że ma 3ha, a jak jedzie kosic to wtedy mówi ze pola jest 2 ha i dlatego ma takie dobre plony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ceny nie wiem ale zastanawiam sie ile moze kosztowac rzepak za rok, zasiewy male, zapotrzebowanie duze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ceny nie wiem ale zastanawiam sie ile moze kosztowac rzepak za rok, zasiewy male, zapotrzebowanie duze
za rok to znaczy w żniwa 2011 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 kg/ha czy 2000zł/t?

Słabo wygląda rzepak jeżeli na wiosne bede miał co najmiej 20-30 roślin na m2 to bede go ratował wszytskimi sposobami bo cena bedzie napewno około 2tys/t

a moje przepowiednie sie sprawdzaja , nawet to co cytowali w agrobiznesie to sie sprawdziło, że na wiosne pszenica bedzie po 1000zł/t, ziemniaki po 1zł/kg a rzepak za 1700zł/t (tu nawet jest lepiej niz myślałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje tylko tej odwilży bo śnieg znikl wiec mróz może zrobić swoje.

jeśli idzie o wiosnę jestem spokojny obsadę mam więc bede w niego ładował ile wlezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem,że trawa i pszenice jakies bardziej zielone się zrobiły,chyba wegetacja delikatnie ruszyła a to zły znak.

Też mam takie postanowienie jak Men,jeżeli przezimuje to będę go faszerował jak gęsi tuczyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, kazdy bedzie ladowal bo cena bedzie pewna. tylko jeden warunek..musi jakos przezimowac

ja tez stawiam na cene ok.2000/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem,ale w tym roku zamierzam magazynować rzepak,myślę,że za rok może się po 2500zł sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał such najlepiej po randapie to mozesz się bawić ale jak spiepszysz przechowywanie to i 1000 nie dostaniesz jak się zrobi biały. Najlepiej puścić przez suszarnię jak coś podejrzany bedzie ale to koszty a i cena nigdy nie wiadomo wszystko zależy jak poleci do zbiornika. Wystarczy że dobre 4 tony będą to zaraz cena poleci w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że część rolników postawi dodatkowe silosy i zacznie przechowywać rzepak ,tak około 30% to cenę będziemy mieli na żniwa z matif ,albo nawet 10 euro więcej ,firmy masowo wykorzystują fakt że sytuacja gosp.jest cienka i rzepak idzie prosto z pola a kasa z niego na odtworzenie zasiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kosztuje około 10 zł od tony/miesiąc + wsyp no i ewentualnie wysyp też coś koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem oferte kupna po 2200 netto, szkoda że musiałem rzepak sprzedać w grudniu po 2020 netto, pare złotych przeszło koło nosa.

Stosował ktoś saletrosan? bo kupiłem to cudo i mam zamiar dać 400kg/ha na pierwszą dawke, wie ktoś jak to sie sieje i jakie sa efekty po tym nawozie, warto się w to bawic czy lepiej dać wiosna saletre a siarke jesienią pod korzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które przechowują rzepaczek. Chciał bym się dowiedzieć jak wyglądała cena przez ostatnie parę lat do tyłu, mianowicie jaka była różnica w cenie o żniwa a jaka załóżmy w styczniu. Pytam bo zastanawiam się czy nie warto zacząć magazynować i sprzedawać w późniejszym okresie na wolnym rynku. A ja sieję rzepak od nie dawna, i się nie interesowałem cenami w późniejszym okresie. ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś rzepak magazynowany w skupie od żniw rozliczyłem po 2100 netto, po żniwach był po 1300 - kolego "śledzik" na to nie ma reguły. Trzeba obserwować co rośnie na polach i słychać jak się plony udają w innych częściach kraju i przede wszystkim za granicą. Jak rzepaku mało zasiane, lub warunki wegetacji słabe były to na pewno warto przetrzymać, a jak na odwrót, to oddać swój rzepak na zaufanego sąsiada który ma umowę z gwarantowaną ceną i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAŁOŻYŁEM TEMAT W DZIALE PRODUKCJA ROŚLINNA

nasze forum Exclamation Exclamation Exclamation

zajrzyjcie bo to jest chyba koniec tego BAGNA Idea Idea Idea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku co to jest? Daj jakis konkretny adres a nie jakies dziwadła rozsylasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czlowieku co to jest? Daj jakis konkretny adres a nie jakies dziwadła rozsylasz

spoko KOLEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...