Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyjdzie wiosna to ja miesiąc w pole nie wjadę.

Maskin syberia syberią 4 dni słońca i gołe pola będą

panowie to że będą gołe pola wcale nie oznacza że wegetacja odrazu ruszy a azot nie pobrany przez rośliny to strata, jakoś na rychłe nadejście wiosny się nie zapowiada póki co przynajmniej u nas na północy;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję saletrę w przyszłym tygodniu. Ziemia ma być jeszcze zamarznięta a powietrze do 5oC.

Nawóz ma czekać na roślinę a nie odwrotnie. Jak saletra rozpuści się w wierzchniej warstwie to po rozpuszczeniu spodu będzie akurat dostępna dla roślin przy ruszeniu wegetacji. Na wypłukanie nie ma szans bo śniegu jest mało a ulew ani śnieżyc nie zapowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha juz wam sie kuzwa w łepetynach pali . Za tuska i peselow kara wam sie teraz nagospodarzy fachowcy . Jest u paru rolnikow z malopolski podkarpacia jeszcze z nimi mozna porozmawiac . Teraz to juz po naszym rolnictwie ,pozdrawiam z mazowieckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy32

weź ty się lepiej za te twoje cipki

bo o produkcji roślinnej to ty nie masz pojęcia

 

ps. mądrzejszych zapraszamy www.forum.farmer.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w domu reszta zdrowa? Sam tą paszę z dioksynami żarłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co polecacie Panowie na chwasty? bo jesienią nie opryskałem i kiedy pryskac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od chwastów które ci się pojawią na wiosnę,

dwuliścienne: galera 334SL; jeśli nie masz przytuli czepnej i chcesz taniej to powinien wystarczyć np lontrel 300SL;

jednoliścienne: samosiewy zbóż i perz wystarczy chizalofop-P-tefurylowy np pantera 040EC w odpowiedniej dawce;

specyfikacje stosowania znajdziesz w ulotkach środków na necie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o dzisiejszej informacji agrobiznesu o 40 ----70 % wymarznięcia niektórych plantacji rzepaku ? ja miałem dzisiaj --- 18 ,5 stopnia ale jest 5 cm śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis byłem na polu nieciekawie to wygląda, śnieg jest ale sypki i go zwiewa, rzepak jest jakiś taki obslizły, a było dziś u mnie o 6 rano -21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawie w tej telewizji gadają ,ciekawe jak oni w tej warszawce ocenili przeżywalność plantacji ,podobno to najbardziej korzeń decyduje o upadku plantacji,a jak go ten redaktorek z zamarzniętej gleby wyrwał ,pierdzielona propaganda,na pawia mnie ciągnie jak się słuch takich specjalistów (bynajmniej mnie).pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o tym że plantacje pszenicy słabe to ani słowa bo by jeszcze podrożała. Propaganda i spekulaje nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o chwasty ja proponuje po ruszeniu wegetacji Galera pełna dawka 0,35 i fusllade 0,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!

utworzyliśmy to forum dla Was, w celu ułatwienia Wam osiąganiu lepszych wyników w Waszej ciężkiej pracy. Forum ppr.pl służyć ma wymianie doświadczeń, poglądów oraz informacji na temat cen oraz rynków zbytu. Niestety, nie wszyscy dojrzeli do tej formy komunikacji. Są to działania nie tylko producentów, ale i naszej konkurencji. Chamstwo i niewybredne treści niektórych "użytkowników" zaszły zbyt daleko. Wiemy kto i z jakiego komputera wypisuje te obrzydliwe treści. Usuwamy bezpowrotnie tych, którzy do nas nie pasują, a konsekwencje będziemy wyciągali bezwzględnie. Prosimy o wszelkie informacje na temat naruszania regulaminu na adres admin@ppr.pl, lub z adresu, napisz do nas który znajduje się na stronach ppr.pl. Żywimy nadzieję, że szybko pozbędziemy się tych, którzy do naszej społeczności nie pasują. Na początek, został usunięty obywatel"przeor", którego dane już poznaliśmy.

Pozdrawiam Was serdecznie i oczekuję wszelkich informacji o ludziach, których z naszego forum należy usunąć.

administrator: admin@ppr.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajno powklejać wszystko we wszystkie wątki i luz a kto posprząta a chętni byli tylko brak odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas duzo rzepaku poszło to widać pozostawały tylko gołe pola i to odziwo wschodnia czesc dln śłaska no ale tu sniegu nie było nawet płatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na szkoleniu Dr Aryszak twierdził żeby nie likwidować pochopnie tylko walczyć saletrą bo będzie b dobra cena a jary wybić sobie z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkolenie uważam za udane i dobrze zorganizowane a Artis to po mojemu okolice Lublina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blisklie okolice lublina liscie rzepaku brazowe ale srodki zielone.trzeba czekac az znacznie sie ocieplic i zobaczyc jak wznowi wegetacja.na razie wyglada ze rzepak nie wymarzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warmia podobnie liście żółte ale środki zielone bądzmy dobrej myśli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja dziś sypnołem na oziminy saletrę. Rzepaki nie takie złe są miejsca gdzie są słabsze albo ich nie ma ale generalnie nie jest źle. Jak narazie u mnie najładniejsza jest Adrina. NK Bold cieniutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na lubelszczyznie jeszcze poczekamy.dopiero snieg znika a i pogody nie zapowiadaja.pewnie pod koniec miesiaca sie wyjedzie jak bedzie do czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...