Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a moze dodacie zdjecia swoich rzepaków?? tak dla porównania jak to sie kształtuje w różnych rejonach kraju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc z daleka to u nas też rzepaki tak wyglądają ale środki są zielone i myślę ,że żyją,oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś moze ile oferują w kontrakcie Szamotuły etc. słyszałem że podobno 1900zł jakis zakąłd teraz oferuje poczta pantoflową

choć uważam że straty w plantacjach będą (a plantacji nie jest za dużo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest za rzadki.nie ryzykowalbym z samosiejka ktora gorzej plonuje.zboze byloby lepszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest moj rzepak zostawiona samosiew z jesieni nie wiem czy zostawic nie tak zle wyglada tylko czy plon bedzie>?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/473949fe50fe68c3.html

 

tam jest kilka foto

 

 

siany wyglada trochę inaczej...

Syp saletrę i nawet się nie zastanawiaj ,najważniejsze że żyje, wielu rolników może Ci pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio szukałem artykułów o rzepaku jaką zdolność ma do regeneracji po zimie i natknąłem się na taki ciekawy artykuł o potencjale regeneracyjnym rzepaku

http://www.kpodr.pl/index.php/produkcja-rolinna/40-przemyslowe/169-ukryta-moc-rzepaku

co prawda niebyła to plantacja uszkodzona przez mrozy i wiatr który wysmalał w lutym przed śniegami , ale widać, że poradził sobie bardzo dobrze z regeneracją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile podpisujecie kontrakty na rzepak? Agro-efekt wogule niekontraktuje rzepaku w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz cos na polu? u nas korzenie jak patyczki cieńsze od ołówka i co z tego będzie ? obsada jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szału niema ale niejest źle czekam na pogode żeby wjechać z nawozem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie to nie jest mój rzepak ale jest porównie https://picasaweb.google.com/lh/photo/Jo6bNSyuDhM9FlTOSgam0A?feat=directlink część jesienna to nie mam dokładnej daty a ta druga to wczorajsze zdjęcie.

 

z tego co sie orientuje to tak wygląda wiekszosc rzepaków w zachodnioporskim osotanie mrozy wysmalily nawet te które na jesieni jawiły sie jako potencjalnie dobre,bedzie duuzo kukurydzy;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka musi być temp powietrza żeby z czystym sumieniem rozlać RSM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noc nie może być niżej niż -3 ponieważ rzepak podniesie szyjkę a w nocy mu przypierdzieli to nazywa się przetrwaną zimą a nie przetrwaną wiosną tyczy się to wszystkiego rodzaju azotu . ja nie sieję azotu na zamarzniętą ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja co roku staram się wysiać na zamarzniętą ziemię tuż przed odwilżą i nigdy nie miałem problemu ze stratami wiosną. Wczoraj rozsiałem saletrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i obserwuję co też się dzieje w temacie i już na samą myśl mnie skręca ....Co też pojawi się w temacie gdy przyjdzie sezon żniw rzepaku pewnie jeden przed drugim będzie się licytował co do ilości zebranych "TON" z ha

 

Powiem tak w tym roku nie ma co liczyć na "kokosy" jeśli chodzi zarobek na rzepaku....każdy widzi jak to na starcie wygląda ale pożyjemy zobaczymy ilu bajkopisarzy będzie się udzielało w czasie zbiorów

'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plonów nie bedzie ale za to bedzie cena, na przyszły rok wszyscy bedą siać rzepaki gdzie tylko bedzie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...