Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no dzisiaj do..bało -15 dln ślask bez śniegu licze na cud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz po rzepaku, bede musiał posiać zboże jare, chciałem posiać jęczmień ale nie mogę bo na jesien prysakłem fuego + szabla i bede musiał posiac pszenice jarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coraz gorzej dziś oglądałem to zawiązki pąków jeszcze nie przemarzły ale są na wierzchu tylko miejscami przykryte śniegiem. Więc jak tak dalej potrzyma to też do orania. Naszczęście jechałem tylko galerą i graminicydem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz po rzepaku, bede musiał posiać zboże jare, chciałem posiać jęczmień ale nie mogę bo na jesien prysakłem fuego + szabla i bede musiał posiac pszenice jarą.
a jakie miałeś odmiany rzepaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz po rzepaku, bede musiał posiać zboże jare, chciałem posiać jęczmień ale nie mogę bo na jesien prysakłem fuego + szabla i bede musiał posiac pszenice jarą.

w tamtym roku pryskałem fuego z commandem niestety wymarzł na wisone poszedł gruber, agregat i jęczmień był piękny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiat chełmski obecnie rzepak przykryty jakieś 5cm śniegu mrozy duże o poranku -15 przy ziemi na pewno , możliwe uszkodzenia plantacji są bardzo realne gdyż tydzień temu byly duże mrozy bez okrywy. czy jak pryskałem dewrinol 2l + 1l metaz to mogę jęczmień posiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz po rzepaku, bede musiał posiać zboże jare, chciałem posiać jęczmień ale nie mogę bo na jesien prysakłem fuego + szabla i bede musiał posiac pszenice jarą.
a jakie miałeś odmiany rzepaku

odmiany to pegaz i fundus.

Jak myślicie czy warto siac jęczmień po tych srodkach czy lepeij dac sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiat chełmski obecnie rzepak przykryty jakieś 5cm śniegu mrozy duże o poranku -15 przy ziemi na pewno , możliwe uszkodzenia plantacji są bardzo realne gdyż tydzień temu byly duże mrozy bez okrywy. czy jak pryskałem dewrinol 2l + 1l metaz to mogę jęczmień posiać

u mnie wielkopolska północna tez najpierw mrozy bez sniegu a teraz jest skromna okrywa ale i -16 gwarantowane a roślinki małe były

ciekawe jak inne kraje ?

a tymczasem Matiff obnizki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytając innych o lokalizację wypadało by przedstawić swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzepak ponoć jak sniegiem przykryty to -15 mu nic nie zrobi... Takze powinno być ok. znajomy chce podpisać kontrakt na 50% ale bedzie czekał aż pogoda nieco na prostą wyjdzie... tak chyba najbezpieczniej.

dla zainteresowanych mocznik najtaniej jak znalazłem 1290 + Vat + dostawa : http://www.nawozeo.pl/kupujacy.php?id=1073

pozdrawiam i miłego wieczoru życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woj. swietokrzyskie jak na razie nie jest zle ,rzepak przykryty 10 cm kołderka ze sniegu, także badzmy dobrej mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie w tamtym roku po ostrej zimie rzepakak ok a po powrocie mrozow placowe wymarzniecia. w czasiew wegetyacji wszystkioe zabiegi .kwitniecie nie mozna bylo wykonac zabioegu.dopiero w koncowej fazie zabieg yamato.najlepszy jest zbior. rzepak super dopuki nie bylo gradu.sasiad mial samosiejkie zebral 400kg z ha ja 2.4t plantacje po sasiedzku i jeszcze nie wierzyl ze tyle bylo . odszkodowanie 2 tysie ha.modlmy sie o pogoge w tym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u nas DLN ŚLĄSK słabsze rzepaki bankowo wypadły te wczesniej siane i mniejszymi dawkami herbicydów chyba bedą w szczególności odmiany liniowe a było dwa dni - 16 zero sniegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na Dol.Śląsku nie było śniegu,ja planuje w tym tygodniu posypać azotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,panowie kiedy można posypać po rzepaku pierwszą dawkę azotu ,jaka temperatura powietrza ,myślę o saletrze wapniowej ,jakieś 200kg w ha.pytam bo to mój pierwszy raz ,( o ile go mrozy do reszty nie wykończą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie na Dol.Śląsku nie było śniegu,ja planuje w tym tygodniu posypać azotem.
cała ściana wschód od wrocławia zero śniegu może u Ciebie był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do rozsiewu azotu ja planuje sprawdzać rozkład temp na portalach pogodowych ale takich profesjonalnych jak pogodynka twoja pogoda płb i wjade ostatnie dni mrozu przed pełną odwilżą u nas juz paru siało ale to za wczesnie wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas śnieg był,ale dzisiaj zaczyna znikać,po dzisiejszych oględzinach na polu azot posypię w wtorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rechu chyba raczysz żartować? mamy 2 tygodnie różnicy wegetacyjnej do np śląska, a poza tym u nas jeszcze syberia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie wiosna to ja miesiąc w pole nie wjadę.

Maskin syberia syberią 4 dni słońca i gołe pola będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...