Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: Czy ktoś słyszał, że można zwalczyć maki w rzepaku ozimym wiosną stosując mieszaninę izoproturonu + lontrel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZAŁOŻYŁEM TEMAT W DZIALE PRODUKCJA ROŚLINNA

nasze forum Exclamation Exclamation Exclamation

zajrzyjcie bo to jest chyba koniec tego BAGNA Idea Idea Idea

 

To ja też idę tam zerknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem rzepak opryskany 2.5 l izoproturonu +0 .25 l tomiganu i troszkę go przyhamowało i pokręciło ale sam izoproturon krzywdy rzepakowi wiosną nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo IPU to głównie na miotłę i komosę jest. Galera nie wyjdzie taniej poza tym że mak się rozsieje to chyba na wartość techmologiczną rzepaku nie ma. Może wizualnie to denerwuje taka plantacja ale chyba koszty są ważniejsze policz ile tego masz a potem myśl co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem numerem 1 jest w tej chwili RZEPAK.... podobno okolo 1900 kontrakt można podpisać.... na MATIFIE okolo 500 EUR stoi. tylko głowa od jednego mnie boli... od cen nawozów... MASAKRA. byłem na ciekawej z nawozami i daje link : http://www.nawozeo.pl/index.php . ja tam mocznik nieco tańszy znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam mocznik nieco tańszy znalazlem

Nie uważasz że to już bywa nudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo IPU to głównie na miotłę i komosę jest. Galera nie wyjdzie taniej poza tym że mak się rozsieje to chyba na wartość techmologiczną rzepaku nie ma. Może wizualnie to denerwuje taka plantacja ale chyba koszty są ważniejsze policz ile tego masz a potem myśl co dalej.

 

dzięki za wstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem numerem 1 jest w tej chwili RZEPAK.... podobno okolo 1900 kontrakt można podpisać.... na MATIFIE okolo 500 EUR stoi. tylko głowa od jednego mnie boli... od cen nawozów... MASAKRA. byłem na ciekawej z nawozami i daje link : http://www.nawozeo.pl/index.php . ja tam mocznik nieco tańszy znalazlem

 

dzięki za wstawke. o stronę mi chodzi. a gdzie te notowania MATIF można znaleźć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki. saletre znalazłem ale sam nie wiem jak do ceny podejść

za 1050 się ogłasza. w mazowieckim a pewnie dostawa jesze dojdzie.

daje link : http://www.nawozeo.pl/kupujacy.php?id=301 .

jesli macie coś tańszego to poproszę o podpowiedz. dost w warmińsko maz musi być. musimy sobie pomagac no nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to pomagajcie sobie w temacie o nawozach. Tu robimy bajzel o rzepaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wywiozę swoje pszczoły na rzepak a później na grykę. Obecność pszczół na plantacji rzepaku i gryki zwiększa plony o 30 % a to nie mało. Nie chcę żadnej zapłaty za zapylanie, a jedynie wywieźć swoje pszczoły. Plantacje tylko z małopolski. 508-649-323 po 19-tej lub pszczola_k@interia.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie wywiozę swoje pszczoły na rzepak a później na grykę. Obecność pszczół na plantacji rzepaku i gryki zwiększa plony o 30 % a to nie mało. Nie chcę żadnej zapłaty za zapylanie, a jedynie wywieźć swoje pszczoły. Plantacje tylko z małopolski. 508-649-323 po 19-tej lub pszczola_k@interia.eu

Chętnie ,ale ja mieszkam na Kujawach .To chyba za daleko abyś skorzystał z mojej oferty .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chętnie wywiozę swoje pszczoły na rzepak a później na grykę. Obecność pszczół na plantacji rzepaku i gryki zwiększa plony o 30 % a to nie mało. Nie chcę żadnej zapłaty za zapylanie, a jedynie wywieźć swoje pszczoły. Plantacje tylko z małopolski. 508-649-323 po 19-tej lub pszczola_k@interia.eu

 

a lubelskie okolice annopola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zaczynacie sypac azot pod rzepak czy najlepszy termin to koniec lutego na zamarznieta ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prognoza się sprawdzi -15 bez okrywy to będziemy sypać azot przedsiewnie pod jare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś jechałem do lublina i ładne rzepaki tam ludzie mają,

ciekawe czy dotrwają do wiosny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, oglądałem poletka w zmojskim bardzo ładnie utrzymane, brak oznak zagrzybienia, szyjka przyzwoita, głęboko ukorzeniona, rośliny niskie mocne, szkoda by było gdyby zmarzły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady wzajemnej zgodności,nie przeszczeganie może zaboleć finasowo(dopłaty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwszym niestety

 

czemu niestety?

Weź wyjedź i posiej to się zdziwisz ile zdjęć ci zrobią dobży ludzie. Ostatni na jakimś tam uświadamianiu rolników był Pan z BP i mówił że dostają sporo anonimów ale oni mogą reagować na oficjalne zawiadomienia. Czyli w soboty to można jechać bo do poniedziałku śladu nie będzie. U mnie gnojówki tak kilku woziło nawet co odważniejsi jechali w piatek po 16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...